Rejestracja

Please leave these two fields as-is:
UWAGA: Prosimy o rozwiązanie prostego równania matematycznego!
zamknij

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Jeżeli nie pamiętasz swojego hasła, wyślemy Ci nowe - wystarczy skorzystać ze specjalnego formularza
Przypomnij mi hasło

Zarejestruj się
Napisano: 18 czerwca 2012

Liczba komentarzy: 0
„Solidarność” wzywa do protestu na uczelniach

Krajowa Sekcja Nauki „Solidarności” wzywa do protestu na uczelniach. Akcje informacyjne i protestacyjne mają objąć większość publicznych szkół wyższych w Kraju i będą odbywać się na przełomie września i października. Największe nasilenia akcji protestacyjnych ma mieć miejsce w trakcie inauguracji nowego roku akademickiego 2012/2013.

W odbywającym się w ostatnich dniach Walnym Zebraniu Delegatów Krajowej Sekcji Nauki NSZZ Solidarność zorganizowanym w siedzibie  „Solidarności” w Katowicach wzięło udział 140. delegatów z ok. 85 uczelni publicznych w kraju.

O tym, ile uczelni odpowie na wezwanie Sekcji Nauki NSZZ Solidarność, zdecydują w najbliższych tygodniach komisje zakładowe na uczelniach. Komisje te otrzymały specjalny apel Sekcji Nauki NSZZ Solidarność „o ratowanie polskiej nauki i szkolnictwa wyższego” który skierowany został m.in. do prezydenta Bronisława Komorowskiego, rządu, Sejmu oraz Senatu. W dokumencie tym napisano, że zmianom systemowym o charakterze głównie organizacyjnym nie towarzyszy stosowne zwiększenie nakładów finansowych ze środków publicznych oraz , że wciąż obniżających się nakładów na naukę i szkolnictwo wyższe nie można tłumaczyć tylko kryzysem gospodarczym.

Delegaci postulują m.in. zwiększenie finansowania nauki i szkolnictwa wyższego oraz  rekomendują powrót do przyjętej w 2001 roku koncepcji ładu płacowego w szkolnictwie wyższym, co będzie ustawowo gwarantować w uczelniach publicznych poziom średnich wynagrodzeń.

Solidarność planuje protesty na przełom września i października

 

 

 

image_pdfimage_print
Podziel się ze znajomymi
Skocz do formularza

Komentarze 0

Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu, napisz coś!
 1. Dodaj komentarz
  (wymagany)
  (wymagany)
  (wymagany)

  Pola oznaczone znaczkiem W są obowiązkowe. Musisz wypełnić wszystkie pola wymagane, aby dodać komentarz.
  Twój adres email, który podasz nie zostanie opublikowany z Twoim komentarzem.

  W treści komentarza dozwolone są tagi XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

do góry