Rejestracja

Please leave these two fields as-is:
UWAGA: Prosimy o rozwiązanie prostego równania matematycznego!
zamknij

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Jeżeli nie pamiętasz swojego hasła, wyślemy Ci nowe - wystarczy skorzystać ze specjalnego formularza
Przypomnij mi hasło

Zarejestruj się
Napisano: 07 marca 2012

Liczba komentarzy: 1
XIV Poznański Festiwal Nauki i Sztuki

W dniach 27-29 marca odbędzie się tegoroczna edycja Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki. Będzie to dla Wielkopolan wspaniała okazja na zabawę nauką, także biologią, biotechnologia i medycyną.

Uczelnie poznańskie przygotowały dla  odwiedzających masę atrakcji:  Wydział Biologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza szykuje m.in. doświadczenia biotechnologiczne, które można przeprowadzić we własnej kuchni, pokazy mikroskopii elektronowej czy prelekcje o wirusach.

Na Uniwersytecie Przyrodniczym usłyszymy prezentacje na temat terapii genowej, zostaniemy zaproszeni do malowania obrazów bakteriami i wprowadzeni w świat selekcji hodowlanej zwierząt. Uzyskamy też odpowiedź na pytanie, czy można wyhodować mięso z próbówki.

XIV Poznański Festiwal Nauki i Sztuki
Jak co roku przyciągnie rzeszę miłośników nauk life science.
Uniwersytet medyczny prowadzić będzie m.in. warsztaty szycia chirurgicznego, nauczy uczestników przygotowywania preparatów mikroskopowych, zaprosi ich do prosektorium.

Atrakcji jest o wiele więcej, by się o tym przekonać trzeba odwiedzić stronę festiwalu. Na niektóre z nich liczba miejsc jest ograniczona, więc warto się pośpieszyć z decyzją o wzięciu udziału.

 

Poznański Festiwal Nauki i Sztuki co roku przyciąga wielkie ilości ciekawych świata Wielkopolan. Imprezie towarzyszy niesamowita, pozytywna atmosfera, o czym przekonał się każdy, kto choć raz w niej uczestniczył.

Więcej informacji: http://festiwal.amu.edu.pl/

image_pdfimage_print
Podziel się ze znajomymi
Skocz do formularza

Komentarze 1

 1. 1

  zaprosi do prosektorium… SUUPER!

  6 lat temu
 2. Dodaj komentarz
  (wymagany)
  (wymagany)
  (wymagany)

  Pola oznaczone znaczkiem W są obowiązkowe. Musisz wypełnić wszystkie pola wymagane, aby dodać komentarz.
  Twój adres email, który podasz nie zostanie opublikowany z Twoim komentarzem.

  W treści komentarza dozwolone są tagi XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

do góry