Rejestracja

Please leave these two fields as-is:
UWAGA: Prosimy o rozwiązanie prostego równania matematycznego!
zamknij

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Jeżeli nie pamiętasz swojego hasła, wyślemy Ci nowe - wystarczy skorzystać ze specjalnego formularza
Przypomnij mi hasło

Zarejestruj się
Napisano: 31 stycznia 2012

Liczba komentarzy: 0
Rozpoczął się nabór do programu EXTERIUS

W ramach programu EXTERIUS/POZA SZLAKIEM Fundacja Na Rzecz Nauki Polskiej udziela wsparcia finansowego wyjątkowym inicjatywom o istotnym znaczeniu dla nauki w Polsce, które nie mogą uzyskać dofinansowania z innych źródeł i nie są objęte pozostałymi programami Fundacji.

Poprzez program EXTERIUS/POZA SZLAKIEM Fundacja chce elastycznie i szybko reagować, w miarę swoich możliwości finansowych, na różnorodne potrzeby nauki oraz otoczenia naukowego, wykracząjące poza zakres jej aktualnych programów.

Fundacja nie określa listy działań, które mogą zostać objęte programem, lecz rozpatruje indywidualnie każdy wniosek. Ocenie podlega przede wszystkim zasadność wniosku oraz jego walory naukowe, społeczne lub techniczne. Ważnym kryterium jest również znaczenie danej inicjatywy dla środowiska naukowego.  Zgłaszana do programu inicjatywa nie może również stać w sprzeczności z ogólnymi zasadami finansowania przyjętymi przez FNP.

Do programu mogą zgłaszać się zarówno instytucje naukowe i organizacje wspierające rozwój nauki w Polsce, jak też uczeni indywidualni i zespoły naukowe.

Procedura konkursowa jest dwuetapowa.  W pierwszym etapie wnioskodawca wypełnia formularz online, prezentując ideę i założenia projektu, którego dotyczyć ma subwencja. Decyzję o przyjęciu projektu do konkursu podejmuje Zarząd Fundacji. Po otrzymaniu informacji o zakwalifikowaniu projektu do konkursu, w drugim etapie procedury konkursowej, wnioskodawca wypełnia wniosek (formularz on-line zostanie udostępniony w późniejszym terminie) i przesyła go do biura Fundacji.

Konkurs odbywa się w trybie ciągłym.
Szczegółowe informacje o programie są dostępne u Magdaleny Zuberek-Wąsińskiej  tel.  (22) 845 95 10

Szczegółowe informacje na temat konkursu są dostępne tutaj.

Źródło: Fundacja Na Rzecz Nauki Polskiej

Rozpoczął sie nowy nabór do programu EXTERIUS
image_pdfimage_print
Podziel się ze znajomymi
Skocz do formularza

Komentarze 0

Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu, napisz coś!
 1. Dodaj komentarz
  (wymagany)
  (wymagany)
  (wymagany)

  Pola oznaczone znaczkiem W są obowiązkowe. Musisz wypełnić wszystkie pola wymagane, aby dodać komentarz.
  Twój adres email, który podasz nie zostanie opublikowany z Twoim komentarzem.

  W treści komentarza dozwolone są tagi XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

do góry