Rejestracja

Please leave these two fields as-is:
UWAGA: Prosimy o rozwiązanie prostego równania matematycznego!
zamknij

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Jeżeli nie pamiętasz swojego hasła, wyślemy Ci nowe - wystarczy skorzystać ze specjalnego formularza
Przypomnij mi hasło

Zarejestruj się
Napisano: 30 marca 2012

Liczba komentarzy: 0
EuroLab 2012 – relacja

W dniach 28-30 marca w centrum targowym MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie odbyły się XIV Międzynarodowe Targi Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab. W ramach targów odbył się cykl interesujących wykładów, a ponad 215 firm prezentowało sprzęt laboratoryjny, akcesoria, odczynniki chemiczne, meble laboratoryjne i inne elementy wyposażenia placówek badawczych. W czasie seminariów i konferencji diagności laboratoryjni mieli okazję do zdobycia trzynastu punktów edukacyjnych.

Fot. Stoisko firmy ABO

Swoją ofertę prezentowały też instytuty naukowo-badawcze, uczelnie wyższe i centra akredytacji. W tym roku po raz pierwszy targom EuroLab towarzyły Międzynarodowe Targi Techniki Kryminalistycznej CrimeLab, dedykowane kryminalistyce. Wejście na targi było bezpłatne. Każdy ze zwiedzających po dokonaniu rejestracji otrzymywał katalog ze szczegółowym wykazem wystawców i stoisk.

 

Fot. Stoisko firmy nLAB.

Centrum Targowo-Kongresowe, w którym odbywały się targi EuroLab oddalone jest o 9 km od centrum Warszawy. Bardzo dużym udogodnieniem była możliwość dojazdu do pawilonu targowego bezpłatnym, oznakowanym autobusem zapewnionym przez organizatora targów. Autobus kursował co dziesięć minut spod Pałacu Kultury i Nauki.

Fot. Stoisko firmy MEDLAB.

Targi obejmowały trzy sektory tematyczne: biologię molekularną z biotechnologią, metrologię i analitykę chemiczną.

Targi były wydarzeniem, które odwiedziło bezpłatnie kilkanaście tysięcy zwiedzających. Mieli oni okazję nie tylko do odwiedzenia stoisk producentów sprzętu i odczynników, ale mogli wziąć udział w prelekcjach, konferencjach i szkoleniach.

Fot. Targi były okazją do wielu spotkań biznesowych. Na fotografii Ania Czajka – manager portalu dolinabiotechnologiczna.pl z prezesem firmy Eppendorf Polska. W tle stoisko wyróżnione podczas targów za klasę i styl aranżacji wnętrza.

Do najbardziej obleganych wydarzeń należały: seminarium Polskiego Centrum Akredytacji „Bezpieczna żywność i woda pitna”, cykl wykładów zorganizowanych przez Klub Polskich Laboratoriów Badawczych POLLAB i Polski Komitet Normalizacyjny „Problemy laboratoriów”, konferencja „Doping. Dopalacze. Detoks.”, podczas której eksperci Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego przy współpracy z Instytutem Sportu, Narodowym Instytutem Leków w Warszawie oraz Narodowym Instytutem Zdrowia Publicznego PZH opowiadali o najnowszych metodach wykrywania zakazanych substancji w organizmach sportowców. Dużą popularnością cieszyła się konferencja „Postęp Technologiczny w diagnostyce laboratoryjnej i jego wpływ na codzienna praktykę”, zorganizowana przez Krajową Izbę Diagnostów Laboratoryjnych oraz Polskie Towarzystwo Diagnostyki Laboratoryjnej. Dla biotechnologów przeprowadzony został cykl wykładów „Kolory biotechnologii – interdyscyplinarna biotechnologia na uczelni technicznej”.

W czasie targów rozstrzygnięto kilka konkursów.

Wyniki konkursu na najlepszą ofertę XIV Międzynarodowych Targów Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab 2012:

I. Kategoria:  „Laboratoryjna aparatura pomiarowa”

ZWYCIĘZCA  KONKURSU: GBC Polska M. Szkolmowski i wsp. Sp. J. za BWB XP – Pięciokanałowy fotometr płomieniowy

 

WYRÓŻNIENIA:

AB SCIEX Sp. z o.o. za mikroUHPLC Eksigent ExpressLC Ultra

DONSERV® za Polarymetr AUTOPOL VI – firmy Rudolph

II. Kategoria: „Terenowa aparatura pomiarowa”

ZWYCIĘZCA  KONKURSU: Korporacja Wschód Sp. z o.o. za Urządzenie do weryfikacji numerów seryjnych w pojazdach Regula model 7505M

 

WYRÓŻNIENIA:

ELMETRON Sp. j. za Wielofunkcyjny przyrząd pomiarowy CX-461

SPECTROPOL za Analizator tlenu NEOFOX SPORT

 

III. Kategoria: „Wyposażenie laboratorium”

ZWYCIĘZCA  KONKURSU: WITKO Sp. z o.o. za Dygestorium laboratoryjne SecuFlow 2100 mm

WYRÓŻNIENIA:

DONSERV® za Szybki ekstraktor ciśnieniowy Speed Extrator – firmy Büchi AG

GBC Polska M. Szkolmowski i wsp. Sp. J. za eVol® – elektronicznie sterowana strzykawka analityczna

 

Konkurs na najbardziej oryginalne i profesjonalne stoisko XIV Międzynarodowych Targów Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab 2012:

Laureatem konkursu została firma LABART Sp. z o.o – GRUPA VWR INTERNATIONAL COMPANY

Fot: Firma LABART otrzymała pierwszą nagrodę za najbardziej oryginalne stoisko targowe. Uwagę zwiedzających przykuwała elegancka  antresola.

 

Wyróżnienie otrzymała firma Eppendorf Poland Sp. z o.o.

Fot. Wyróżnione stoisko firmy Eppendorf Polska.

Targi EuroLab 2012 okazały się znaczącym wydarzeniem branżowym nie tylko biznesowym, ale i edukacyjnym. Portal dolinabiotechnologiczna.pl gratuluje organizatorom targów perfekcyjnej logistyki i bardzo wysokiej jakości oferty zarówno dla zwiedzających, jak i wystawców obecnych na targach.

 

image_pdfimage_print
Podziel się ze znajomymi
Skocz do formularza

Komentarze 0

Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu, napisz coś!
 1. Dodaj komentarz
  (wymagany)
  (wymagany)
  (wymagany)

  Pola oznaczone znaczkiem W są obowiązkowe. Musisz wypełnić wszystkie pola wymagane, aby dodać komentarz.
  Twój adres email, który podasz nie zostanie opublikowany z Twoim komentarzem.

  W treści komentarza dozwolone są tagi XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

do góry