Rejestracja

Please leave these two fields as-is:
UWAGA: Prosimy o rozwiązanie prostego równania matematycznego!
zamknij

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Jeżeli nie pamiętasz swojego hasła, wyślemy Ci nowe - wystarczy skorzystać ze specjalnego formularza
Przypomnij mi hasło

Zarejestruj się
Napisano: 28 lutego 2012

Liczba komentarzy: 0
Nabór wniosków na stypendia naukowe dla młodych naukowców

Do 31 marca trwa nabór wniosków w siódmej już edycji konkursu na stypendia naukowe Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla wybitnych młodych naukowców.

Minister przyznaje corocznie stypendia naukowe osobom, które w dniu zgłoszenia wniosku nie ukończyły 35. roku życia i zatrudnione są w jednostkach naukowych. Stypendium naukowe przyznawane jest na okres nie dłuższy niż 36 miesięcy.

Wnioski o stypendium mogą zgłaszać rady naukowe, rady wydziałów lub organy reprezentujące inne jednostki naukowe zatrudniające kandydatów do stypendium.

Zespół oceniający nadesłane wnioski weźmie pod uwagę: wyróżniający się poziom prowadzonych badań naukowych, dotychczasowy dorobek naukowy kandydata, w tym nagrody i wyróżnienia krajowe oraz zagraniczne, wkład realizowanych badań w rozwój danej dyscypliny naukowej oraz dorobek w zakresie zastosowań praktycznych prowadzonych badań naukowych lub prac rozwojowych. Istotnym elementem oceny wniosku są także: znaczenie prowadzonych badań naukowych lub prac rozwojowych dla realizacji celów polityki naukowej, naukowo-technicznej i innowacyjnej państwa, prawidłowość wykorzystania przez kandydata wcześniej przyznanych środków finansowych, uczestnictwo w realizacji projektów międzynarodowych, w tym projektów współfinansowanych z funduszy Unii Europejskiej, a także udział w stażach i stypendiach zagranicznych.

Wnioski w dwóch egzemplarzach należy kierować do Departamentu Instrumentów Polityki Naukowej w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego (ul. Hoża 20, 00-529 Warszawa) w terminie do 31 marca 2012 r. z dopiskiem „stypendium dla młodego naukowca”.

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o wnikliwe analizowanie wysuwanych kandydatur. Zależy nam na nagradzaniu osiągnięć niewątpliwie wybitnych, aby utrzymać wysoki poziom konkursu.

Wzory formularzy oraz szczegółowe informacje na temat konkursu znajdują się tutaj

Stypendium naukowe MNiSW przyznawane jest na okres nie dłuższy niż 36 miesięcy.

image_pdfimage_print
Podziel się ze znajomymi
Skocz do formularza

Komentarze 0

Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu, napisz coś!
 1. Dodaj komentarz
  (wymagany)
  (wymagany)
  (wymagany)

  Pola oznaczone znaczkiem W są obowiązkowe. Musisz wypełnić wszystkie pola wymagane, aby dodać komentarz.
  Twój adres email, który podasz nie zostanie opublikowany z Twoim komentarzem.

  W treści komentarza dozwolone są tagi XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

do góry