Rejestracja

Please leave these two fields as-is:
UWAGA: Prosimy o rozwiązanie prostego równania matematycznego!
zamknij

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Jeżeli nie pamiętasz swojego hasła, wyślemy Ci nowe - wystarczy skorzystać ze specjalnego formularza
Przypomnij mi hasło

Zarejestruj się
Napisano: 21 kwietnia 2012

Liczba komentarzy: 6
Program e-HEMATimage – recenzja

Czy autoszkolenie może być efektywne? Przedstawiamy program e-HEMATimage, znakomite narzędzie do podnoszenia kwalifikacji diagnostów zajmujących się hematologią.

Wielu z nas surfuje po setkach stron internetowych w poszukiwaniu wartościowych programów doskonalących. Bezskutecznie. Zawiłość haseł w wyszukiwarkach oraz mnogość szkoleń uniemożliwia selektywny wybór odpowiedniego autoszkolenia. Aby zaoszczędzić czas osób zainteresowanych podnoszeniem swoich kwalifikacji z zakresu hematologii, pozwolę sobie przedstawić szkolenie ustawiczne e-HEMATimage, w którym miałam okazję wziąć udział.

Program e-HEMATimage jest częścią projektu o nazwie e-MEDICINimage, realizowanego przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt ten obejmuje szkolenie z zakresu mikologii, parazytologii oraz hematologii.

e-HEMATimage - Image wall
Kształcenie z zakresu hematologii to 9 przypadków klinicznych w roku, które uczestnik ma za zadanie zdiagnozować. Forma szkolenia jest bardzo ciekawa. Opiera się ona na krótkim przedstawieniu przez ekspertów przypadku klinicznego poprzez opis okoliczności pobrania krwi pacjenta oraz podanie wyników morfologii krwi obwodowej. W niektórych przypadkach udostępniane są również parametry biochemiczne. W każdym pliku użytkownik otrzymuje 3 pytania pomocnicze, które mają ukierunkować go w analizie przypadku. Jednym z najważniejszych elementów rozpoznania jest 25 obrazów rozmazu krwi obwodowej pacjenta. Zadaniem uczestnika jest określenie typu widocznej na obrazie komórki tj. w przypadku liczenia odsetka krwinek białych. W razie wątpliwości można skorzystać z atlasu porównawczego. Rozpoznanie zostaje uwieńczone odpowiedzią uczestnika. Powinna ona zawierać określenie rodzaju nieprawidłowości w komórkach (wybrane z listy), hipotezę diagnozy oraz zalecane testy diagnostyczne. Po walidacji otrzymujemy prawidłowe rozpoznanie wraz z oceną naszej diagnozy. Dodatkowym wyjaśnieniem zaobserwowanych patologii jest szczegółowa analiza przypadku przez eksperta, wysyłana na nasz adres mailowy.

e-HEMATimage jest programem dla osób zainteresowanych realizacją i interpretacją podstawowych badań laboratoryjnych. Pierwszorazowy udział w programie jest całkowicie bezpłatny. Więcej informacji na temat e-HEMATimage znajdziecie na:

http://www.e-hematimage.eu/index.jsp

Uczestnicząc w e-HEMATimage miałam okazję wiele się dowiedzieć o patologiach hematologicznych. Program uczy nie tylko odróżniania nieprawidłowości komórek krwi obwodowej, ale również zmusza do analitycznego myślenia, do łączenia faktów.

Nie każdy z nas pracuje w ośrodku hematologicznym. W codziennej pracy laboratoryjnej niezbyt często spotykamy się z patologiami komórek krwi obwodowej. Z powodu braku praktyki w rozpoznawaniu nieprawidłowości łatwo o przeoczenie. Dlatego też podnośmy swoje kwalifikacje i korzystajmy z możliwości, które dają nam programy takie jak e-HEMATimage.

Agnieszka Paszczela

image_pdfimage_print
Podziel się ze znajomymi
Skocz do formularza

Komentarze 6

 1. 1

  HEMATimage jest świetny, szkoda że płatny 🙂 Z rejestracją na darmowy rok próbny czekam aż moja wiedza hematologiczna osiągnie jako-taki poziom ale na pewno z niego skorzydtam!

 2. 2

  Witam!
  Bardzo zainteresowało mnie uczestnictwo w HEMAtimage – wypełniłam i wysłałam formularz ze strony już ponad miesiąc temu, ale jak do dziś nie otrzymałam żadnej odpowiedzi.
  Czy ktoś wie gdzie dzwonić czy też mailować w tej sprawie?

  6 lat temu profil
 3. 3

  Chyba Agnieszka Paszczela będzie wiedziała. Skontaktuj się z nią przez pocztę wewnętrzną

 4. 4

  magdaleno, info dotyczące pytania czeka na Twojej tablicy

 5. 5

  Bardzo proszę o pomoc w uzyskaniu nr login i hasła do programu hematoimage. Wykupiłam kurs hematologiczny jednak nie otrzymałam zadnych danych do rejestracji. Na maile nikt nie odpowiada. kornelia1986@poczta.fm

  3 lata temu
 6. 6

  Pani Kornelio trzeba do nich napisać i cierpliwie czekać. Poślę Pani na maila dodatkowy kontakt do nich. Pozdrawiam.

  3 lata temu profil
 7. Dodaj komentarz
  (wymagany)
  (wymagany)
  (wymagany)

  Pola oznaczone znaczkiem W są obowiązkowe. Musisz wypełnić wszystkie pola wymagane, aby dodać komentarz.
  Twój adres email, który podasz nie zostanie opublikowany z Twoim komentarzem.

  W treści komentarza dozwolone są tagi XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

do góry