Rejestracja

Please leave these two fields as-is:
UWAGA: Prosimy o rozwiązanie prostego równania matematycznego!
zamknij

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Jeżeli nie pamiętasz swojego hasła, wyślemy Ci nowe - wystarczy skorzystać ze specjalnego formularza
Przypomnij mi hasło

Zarejestruj się
Napisano: 08 lutego 2012

Liczba komentarzy: 0
Podlaskie – ruszył nabór na unijne stypendia dla doktorantów

Ruszył pierwszy nabór  w województwie podlaskim na stypendia dla doktorantów. Stypendia mogą dostać nie tylko doktoranci studiujący na uczelniach  z województwa podlaskiego, ale także mieszkańcy regionu, którzy mają otwarte przewody doktorskie na uczelniach poza województwem. Stypendia w wysokości maksymalnie 3,5 tys. miesięcznie  otrzyma ok. 130 osób. W 2012 roku program Kapitał Ludzki przeznaczy na dofinansowanie stypendiów dla podlaskich doktorantów aż 5 mln zł.


Cały program stypendialny będzie trwał od 1 lipca 2012 r. do końca 2014 r. – informuje dyrektor departamentu Europejskiego Funduszu Społecznego w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku – Elżbieta Romańczuk.

Rozpoczął się nabór na stypendia dla doktorantów z Podlaskiego. Do konkursu zaproszeni są także biotechnolodzy i biolodzy molekularni.
Oprócz pomocy finansowej program stypendialny zakłada również cykl szkoleń z zakresu wdrożeń badań naukowych w przemyśle i innowacyjnych technologiach. Przed naborem wniosków, program będzie szeroko promowany na Romańczuk uczelniach.

Dotychczas dzięki unijnym pieniądzom z programu Kapitał Ludzki w regionie stypendia dostało około 120 doktorantów. Fundusze trafiały do doktorantów głównie za pośrednictwem uczelni. Teraz będzie inaczej – podkreśliła Romańczuk. Doktoranci będą mogli sami składać wnioski o przyznanie stypendium do departamentu polityki regionalnej Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku. Nie ma szczególnie preferowanych kierunków prac i badań naukowych. Przy wyborze stypendystów, komisja na politechnice będzie oceniała tematykę i stopień zaawansowania pracy doktorskiej, możliwość wdrożenia wyników badań w gospodarce, a także dotychczasowy dorobek doktoranta i jego osiągnięcia naukowe.

Kolejne nabory przewidziane są na wrzesień 2012 r. i wrzesień 2013 r.

 

 

 

 

 

Źródło: PAP, Informacje własne.

 

image_pdfimage_print
Podziel się ze znajomymi
Skocz do formularza

Komentarze 0

Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu, napisz coś!
 1. Dodaj komentarz
  (wymagany)
  (wymagany)
  (wymagany)

  Pola oznaczone znaczkiem W są obowiązkowe. Musisz wypełnić wszystkie pola wymagane, aby dodać komentarz.
  Twój adres email, który podasz nie zostanie opublikowany z Twoim komentarzem.

  W treści komentarza dozwolone są tagi XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

do góry