Rejestracja

Please leave these two fields as-is:
UWAGA: Prosimy o rozwiązanie prostego równania matematycznego!
zamknij

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Jeżeli nie pamiętasz swojego hasła, wyślemy Ci nowe - wystarczy skorzystać ze specjalnego formularza
Przypomnij mi hasło

Zarejestruj się
Napisano: 13 lipca 2012

Liczba komentarzy: 2
Krajowymi Wiodącymi Ośrodkami Naukowymi zostały…

Rząd zadecydował, które ośrodki w Polsce otrzymują status Krajowych Naukowych Ośrodków Wiodących (KNOW), które otrzymają nawet po 50 mln zł  na nowy sprzęt i badania naukowe. Wybrano 6 takich ośrodków.

W naukach medycznych jako KNOW wybrano Konsorcjum Naukowe Collegium Medicum UJ i Instytutu Farmakologii PAN.

W naukach farmaceutycznych jako KNOW wybrano Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

W dziedzinie Nauk o Zdrowiu status KNOW przyznano Centrum Badań Innowacyjnych w Białymstoku. Tworzą je wydziały Lekarski i Farmaceutyczny Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, Instytut Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej PAN.

Status KNOW przyznawany jest raz na pięć lat. Przez ten czas jednostki KNOW mogą z budżetu państwa otrzymać dodatkowe finansowanie, wynoszące do 50 mln zł, a dotacje te mogą być przeznaczone  na sprzęt, wzmocnienie potencjału naukowego i badawczego, rozwój kadry naukowej.

Przyznawanie statusu KNOW najlepszym ośrodkom naukowym jest jednym z elementów reformy szkolnictwa wyższego z 2011 roku. W przyszłym roku status KNOW przyznawany będzie ośrodkom działającym w innych obszarach nauki. O status KNOW ubiegać się mogą podstawowe jednostki organizacyjne uczelni, centra naukowe (działające wewnątrz uczelni lub stworzone we współpracy z innymi jednostkami), oraz konsorcja naukowe.

Logo programu KNOW.

image_pdfimage_print
Podziel się ze znajomymi
Skocz do formularza

Komentarze 2

 1. 1

  Rafał Marszałek napisał o tych nagrodach, jakby mi w myślach czytał: http://nicprostszego.natemat.pl/23207,50-milionow-starczy-na-waciki

 2. 2

  Nie wypada mi napisać jak niektóre z tych ośrodków wydają pieniądze publiczne na sprzęt. A raczej jak wyrzucają je w błoto.

 3. Dodaj komentarz
  (wymagany)
  (wymagany)
  (wymagany)

  Pola oznaczone znaczkiem W są obowiązkowe. Musisz wypełnić wszystkie pola wymagane, aby dodać komentarz.
  Twój adres email, który podasz nie zostanie opublikowany z Twoim komentarzem.

  W treści komentarza dozwolone są tagi XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

do góry