Life Science Open Space | 19 października 2017 | ICE Kraków

Klaster LifeScience Kraków wraz z partnerami zapraszają na konferencję Life Science Open Space 2017, która odbędzie się 19 października w ICE Centrum Kongresowym w Krakowie.

 

Life Science Open Space to FORUM INNOWACJI DLA ZDROWIA I JAKOŚCI ŻYCIA: otwarta i interdyscyplinarna platforma współpracy ludzi nauki, biznesu, polityki i administracji – profesjonalistów, ekspertów, przedsiębiorców, inwestorów, fanów oraz użytkowników i konsumentów technologii life science. LSOS skupia w jednym miejscu różne dziedziny – medycyny i technologii medycznych, farmacji, żywności i żywienia, środowiska naturalnego i stworzonego przez człowieka oraz biogospodarki, a także biotechnologii, nanotechnologii, informatyki i innych. Formuła konferencji zapewnia każdemu możliwość aktywnego udziału i interakcji z innymi uczestnikami – twórcami lub odbiorcami innowacji – poprzez krótkie prezentacje oraz bezpośrednie spotkania i rozmowy.

Na program konferencji składa się kilkadziesiąt prezentacji w ramach SESJI TEMATYCZNYCH:

 

 

 • Badania nad rozwojem leków,

 

 • Aktywne i zdrowe życie,

 

 • Srebrna gospodarka,

 

 • Nowoczesna diagnostyka i terapia,

 

 • Telemedycyna,

 

 • Technologie i urządzenia medyczne,

 

 • Innowacyjny Szpital,

 

 • Zdrowa żywność i żywienie,

 

 • Nowoczesne, zrównoważone rolnictwo,

 

 • Środowisko,

 

 • Biogospodarka,

 

 • Druk 3D,

 

 • Kosmetologia,

 

 • Design w life science,

 

 • Sztuczna inteligencja,

 

 • Dom i środowisko pracy,

 

 • Podologia

 

Każda sesja prowadzona jest przez liderów – ekspertów w temacie. Każda prezentacja dotyczy jednej z sześciu wybranych KATEGORII WSPÓŁPRACY:

 

 • WYZWANIE – to zaproszenie kierowane do środowiska innowatorów i wynalazców, którego celem jest znalezienie rozwiązania na zadany problem technologiczny, organizacyjny lub marketingowy, wymagający kreatywnego rozwiązania, nowego podejścia czy unikalnych kompetencji. Kierujący WYZWANIE liczy na to, że otrzyma wiele odpowiedzi i rozwiązań, z których wybierze to najciekawsze, najcenniejsze dla siebie.

 

 • OPEN INNOVATION – to klasyczne zaproszenie do wspólnego rozwijania innowacyjnego projektu dotyczącej zdrowia i jakości życia w sytuacji, gdy – zamiast „okrywać koło na nowo” – istnieje możliwość sięgnięcia po istniejące już rozwiązania i zasoby, pozyskania unikalnych kompetencji, technologii, know-how, w celu skończenia projektu szybciej i taniej.

 

 

 • STARTUPy – to sesja dla nowych przedsięwzięć, nie tylko biznesowych, planujących nowe przedsięwzięcia i szukających inwestora, partnera, mentora, kontrahenta, doradcę lub innych możliwości dla swojego pomysłu i wprowadzenia go na dalszy etap rozwoju.

 

 • DEMO – to okazja do premiery nowego produktu w celu jego przetestowania, oceny lub weryfikacji założeń lub w celu zaangażowania beta-testerów lub pierwszych odbiorców. Na LSOS można też przedstawić i zaprosić do korzystania z rezultatów projektów finansowanych z funduszy publicznych lub prywatnych.

 

 • WYDARZENIE – to okazja dla organizatorów konferencji, kongresów, misji i innych wydarzeń dotyczących ZDROWIA I JAKOŚCI ŻYCIA, chcących pozyskać partnerów, media, sponsorów, współpracowników i inne osoby lub instytucje, które pomogą w przygotowaniu i realizacji tego wydarzenia.

 

 • KARIERA– to opcja dla firm, projektów i instytucji szukających talentów, ekspertów, managerów, woluntariuszy w celu tymczasowego lub stałego zatrudnienia; możliwość przedstawienia profilu pracodawcy oraz oferty pracy, staży, praktyk i innych form/ścieżek kariery.

 

 

 

W ramach konferencji przyznawane są nagrody

 

# 1: Najlepszy przykład praktycznego podejścia do otwartej innowacji

 

Pośród ofert przedstawionych na LSOS 2017 zostanie wybrana i nagrodzona prezentacja przedstawiająca najlepszy przykład (dobre praktyki) praktycznego podejścia do koncepcji Open Innovation. Nagroda główna w postaci statuetki LSOS 2017 oraz nagrody dodatkowe zostaną przyznane przez jury składające się z ekspertów w dziedzinie innowacyjności, współpracy i rozwoju biznesu.

 

 • 2: Najlepsza prezentacja – najciekawsza oferta współpracy

 

Pośród ofert przedstawionych na LSOS 2017 zostanie wybrana najciekawsza, najbardziej przekonywująca prezentacja zachęcająca do współpracy. Nagroda główna w postaci statuetki LSOS 2017 zostanie przyznana w drodze głosowania przez uczestników konferencji.

 

#3: Najlepszy StartUp

 

Pośród prezentacji przedstawionych w sesji STARTUPy zostanie wybrana ta najbardziej dojrzała i profesjonalnie przedstawiona, skierowana do potencjalnych inwestorów lub partnerów. Nagroda główna w postaci pełnego zaproszenia, w tym prezentacji przed grupą inwestorów na Central European Life Science Investment Conference (25-27 Października), zostanie przyznana przez organizatora konferencji.

 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Konferencja zgromadzi kilkaset osób zarówno z Polski jak i z zagranicy, będących potencjalnymi partnerami do współpracy – nie ma tutaj osób przypadkowych lub zwiedzających.

 

Zgłoszenia prezentacji przyjmujemy do 15 września – formularz zgłoszenia oraz inne szczegółowe informacje znajdują się na stronie http://lsos.info/.


 

Patronat honorowy nad konferencją objęli: Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Wojewoda Małopolski, Marszałek Województwa Małopolskiego, Krajowa Izba Gospodarcza, Ministerstwo Rozwoju.

 

Partnerami wydarzenia zostali: Miasto Kraków, Printed Health, Derstone, Fundacja JWP Pomysł Patent Zysk, Kancelara JWP Rzecznicy Patentowi, Silvermedia, Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, LSBC – Life Science Business Consulting, Kraków Miastem Startupów, South Poland Cleantech Cluster, ExecMind, MedSilesia, Stowarzyszenie Rozwoju Karier Doktorantów i Doktorów „PolDoc”, Nexbio, Instytut Medycyny Innowacyjnej, Intermag, Eurokreator, Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi, KarekDesign, Instytut Przemysłu Skórzanego, Selvita, ADAMED, Wrocławskie Centrum Badań EIT+, Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej, Centrum Transferu Technologii CITTRU UJ, KG Legal, Klaster Zrównoważona Infrastruktura, Diagnostyka, Farmona.

 

Patronat medialny: Dziennik Polski, Radio Kraków, medicalonline.pl, ScanBalt, medtube.pl, biotechnologia.pl, Magiczny Kraków, Ogólnopolski System Ochrony Zdrowia Polska(OSOZ) Ogólnopolski System Ochrony Zdrowia World, Czasopismo „Laboratorium – Przegląd Ogólnopolski”, INN Poland, Doradcawbiznesie.pl, Redakcja dlazdrowia.pl, Dolinabiotechnologiczna.pl, e-biotechnologia.pl, Business Centre Club, Medycyna Praktyczna, What’s Up Magazine, Medexpress.pl, Służba Zdrowia
Central European Life Science Investment Conference

W dniach 25-27 października 2017 r. będzie miała miejsce kolejna edycja konferencji organizowanej przez Life Science Biznes Consulting LSBC Sp. z o.o. pod hasłem: “Investment and commercialization: time for internationalization and collaboration”.

„Cen­tral Euro­pean Life Sci­ence Invest­ment Conference” ma na celu stworzenie forum dyskusyjnego dla przedsiębiorców, inwestorów, ludzi zajmujących się transferem technologii oraz kadry kierowniczej w dziedzinie nauk przyrodniczych z Europy Środkowej.

Konferencja ta stwarza możliwości dla uczestników na:

 • wymianę pomysłów i doświadczeń twarzą w twarz,
 • nawiązanie nowych relacji biznesowych,
 • znalezienie partnerów dla przyszłych inwestycji i nawiązanie współpracy.

 

Jest to inicjatywa stworzona przez LSBC kontynuowana już po raz siódmy która z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem zarówno wśród ludzi z biznesu jak i ze strony naukowców którzy chętnie pragną wdrożyć się w środowisko biznesu.

„Cen­tral Euro­pean Life Sci­ence Invest­ment Conference” jest skierowana do osób na różnych szczeblach kariery zarówno tych dopiero rozpoczynających swoją przygodę z nauką i biznesem oraz takich, którzy prowadzą już własne badania i pragną zaprezentować je innym. Wydarzenie to jest doskonałą okazją dla początkujących badaczy którzy będą mieli okazje poznać nowe osoby z branży działające w Europie środkowej w celu nawiązania pierwszych kontaktów zarówno naukowych jak i biznesowych, dyskusji na interesujące ich tematy, a także do zdobycia doświadczenia i odnalezienia się w środowisku naukowym. Również bardziej doświadczeni badacze znajdą sposobność do opowiedzenia o swoich dokonaniach i przedyskutowania z innymi nurtujących ich kwestii.

Program konferencji obejmuje szereg paneli dyskusyjnych oraz wykłady zaproszonych gości – wybitnych naukowców i przedsiębiorców o znaczącym dorobku naukowym i biznesowym w dziedzinie „life science”.

Poprzednie edycje konferencji „Cen­tral Euro­pean Life Sci­ence Invest­ment Conference” cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem i zostały docenione przez uczestników jako wydarzenie, które powinno na stałe zagościć w kalendarzu konferencji o tematyce „lifescience” co potwierdza fakt gości którzy co roku powracają na to wydarzenie.

 

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy do zapoznania się z programem konferencji pod adresem: http://www.lsbc.pl/konferencje/siodmakonferencja2017#general

 

 

 

 
Warsztaty Bionano 2016 w Krakowie

Jeszcze dzisiaj można uczestniczyć w otwartych warsztatach Bionano 2016 odbywających się w Krakowie, w budynku MCB UJ, ulica Gronostajowa 7A. Wstęp jest wolny. 

Program można znaleźć —> tutaj

Bionanoscience – designing and building artificial structures using biological molecules such as protein, DNA, RNA and lipids is an exciting area of synthetic biology. Bionanoscience has a wide range of potential applications from materials to smart medicines but is still at its earliest stage. This workshop, held at the Malopolska Centre of Biotechnology (MCB) at Jagiellonian University, brings together pioneers in the field and gives them the opportunity to present and discuss their work. It is hoped that the workshop will catalyse research collaboration and drive the field forward.

Speakers:
Marihuana niebezpieczna dla serca

Aktywne używanie marihuany może podwoić ryzyko kardiomiopatii indukowanej stresem, niebezpiecznego zespołu objawów ostrej niewydolności serca, która może naśladować objawy zawału.

Amerykańscy kardiolodzy pod przewodnictwem dr A. Singh’a zaprezentowali kilka dni temu swoje wyniki na konferencji American Heart Association 2016.
Badacze odkryli, że aktywni palacze marihuany byli niemal dwukrotnie bardziej narażeni na wystąpienie kardiomiopatii indukowanej stresem w porównaniu do osób nie będących użytkownikami marihuany, nawet po uwzględnieniu innych czynników ryzyka wystąpienia choroby sercowo-naczyniowej.

„Wpływ marihuany, zwłaszcza na układ krążenia, nie został jeszcze dokładnie poznany […] Ludzie powinni wiedzieć, że w niektórych przypadkach,  marihuana może być szkodliwa dla serca i układu naczyniowego”,

powiedział dr Amitoj Singh, MD współautor badania, szef oddziału kardiologii w Szpitalu Świętego Łukasza, w Bethlehem, Pensylwania, USA.

Okazało się, że szczególnie u młodszych pacjentów, którzy regularnie palili marihuanę, występowała statystycznie istotna zależność z wystąpieniem zatrzymania akcji serca.

„Jeśli używasz marihuany i pojawiają się takie objawy takie jak ból w klatce piersiowej i duszność, powinieneś pokazać się lekarzowi, aby upewnić się że nie masz problemów z sercem” – mówią autorzy badania.

Autorzy pracy informują również, że osoby regularnie palące marihuanę, częściej niż osoby jej nie używające, chorują na depresję (32,9 procent wobec 14,5 procent), występują u nich psychozy (11,9 procent wobec 3,8 procent), zaburzenia lękowe (28,4 procent wobec 16,2 procent), alkoholizm (13,3 proc vs . 2,8 procent) – również te czynniki mogą wpływać na wystąpienie kardiomiopatii indukowanej stresem, stąd były analizowane.

Ponieważ było to badanie retrospektywne, naukowcom nie udało się ustalić jakie były ramy czasowe między stosowaniem marihuany i występowaniem kardiomiopatii. Badania obserwacyjne nie są bowiem przeznaczone do udowodnienia przyczyny i skutku, dlatego też nie można powiedzieć, że marihuana jest lub nie jest bezpośrednią przyczyną kardiomiopatii indukowanej stresem.

W badaniu przeanalizowano dane pochodzące od ponad 33 tys. pacjentów hospitalizowanych w latach 2003-2011 w USA z powodu kardiomiopatii indukowanej stresem.

Źródło: American Heart Association Meeting Report – Poster: S4054 – Session: HF.APS.P14

 
Podsumowanie Life Science Open Space – Kraków 2016

20 października 2016r. w ICE Centrum Kongresowym w Krakowie odbyło się Life Science Open Space 2016.

Formuła konferencji umożliwiała uczestnikom aktywny udział przede wszystkim przez indywidualne spotkania w ramach networkingu, przez zaprezentowanie się w sesjach tematycznych – Telemedycyna; Innowacyjny Szpital; Druk 3D w Medycynie; Nowoczesna Diagnostyka i Terapia; Nowe Technologie i Urządzenia Terapeutyczne; Badania nad lekami; Aktywne i Zdrowe Życie, Srebrna Gospodarka; StartUp Scena; Zdrowa Żywność i Żywienie; Praca w Life Science; Nowoczesne, Zrównoważone Rolnictwo; Środowisko oraz Biogospodarka/Circular Economy, jak również przez prezentację na własnym stoisku.

Prezentacje tematyczne dzieliły się na kategorie Open Innovation, Demo/Premiera, Wydarzenie, Praca, StartUp oraz Wyzwanie. Dodatkowo uczestnicy mieli szansę na udział w towarzyszących Konferencjach „Perspektywy” – Biogospodarka oraz Badania nad lekami.
W Life Science Open Space 2016 uczestniczyło prawie 320 osób. Obecni byli przedstawiciele zarówno Partnerów Klastra LifeScience Kraków, jak i osoby do tej pory z Klastrem nie związane. Spotkać można było partnerów do rozwoju innowacyjnych projektów, pasjonatów i użytkowników technologii i innowacji dla zdrowia i jakości życia.
Do organizatora LSOS 2016 wpłynęło 61 abstraktów, w trakcie ich weryfikacji 2 osoby zrezy-gnowały, natomiast 6 abstraktów zostało odrzuconych. Do udziału w konferencji zakwalifikowało się 51 prezentacji, po kilka na każdą sesję tematyczną. Największą popularnością cieszyły się tematy związane z medycyną i startupami w life science.
Konferencja rozpoczęła się wystąpieniem Dyrektora Zarządzającego Klastrem LifeScience Kraków – Pana Kazimierza Murzyna, który przywitał wszystkich gości oraz powiedział kilka słów o Klastrze LifeScience Kraków.

Konferencja Life Science Open Space i Gala z okazji 10-lecia Klastra LifeScience Kraków. Kraków 20.10.2016.

Konferencja Life Science Open Space i Gala z okazji 10-lecia Klastra LifeScience Kraków. Kraków 20.10.2016.

Następnie oddał głos Nidhi Chaudhary z VP, która poprowadziła wykład otwierający na temat platformy HeroX. Jest to platforma, służąca do tworzenia wyzwania dotyczącego jakiegoś problemu, zbudowania wokół tego wyzwania społeczności i aktywowania okoliczności, które mogą prowadzić do innowacyjnego rozwiązania.
Uczestnicy konferencji mieli do wyboru trzy równoległe sesje prezentacji. W sali Dunajec odbywały się sesje wpisujące się w tematykę medycyny, w sali Wisła dotyczące startupów, pracy, żywności oraz środowiska, natomiast w sali Kameralnej toczyły się konferencje Perspektywy.
Konferencje „Perspektywy” Biogospodarka oraz Badania nad lekami organizowane były we współpracy z Jagiellońskim Konsorcjum Naukowo-Biznesowym dla Badań Biomolekularnych
i Komórkowych (KNOW CELL-MOL-TECH), a także z Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego.
Na konferencji poświęconej Biogospodarce przedstawiono Regionalną Strategię Innowacji
i Inicjatywę Awangarda – omówiono jej działania oraz wszystkie pilotażowe projekty. Nie zabrakło informacji o wspólnym przedsięwzięciu na rzecz Bioprzemysłu, którego twórcą i realizatorem jest BBI JU oraz oceny obecnego stanu biogospodarki w Małopolsce, dokonanej na podstawie danych zebranych w ramach raportu dotyczącego charakterystyki małopolskiego rynku biogospodarki. Szeroko przedstawiono współpracę w ramach działań konsorcjum CELL-MOL-TECH. Na koniec rozbrzmiała dyskusja na temat najlepszego programu dla biogospodarki w Małopolsce.

Prelegenci Konferencji Badania nad lekami zaprezentowali dane zebrane w ramach raportu dotyczącego charakterystyki rynku badań nad rozwojem leków w województwie małopolskim. Przedstawili możliwości uzyskania dofinansowania i wsparcia mentorskiego dla przedsiębiorstw z ramienia Konsorcjum Cell-Moll-Tech. Poruszyli temat współpracy nauki i biznesu. Zaprezentowali wnioski dla sektora nauki oraz sektora przedsiębiorstw i rządu dotyczące współdziałania firm i ośrodków naukowych. Przedstawili ogólnie potencjalne pola współpracy w branży drug discovery m.in. wspólne tworzenie programów nauczania i transfer technologii. Ponadto zaproponowali kilka pomysłów na aktywizację kooperacji nauki i biznesu w Małopolsce.

Pierwsza sesja tematyczna panelu poświęconego medycynie, której przewodniczył Jarosław Bułka z Silvermedii, obejmowała zagadnienia związane z Telemedycyną. Prezentacje, głównie z kategorii DEMO, dotyczyły m.in. czujników wearable, koordynowanej opieki zdrowotnej, przychodni telemedycznej oraz ogólnie korzyści płynących z rozwiązań mHealth. Sesja dotycząca Innowacyjnego Szpitala, prowadzona przez Kamila Kipiela z CTTP Sp.z.oo oraz Medical Simulation Technologies, zawierała wystąpienia z kategorii DEMO i Open Innovation. Uczestnicy wysłuchali m.in. prelekcji na temat redukcji zakażeń szpitalnych, Centrum Badawczo – Rozwojowym w Szpitalu Geriatrycznym, Prodrobocie – specjalnym robocie rehabilitacyjnym oraz innowacyjnym symulatorze echokardiografii przezprzełykowej. Panel Druk 3D w Medycynie, który moderowali Justyna Skowyra oraz Effiom Uman-Ntuk z Printed Health został zdominowany przez premiery. Omówiono druk 3D w diagnostyce i terapii medycznej oraz innowacyjne wkładki do butów drukowane metodą 3D. Izabela Czeremcha z Medsilesii przewodniczyła sesjom Nowoczesna Diagnostyka i Terapia oraz Nowe Technologie i Urządzenia Terapeutyczne. Przedstawiono w nich propozycje współpracy związanej ze spektrometrią mas w diagnostyce predykcyjnej oraz przeciwciałami posiadającymi swoistość do diagnostyki nowotworów. Zaprezentowano premierowe urządzenia – trenażery laparoskopowe, materiały do wspomagania systemu serca oraz platformę archiwizującą dane z urządzeń wszczepialnych pacjentów z niewydolnością serca.
Sesja Badania nad lekami prowadzona przez Dominika Czaplickiego z JCET dała możliwość zapoznania się z narzędziami IT dla badań klinicznych oraz przybliżyła warunki podjęcia współpracy z Jagiellońskim Centrum Rozwoju Leków. Marzena Rudnicka z Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej przewodniczyła sesji Aktywne i Zdrowe Życie, Srebrna Gospodarka. Najwięcej wystąpień dotyczyło premier – sztuczna inteligencja Watson, patent na dobre i na złe, jakość usług i produktów fundamentem srebrnej gospodarki. Uczestnicy zaproszeni zostali także na Małopolski Kongres Srebrnej Gospodarki oraz rzucono im wyzwanie dotyczące konkursu w ramach „Małopolskiego Inkubatora Innowacji Społecznych”.
Sesji Startup Scena przewodniczył Roland Kozłowski z LSBC Life Science Business Consulting. Wysłuchaliśmy 8 prezentacji, z czego połowa przedstawiona została przez startupy, natomiast pozostałe przez ekspertów, którzy podpowiedzieli jak zdobyć dofinansowanie na dany projekt. Prezentacje startupów dotyczyły – pregnabitu, meducitu – przewodniku po zdrowiu, edukacji włączającej oraz inteligentnego kosza na śmieci. Sesja Zdrowa Żywność i Żywienie – prowadzona przez Pawła Glibowskiego z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie przedstawiła zagadnienie z kategorii współpraca – badania nad rozwojem suplementów diety na bazie wielonienasyconych kwasów tłuszczowych oraz premierę – produkt ARONIA+. Karolina Jarosińska z ExecMind prowadziła sesję Praca w Life Science. W ramach niej mogliśmy usłyszeć prelekcję firm poszukujących pracowników, stażystów lub praktykantów. Usłyszeliśmy o możliwości kariery w firmie Selvita, Ardigen, Instytutu Katalizy i Fizykochemii Powierzchni PAN oraz Biophage. Mieliśmy także szansę wysłuchania jak ważne są warsztaty i coaching jako wsparcie ekosytemu nauki, a także o planowaniu kariery dla profesjonalistów. Panel Nowoczesne, Zrównoważone Rolnictwo oraz Środowisko moderowane zostały przez Roberta Witkowicza z Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Pierwsza z nich dotyczyła zagadnień premierowych dotyczących rozwoju rolnictwa na podstawie działań ARR oraz rolnictwa ekologicznego dla prośrodowiskowego i gospodarczego rozwoju Karpat. Kolejna zdominowana została przez kategorię Open Innovation – szczegółowo omówiono znaczenie pola elektromagnetycznego dla organizmów żywych, metodę zwalczania barszczu Sosnowskiego oraz zaproszono do współpracy przy tych projektach. W kategorii demo przedstawiono narzędzie do obliczania śladu węglowego CO2Shoe. Ostatnią sesję dotyczącą Biogospodarki/Circular Economy poprowadził Janusz Kahl z South Poland Cleantech Cluster. Zdominowana została przez premiery – przedstawiono innowacyjną technologię magazynowania energii w produkcyjnych tunelach foliowych oraz mieszankę TraceMix. Zaproszono także do współpracy przy projekcie dotyczącym naturalnych kwasów karboksylowych jako nowego surowca dla przemysłu chemicznego.
Przerwy networkingowe pozwoliły uczestnikom na zawarcie nowych znajomości i podejmo-wania rozmów, zainspirowanych niejednokrotnie wygłaszanymi prezentacjami. Sukcesem całego przedsięwzięcia, oprócz możliwości wysłuchania prezenterów, była sposobność poznania ludzi ak-tywnie działających w branży life science, ale również niezwiązanych zawodowo z branżą. W trakcie przerw między prezentacjami uczestnicy mieli możliwość odwiedzenia dwudziestu dwóch stoisk wystawczych, na których partnerzy Klastra i zaproszeni goście prezentowali osiągnięcia swojej fir-my/instytucji, określali perspektywy związane z rozwojem i zachęcali do podjęcia współpracy.
Najlepszych prelegentów nagrodzono w trzech kategoriach.
Za „najlepszą prezentację” uznano wystąpienie Jakuba Lubońskiego z firmy BIN-e, pt. „BIN-e, Inteligentny kosz na śmieci”. Przedstawione urządzenie służy do automatycznej segregacji śmieci, które samo rozpoznaje obiekt, sortuje je do właściwej komory, kompresuje oraz komunikuje się z użytkownikami i służbami porządkowymi. Nagrodę tę przyznali uczestnicy, którzy podczas trwania konferencji mogli oddawać głosy na swoich faworytów.
Nagrodę za „Najlepszy przykład praktycznego podejścia do koncepcji Open Innovation” otrzymał Krzysztof Pawlak z Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie za prezentację pt.” Wpływ pola elektromagnetycznego na organizmy żywe”. W związku z wejściem nowej ustawy dotyczącej wykorzystywania zwierząt do badań laboratoryjnych Pan Krzysztof przedstawił ofertę współpracy dla instytucji spełniających kryteria, dzięki którym mógłby prowadzić eksperymenty. Takiej instytucji zostałby przyznany grant i byłyby wydane wspólne publikacje. Nagroda została przyznana przez Fundację Klaster LifeScience Kraków.
W tym roku po raz pierwszy została przyznana nagroda specjalna dla StartUpów – możliwość zaprezentowania się przed Funduszami Inwestycyjnymi podczas Międzynarodowej Konferencji Finansowanie w LifeScience w dniu 27 października 2016 w Krakowie. Nagrodę zdobył Michał Ryś z firmy DrOmnibus za prezentację pt.” Edukacja Włączająca – kompleksowy system wspierający terapię i edukację dzieci ze specjalnymi potrzebami”. Nagrodę przyznał Roland Kozłowski z Life Science Business Consulting oraz Kazimierz Murzyn z Klastra LifeScience Kraków.
Po konferencji odbyła się uroczysta Gala z okazji 10-lecia Klastra „Zgęstek Nauk o Życiu”. Mogliśmy posłuchać występu Startupów muzycznych pod dyrekcją Wojciecha Groborza. Galę prowadził Mieczysław Czuma, słynny krakauer, autor książki opisującej dzieje i ewolucję nauk o życiu w Małopolsce.
Konferencja Life Science Open Space

20 października 2016 roku w ICE Centrum Kongresowym w Krakowie odbędzie się szósta edycja Life Science Open Space. Life Science Open Space to międzynarodowe otwarte forum innowacji dla Zdrowia i Jakości Życia, platforma współpracy ludzi nauki, biznesu, polityki i administracji – profesjonalistów, fanów i użytkowników technologii life science, obejmujących dziedziny medycyny, farmacji, technologii medycznych, żywności, środowiska i gospodarki.
Uczestnicząc w tym wydarzeniu można spotkać partnerów do rozwoju innowacyjnych pomysłów i projektów, specjalistów transferu technologii, komercjalizacji i wdrożeń, ekspertów do rozwiązania problemów, potrzeb i wyzwań oraz pierwszych klientów nowych rozwiązań.

W programie konferencji przewidziano szereg sesji tematycznych: Badania nad rozwojem leków, Aktywne i zdrowe życie, Srebrna gospodarka, Nowoczesna diagnostyka i terapia, Digital Health, Nowe technologie i urządzenia terapeutyczne, Innowacyjne Centrum Medyczne, Zdrowa żywność i żywienie, Nowoczesne, zrównoważone rolnictwo, Środowisko – środowiskowe czynniki zdrowia, Biogospodarka, Projektowanie (Design).

Prezentacje sesji tematycznych zostaną wpisane w poszczególne kategorie:
WYZWANIE (Open CHALLENGE): masz problem technologiczny – szukasz innowacyjnego rozwiązania? W ramach swojej działalności spotykasz się z ważnymi zagadnieniami, które wymagają kreatywnego rozwiązania, nowego podejścia czy unikalnych kompetencji.
WSPÓŁPRACA (Open INNOVATION): masz pomysł, ideę, projekt – szukasz możliwości jego rozwoju? Pracujesz nad innowacyjnym projektem dotyczącym zdrowia i jakości życia, chcesz pozyskać do współpracy partnera merytorycznego – osoby, zespół, instytucję zdolną wesprzeć projekt lub zwiększyć jego wartość poprzez unikalne kompetencje, technologię, know-how.
WYDARZENIE (Open EVENT): organizujesz konferencję, event, premierę – chcesz je zaanonsować? Planujesz lub przygotowujesz konferencję lub innego rodzaju wydarzenie dotyczące nauki, technologii czy realizowanego projektu i innych tematów dotyczących ZDROWIA I JAKOŚCI ŻYCIA, o których trzeba lub warto poinformować.
DEMO: realizujesz projekt, planujesz premierę nowego produktu – chcesz go pokazać, przetestować? Premierowe demonstracje nowych, produktów i usług, a także prezentacje celów i rezultatów projektów finansowanych z funduszy publicznych i prywatnych.
FUNDUSZE: rozwijasz StartUp, masz nowy biznes – szukasz partnera i inwestora?
Realizujesz projekt, nowe przedsięwzięcia biznesowe lub jesteś startupem będącym
w fazie rozwoju i poszukującym partnerów biznesowych (wspólników), inwestorów, doradców lub kontrahentów, dzięki którym wprowadzisz swój projekt na dalszy etap rozwoju.
PRACA: zatrudniasz – szukasz pracowników, ekspertów, managerów? Masz potrzebę jednorazowego lub systematycznego zatrudniania pracowników i chcesz przedstawić swój profil pracodawcy oraz ofertę pracy, staży, praktyk i innych form/ścieżek kariery.
Jeśli:
Jesteś naukowcem, posiadasz wiedzę i kompetencje → szukasz wyzwań

Jesteś przedsiębiorcą, masz zasoby → szukasz możliwości rozwoju

Zarządzasz funduszem, masz pieniądze → inwestujesz w innowacyjne przedsięwzięcia

Jesteś lekarzem, masz doświadczenie kliniczne

Masz talent organizacyjny, artystyczny → szukasz inspiracji

Realizujesz projekt, organizujesz konferencje, promujesz rezultaty

Szukasz pracy, praktyki, stażu lub pracowników, praktykantów, stażystów

Już dzisiaj zgłoś swój udział w Life Science Open Space 2016. Szczegółowe informacje na http://lsos.info/. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

To właśnie tutaj spotkasz inspirację, wiedzę i wsparcie!
Studencka Konferencja Genomica

W dniach 20-21 maja 2016 r. na Uniwersytecie Jagiellońskim będzie miała miejsce druga edycja Studenckiej Konferencji Genetycznej „Genomica”.

Jest to studencka inicjatywa Koła Naukowego Studentów Biotechnologii „Mygen” i Koła Naukowego Genetyki działających przy Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii oraz Wydziale Biologii i Nauk o Ziemi.

„Genomica” jest skierowana do studentów różnych stopni i kierunków dopiero rozpoczynających swoją przygodę z nauką oraz takich, którzy prowadzą już własne badania i pragną zaprezentować je innym. Wydarzenie to jest doskonałą okazją dla początkujących badaczy do nawiązania pierwszych kontaktów naukowych, dyskusji na interesujące ich tematy, a także do zdobycia doświadczenia i odnalezienia się w środowisku naukowym. Również bardziej doświadczeni badacze znajdą sposobność do opowiedzenia o swoich dokonaniach i przedyskutowania z innymi nurtujących ich kwestii.

Program konferencji obejmuje sesje plenarne oraz sesje posterowe, a także wykłady zaproszonych gości – wybitnych naukowców o znaczącym dorobku naukowym w dziedzinie genetyki.

Poprzednia edycja konferencji „Genomica” cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem i została doceniona przez uczestników jako wydarzenie, które powinno na stałe zagościć w kalendarzu konferencji studenkich o tematyce „lifescience”.

Więcej na https://genomica2016.wordpress.com/
..

Hilton Garden Inn Kraków Airport – miejsce spotkań

Dzięki modernizacji portów lotniczych, zwiększeniu ich przepustowości i zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań, przyciągają one obecnie wielu inwestorów. Wokół lotnisk powstają komfortowe hotele, planowane są specjalne strefy aktywności gospodarczej i tereny komercyjne.

Przy wyborze obiektu na konferencję lub planowane spotkanie o charakterze biznesowym, firmy kierują się jego położeniem, odległością od centrów konferencyjnych, dworców i głównych węzłów komunikacyjnych. W ostatnich latach, przez wzgląd na rozbudowę lotnisk oraz stale rosnącą siatkę połączeń lotniczych, również do Polski dotarł trend budowania hoteli przylotniskowych.

Międzynarodowa atmosfera

Obiekty typu airport cieszą się coraz większym zainteresowaniem firm i event plannerów, zwłaszcza przy organizacji imprez o charakterze międzynarodowym. Organizacja konferencji w tego typu hotelu pozwala znacząco ograniczyć wydatki na logistykę. Hilton Garden Inn Kraków Airport znajduje się w odległości zaledwie 40 metrów od Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków Airport, tuż przy wyjeździe na obwodnicę miasta, a podróż nowoczesną kolejką podmiejską do Dworca Głównego w Krakowie zajmuje nieco ponad kwadrans. Dzięki dogodnej lokalizacji uczestnicy wydarzenia unikają zakorkowanych ulic centrum, remontów drogowych, czy problemów z zaparkowaniem auta. Zmotoryzowani goście mogą korzystać z wielopoziomowego parkingu Kraków Airport, który udostępnia 1240 miejsc postojowych, a specjalna cena zaparkowania samochodu dla gości hotelowych to 24 zł za dobę.

Komfort dla biznesu

Wszystkie pokoje w Hilton Garden Inn Kraków Airport są wyposażone w komfortową i całkowicie wyciszoną strefę wypoczynku oraz miejsce do  pracy, czyli ergonomiczny fotel, dobrze oświetlone biurko i bezpłatny dostęp do szybkiego Wi-Fi. Oprócz szeregu udogodnień w pokojach, obiekt dysponuje nowocześnie wyposażonym zapleczem konferencyjno-bankietowym, na który składa się 10 sal i przestronne foyer. Ponadto dla komfortu podróżnych hotel oddaje do użytku centrum fitness, całodobowy sklep, pralnię oraz Lobby bar. Wszystkie te elementy pozwalają zachować gościom zdrową równowagę pomiędzy pracą, a odpoczynkiem. Kompleksowa i profesjonalna obsługa wyjazdów służbowych to jeden z ważniejszych segmentów działalności hoteli lotniskowych na świecie. Nasz doświadczony personel dba o to, aby goście mieli gwarancję bezstresowego i szybkiego załatwienia codziennych spraw, takich jak pranie i prasowanie, rezerwację stolika w restauracji, zorganizowanie telekonferencji, czy możliwość bezprzewodowego drukowania dokumentów.
Daj się zaskoczyć

Oddany do użytku zaledwie 2 lata temu Hilton Garden Inn Kraków Airport został zaprojektowany z myślą o najbardziej wymagających gościach i w oparciu o dostępność najnowocześniejszych technologii. Klimatyzacja, sprzęt audiowizualny, możliwość różnej konfiguracji stołów i krzeseł, łączenie i dzielenie poszczególnych sal konferencyjnych to podstawowe elementy składające się na zorganizowanie bankietu czy konferencji. Przylotniskowy hotel oferuje znacznie więcej. Wychodząc na wprost oczekiwaniom klientów, do ich dyspozycji oddane jest całodobowe centrum biznesowe oraz profesjonalny boardroom, w którym można przeprowadzić wideokonferencję. W pokojach hotelowych tradycyjne kompendium opisujące usługi hotelowe zostało zastąpione częścią spersonalizowanego systemu telewizji hotelowej. Inteligentny system telewizji hotelowej jest z powodzeniem wykorzystywany, jako środek komunikacji gościa z obsługą. Kolejnym istotnym narzędziem w komunikacji z gośćmi jest elektroniczna, responsywna ankieta, która daje personelowi możliwość szybkiej reakcji na uwagi, co jest wyjątkowo cenne z punktu widzenia ciągłego starania się o świadczenie jak najwyższej jakości usług.

Pora na przerwę

We wnętrzach hotelu kryje się elegancka, minimalistycznie urządzona restauracja, która w tym roku znalazła się w prestiżowym Żółtym Przewodniku Gault&Millau Polska. Za autorskie menu odpowiada Miłosz Kowalski, który potrafi zaskakująco komponować smaki i łączyć światowe trendy kulinarne z tradycyjną kuchnią polską. To on decyduje o finalnym kształcie menu i doborze dostawców. Co istotne, szefowie kuchni pracują na produktach sezonowych, dostępnych w regionie Małopolski. Doskonałym uzupełnieniem menu jest starannie wyselekcjonowana karta win i koktajli, dostępna  w klimatycznym Lobby barze. Restauracja wychodzi naprzeciw potrzebom gości konferencyjnych, realizując niebanalne przerwy kawowe, dostosowane i przygotowywane do indywidualnych wymagań klientów oraz zewnętrzne usługi cateringowe nawet na kilkaset osób.

Medweckiego 3, 32-083 Balice | 12 340 00 00 | konferencje@krakowairporthotel.pl | www.hiltonhotels.com/pl_PL/

 

Natalia Górnisiewicz -PR Manager w Hilton Garden Inn Kraków Airport.

 

Akcja partnerska  Akcja partnerska Akcja partnerska
Konferencja – Medycyna Precyzyjna – czy możemy leczyć w oparciu o genotyp?

Zapraszamy na I Konferencję: MEDYCYNA PRECYZYJNA – czy możemy leczyć w oparciu o genotyp? Konferencja organizowana przez Uniwersytet Jagielloński, Collegium Medicum, pod patronatem Małopolskiego Centrum Biotechnologii, odbędzie się 12 grudnia 2015 w Krakowie.

 

Pierwsza polska konferencja „MEDYCYNA PRECYZYJNA – czy możemy leczyć w oparciu o genotyp?” ma na celu rozpoczęcie dialogu naukowców i lekarzy na temat wprowadzenia do praktyki osiągnięć medycyny precyzyjnej i spersonalizowanej, czyli skutecznego leczenia dobranego do potrzeb pacjenta.

Dzięki postępom biologii molekularnej stale pojawiają się nowe możliwości bardziej skutecznego dopasowania terapii farmakologicznej i dietetycznej do indywidualnych potrzeb pacjenta.
W przypadkach takich chorób, jak rak piersi czy okrężnicy personalizacja procesu leczenia jest już powszechnie przyjęta, jednak w odniesieniu do wielu innych nowotworów, chorób metabolicznych czy neurologicznych, personalizacja leczenia dopiero się zaczyna.

Konieczne są zmiany w strukturach ochrony zdrowia, reorganizacja prac badawczo-rozwojowych w przemyśle farmaceutycznym, zrewidowanie standardów oceny pod kątem medycznym i ekonomicznym oraz współpraca pomiędzy wszystkimi zainteresowanymi – lekarzami, pacjentami, ubezpieczycielami, przywódcami politycznymi i przemysłem.

Porozumienie wszystkich uczestników systemu opieki zdrowotnej jest niezbędne do wypracowania sposobów pokonywania możliwych ograniczeń, a w konsekwencji – poprawienia jakości życia pacjentów.
Gośćmi honorowymi Konferencji będą europejscy eksperci – prof. Gerard Siest oraz prof. Giovanni Scapagnini.
Swoją obecnością zaszczycą nas również prof. dr hab. n. med. Bożena Cukrowska, prof. dr hab. n. med. Jan Lubiński, dr hab. Małgorzata Malczewska-Malec, prof. UJ, prof. dr hab. n. med. Maciej Małecki, prof. dr hab. n. med. Maria Załuska a także prof. dr hab. n. med. Anna Latos-Bieleńska, lekarz specjalista genetyki klinicznej i laboratoryjnej genetyki medycznej oraz prof. dr hab. n. med. Maria Sąsiadek, konsultant krajowy w dziedzinie genetyki klinicznej.
Liczę na owocne obrady i inspirującą dyskusję.
W imieniu Komitetu Organizacyjnego
dr. hab. Iwona Wybrańska, prof UJ

PROGRAM:
10.00 – 10.15 Otwarcie konferencji, powitanie Gości
10.15 – 10.45 Wykład inauguracyjny – prof. Gerard Siest (przewodniczący European Society of Pharmacogenomics and Personalised Therapy) „Pharmacogenomics the best example for improving personal therapy and personal health”
10.45 – 11.15 prof. Giovanni Scapagnini (Zakład Medycyny i Nauk o Zdrowiu, Uniwersytet Molise, Campobasso. Włochy)
„Światowe trendy w nutrigenetyce i nutrigenomice oraz przykłady ich praktycznego wykorzystania”
11.15 – 11.45 prof. dr hab. n. med. Bożena Cukrowska (Pracownia Immunologii, Instytut „Pomnik” – Centrum Zdrowia Dziecka) „Diagnostyka genetyczna w rozpoznaniu celiakii – szanse i zagrożenia”

11.45 – 12.00 Przerwa kawowa

12.00 – 12.30 prof. dr hab. n. med. Maciej Małecki (Katedra i Klinika Chorób Metabolicznych CM UJ) „Genetyczne podłoże cukrzycy – możliwości zindywidualizowania terapii pacjentów”
12.30 – 13.00 prof. dr hab. n. med. Maria Załuska (IV Klinika Psychiatrii Instytutu Psychiatrii i Neurologii). „Podłoże genetyczne chorób psychicznych – czy możemy skutecznie przeciwdziałać? Farmakogenomika w leczeniu chorych psychiatrycznych”

13.00 – 14.00 Lunch

14.00 – 14.15 dr hab. Iwona Wybrańska, prof. UJ (Zakład Biochemii Klinicznej CM UJ, Ośrodek Badań Genetycznych i Nutrigenomiki MCB UJ) „Interakcje indywidualnego genomu z dietą w leczeniu otyłości”
14.15 – 14.30 dr hab. Małgorzata Malczewska-Malec, prof. UJ (Zakład Biochemii Klinicznej CM UJ)
„Rola kwasów tłuszczowych w leczeniu zaburzeń lipidowych i prewencji chorób układu krążenia”
14.30 – 15.00 prof. dr hab. n. med. Jan Lubiński (Zakład Genetyki i Patomorfologii, Pomorski Uniwersytet Medyczny)
„Personalizacja oparta o ocenę genotypów w prewencji i leczeniu raka piersi”
15.00 – 16.00 Czy w Polsce jest już czas na wprowadzenie niektórych osiągnięć medycyny spersonalizowanej? – dyskusja, zakończenie konferencji

KOMITET ORGANIZACYJNY
Prof. dr hab. Kazimierz Strzałka
Dr hab. Iwona Wybrańska, prof. UJ
Dr Małgorzata Pokrywka
Mgr Justyna Supel
Mgr Iwona Misiak
KOMITET NAUKOWY
Prof. dr hab n. med. Tomasz Guzik
Prof. dr hab. Jan Kanty Kulpa
Dr hab. n. med. Mirosław Bik-Multanowski, prof. UJ
Dr hab. n. med. Małgorzata Malczewska – Malec, prof. UJ
Dr hab. n. med. Bogdan Solnica
Dr hab. Iwona Wybrańska, prof UJ
OPŁATA: Koszt uczestnictwa – 120 zł /brutto/
Opłatę należy wnosić na konto: 26 1240 6218 1111 0010 6509 3334
DF Medica, ul Gubinowska 37, 02-956 Warszawa,
tytułem: Udział w konferencji 12/12/15
BIURO KONFERENCJI:
Iwona Misiak – el. +48 533 388 205, mail: konferencja@dfmedicapolska.pl
Data wydarzenia: 12/12/2015
Life Science Park – Jagiellońskie Centrum Innowacji, budynek C
ul.Bobrzyńskiego 14, Kraków
Termin przyjmowania zgłoszeń: 6/12/2015
Termin wnoszenia opłat: 7/12/2015
17th European Congress of Biotechnology – 3-6 lipca 2016 r

Ponad 1000 uczestników, wykłady uznanych ekspertów – liderów reprezentujących świat nauki i biznesu, 25 sympozjów oraz ponad 200 mniejszych paneli dotykających niemal każdego aspektu związanego z biotechnologią – w tym przełomowych osiągnięć. Tak imponująco prezentuje się największe i najważniejsze spotkanie branży biotechnologicznej w Europie, czyli Europejski Kongres Biotechnologiczny (ECB 16), który odbędzie się po raz pierwszy w Polsce, a dokładnie w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO Kraków w dniach 3-6 lipca 2016!  Organizatorem Kongresu jest Europejska Federacja Biotechnologii, natomiast Targi w Krakowie (właściciel i operator EXPO Kraków) są członkami  komitetu organizacyjnego.

Najważniejsze europejskie wydarzenie 2016 r w branży Life Science!

 

Kongres organizowany co dwa lata przez Europejską Federację Biotechnologii to wyjątkowe spotkanie nauki, liderów biznesu, inwestorów, wystawców i otoczenia politycznego. Poprzednia edycja odbyła się w Edynburgu w roku 2014 i zgromadziła ponad tysiąc uczestników z całego świata. Szacuje się, że tyle samo uczestników odwiedzi w przyszłym roku Kraków. W skład Komitetu Organizacyjnego Kongresu, oprócz przedstawicieli Europejskiej Federacji Biotechnologii oraz Targów w Krakowie (local hosting organiser), wchodzą również  Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, Małopolskie Centrum Biotechnologii działające przy UJ, Komitet Biotechnologii PAN, Instytut Chemii Bioorganicznej PAN oraz Polska Federacja Biotechnologii.

Warto już dziś zarezerwować w swoim kalendarzu czas na udział w Europejskim Kongresie Biotechnologii  ECB 16 w Krakowie

 

Szczegółowe informacje dotyczące programu oraz rejestracji pojawią się wkrótce

stronie www.ecb2016.com.

Informacji również udziela Biuro Kongresów firmy Targi w Krakowie Sp. z o.o.

31-586 Kraków, ul.Galicyjska 9

Tel.12 6445932 , 12 6441270

kowal@targi.krakow.pl

woch@targi.krakow.pl