Rejestracja

Please leave these two fields as-is:
UWAGA: Prosimy o rozwiązanie prostego równania matematycznego!
zamknij

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Jeżeli nie pamiętasz swojego hasła, wyślemy Ci nowe - wystarczy skorzystać ze specjalnego formularza
Przypomnij mi hasło

Zarejestruj się
Napisano: 12 września 2017

Liczba komentarzy: 0
Będą pieniądze dla wynalazców i pomysłodawców innowacyjnych rozwiązań!

Będą pieniądze dla indywidualnych wynalazców i pomysłodawców innowacyjnych projektów.  Z myślą o nich ma ruszyć przygotowany przez Ministerstwo rozwoju pilotaż projektu „Dobry pomysł”. Budżet programu to 2 mln zł, nabór wniosków rusza 18 października.

„Dobry pomysł” to projekt, który adresowany jest do osób, które mają ciekawe pomysły biznesowe, opracowały interesujące wynalazki, planują patenty i nie bardzo wiedzą, co z tym zrobić – w większości wypadków są to indywidualne osoby, które nie są właścicielami firm.

Jak informuje ministerstwo rozwoju, „Mnóstwo tego typu ludzi w różnym wieku przychodzi zarówno do wicepremiera Mateusza Morawieckiego, jak i wielu ministrów i mówi: mamy coś, co może zrewolucjonizować transport czy ochronę zdrowia, ale nie wiedzą, z jakich środków i gdzie mogą z nich skorzystać”.

Jeżeli potencjał rynkowy proponowanego projektu zostanie oceniony jako obiecujący, eksperci udzielą wsparcia merytorycznego, organizacyjnego, pomogą napisać wstępny biznesplan takiego przedsięwzięcia. Pomogą założyć działalność gospodarczą, połączą wynalazców z potencjalnymi partnerami biznesowymi, pomogą pozyskać środki ze środków europejskich.

Nabór wniosków rusza 18 października. Operatorem programu będzie Polski Fundusz Rozwoju (PFR) we współpracy z Fundacją Zaawansowanych Technologii, INVESTIN, Fundacją Centrum Innowacji FIRE. Wszystkich informacji będzie można szukać na stronach PFR.

 

 

image_pdfimage_print
Podziel się ze znajomymi
Skocz do formularza

Komentarze 0

Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu, napisz coś!
 1. Dodaj komentarz
  (wymagany)
  (wymagany)
  (wymagany)

  Pola oznaczone znaczkiem W są obowiązkowe. Musisz wypełnić wszystkie pola wymagane, aby dodać komentarz.
  Twój adres email, który podasz nie zostanie opublikowany z Twoim komentarzem.

  W treści komentarza dozwolone są tagi XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

do góry