Rejestracja

Please leave these two fields as-is:
UWAGA: Prosimy o rozwiązanie prostego równania matematycznego!
zamknij

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Jeżeli nie pamiętasz swojego hasła, wyślemy Ci nowe - wystarczy skorzystać ze specjalnego formularza
Przypomnij mi hasło

Zarejestruj się
Napisano: 12 grudnia 2012

Liczba komentarzy: 0
Spłonęło laboratorium mikrobiologiczne Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie

Spłonęło laboratorium mikrobiologiczne Szpitala Uniwersyteckiego (SU) znajdujące się przy ul. Śniadeckich w Krakowie. Stracono większość sprzętu laboratoryjnego  wartości ponad 1,5 mln złotych. W starym budynku, gdzie funkcjonowało laboratorium nie było czujników dymu, ani zraszaczy. Sprzęt nie był ubezpieczony.

Na szczęście w pożarze nikt nie doznał obrażeń. Do tej pory trwa szacowanie strat po pożarze. Ogień, który wybuchł w poniedziałek rano strawił prawie cały dach budynku. W trakcie akcji strażaków zniszczeniu uległa bardzo duża część sprzętu, która została zalana.

Dokumentacja medyczna znajdująca się w budynku została w większości uratowana i zabezpieczona. Stracono natomiast wszystkie materiały od pacjentów pobrane w czasie weekendu.

Szpital Uniwersytecki zapewnia, że czas oczekiwania na wyniki będzie tylko nieznacznie wydłużony – a badania będą zlecane podwykonawcom.

Straty po pożarze są ogromne.

 

W budynku, gdzie funkcjonowało laboratorium nie było czujników dymu, ani zraszaczy. Sprzęt nie był ubezpieczony. Niestety niektóre laboratoria na UJ i w SU zlokalizowane są w starych budynkach, które wymagają remontu i adaptacji.

Wiecej na ten temat: http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,35798,13021405,Splonelo_laboratorium_analityczne_szpitala___ogromne.html

image_pdfimage_print
Podziel się ze znajomymi
Skocz do formularza

Komentarze 0

Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu, napisz coś!
 1. Dodaj komentarz
  (wymagany)
  (wymagany)
  (wymagany)

  Pola oznaczone znaczkiem W są obowiązkowe. Musisz wypełnić wszystkie pola wymagane, aby dodać komentarz.
  Twój adres email, który podasz nie zostanie opublikowany z Twoim komentarzem.

  W treści komentarza dozwolone są tagi XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

do góry