Rejestracja

Please leave these two fields as-is:
UWAGA: Prosimy o rozwiązanie prostego równania matematycznego!
zamknij

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Jeżeli nie pamiętasz swojego hasła, wyślemy Ci nowe - wystarczy skorzystać ze specjalnego formularza
Przypomnij mi hasło

Zarejestruj się
Napisano: 21 maja 2013

Liczba komentarzy: 0
BLIRT rozpoczął proces komercjalizacji

Blirt rozpoczął proces komercjalizacji opracowanych przez siebie substancji przeciwgrzybiczych.

Spółka Blirt SA – Biolab Innovative Research Technologies, firma badawczo – rozwojowa prowadząca działania w zakresie biotechnologii medycznej i farmaceutycznej podpisała umowę o współpracy z Life Science Business Consulting (LSBC) – spółką mającą międzynarodowe doświadczenie w branży life science m.in. w zakresie rozwoju i komercjalizacji kandydatów na leki w przedklinicznych fazach rozwoju. Współpraca spółek ma na celu sprzedaż innowacyjnych substancji przeciwgrzybiczych opracowanych przez zespół naukowców Blirt SA pod kierownictwem prof. Edwarda Borowskiego.
Współpraca Blirt SA z LSBC ma na celu pozyskanie partnera branżowego lub sprzedaż licencji podmiotowi kontynuującemu dalsze badania, w tym kliniczne, oraz rejestrację nowych leków. Unikalne substancje przeciwgrzybicze są kierowane do potencjalnych partnerów na rynkach międzynarodowych.

Trwające badania przedkliniczne potwierdzają, że opracowane przez Blirt SA nowe, ulepszone pochodne nystatyny A1 i amfoterycyny B wykazują obniżoną toksyczność i znacząco poprawioną rozpuszczalność w wodzie, co stanowi o ich przewagach konkurencyjnych w stosunku do związków wyjściowych. Innowacyjne związki przeciwgrzybicze, mogące stanowić przełom w leczeniu infekcji grzybiczych, zostały uhonorowane nagrodą główną w ramach tegorocznej, 3. edycji prestiżowego konkursu organizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach – w kategorii „Innowacyjny Projekt Rozwiązujący Ważny Społecznie Problem”.

Zgodnie z założeniami strategii Blirt, rozpoczęliśmy proces komercjalizacji substancji przeciwgrzybiczych. Wybraliśmy partnera posiadającego doświadczenie w podobnych projektach w sektorze life science na europejskich rynkach. Cieszymy się z rozpoczętej współpracy i wierzymy, że wspólnie – dzięki szczegółowo opracowanej strategii komercjalizacji i wycenie naszej wiedzy – polski projekt ma szansę zaistnieć w międzynarodowym sektorze life science – mówi Marian Popinigis, członek zarządu Blirt SA.
Cieszymy się ze współpracy podjętej z Blirt SA przy tak obiecującym projekcie, który ma szanse na sukces komercyjny. Uważamy, że unikalna własność intelektualna w postaci innowacyjnych związków przeciwgrzybowych chronionych międzynarodowymi zgłoszeniami patentowymi, pozwoli uzyskać potencjalnemu inwestorowi znaczną przewagę konkurencyjną i wyraźny zwrot z inwestycji na rozwijającym  się rynku leków przeciwgrzybiczych  – mówi Roland Kozłowski, prezes zarządu LSBC.

Blirt to polska firma biotechnologiczna, która rozpoczęła działalność w 2008 roku. Firma  funkcjonuje w oparciu o hybrydowy model biznesu, łączący realizację własnych projektów naukowo – badawczych z laboratorium usługowym.Potencjał Blirt tworzy silny zespół badawczy oraz współpraca z czołowymi  placówkami naukowymi w kraju. Realizowane przez Blirt projekty wewnętrzne powstały we współpracy z wiodącymi naukowcami  z Politechniki Gdańskiej, Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Instytutu Farmaceutycznego w Warszawie i innych jednostek naukowych. Głównym obszarem prowadzonych badań jest opracowanie innowacyjnych cząsteczek terapeutycznych i wyrobów medycznych stosowanych w dziedzinach: onkologii, chorób zakaźnych i transplantologii.

Usługi Blirt kierowane są do dużych koncernów farmaceutycznych, instytutów badawczych, jak i małych firm badawczo – rozwojowych. Firma zatrudnia 40 pracowników, w tym 27 członków zespołu badawczego, z których 12 posiada przynajmniej tytuł doktora w zakresie biologii molekularnej, biotechnologii, biochemii lub chemii organicznej. Członkowie zespołu opublikowali łącznie 885 publikacji naukowych. Blirt posiada własne laboratorium wyposażone w sprzęt najwyższej jakości. Siedziba Spółki mieści się w gdańskim Parku Naukowo – Technicznym im. Prof. Hilarego Koprowskiego.

LSBC jest globalnym usługodawcą w zakresie świadczenia usług consultingowych w sektorze Life Science. lsbc specjalizuje się w Europie Środkowej. lsbc działa dzięki sieci współpracowników z szerokim doświadczeniem w badaniu, rozwoju i finansowaniu produktów Life Science oraz farmaceutycznych.LSBC specjalizuje się w usługach z obszaru:•Consultingu w obszarze life science i farmaceutycznym• Szkoleń związanych z komercjalizacją badań oraz zarządzaniem własnością intelektualną• Wsparcia mentora• Doradztwa biznesowego • Usług “due diligence” i syndykatu inwestorówFirma została założona przez Rolanda Kozłowskiego, który od wielu lat pracuje w sektorze life ccience w Wielkiej Brytanii. Roland Kozłowski uzyskał z wyróżnieniem dyplom na Uniwersytecie w Bath a następnie obronił tytuł doktora na Uniwersytecie w Cambridge. Jest przedsiębiorcą działającym w branży biotechnologicznej od połowy lat 90. Ostatnio Prezes i założyciel firmy Lectus Therapeutics Limited.Uprzednio współzałożyciel i Prezes firmy Sense Proteomic Limited, którą sprzedał firmie Procognia Limited w 2002 roku. W połowie lat 90 współpracował z Oxford Molecular PLC i negocjował ich kluczowy kontrakt z Yamanouchi Pharmaceutical Co., Ltd. W trakcie swojej kariery zawodowej zdobył szerokie doświadczenie w zakresie przeprowadzania procesów sprzedaży, kupna i finansowania przedsiębiorstw, jak również w zakresie in- i out-licesingu. Jest autorem wielu publikacji o tematyce fizjologii i farmakologii kanałów jonowych. Obecnie utrzymuje kontakt ze światem akademickim poprzez stanowisko profesora wizytującego na Uniwersytecie w Bristolu. Pełni funkcję Dyrektora Niewykonawczego w London Genetics, firmie działającej na arenie spersonalizowanej medycyny Jest również Dyrektorem Strategicznym BTM Mazowsze Sp. z o. o. utworzonej w celu komercjalizacji efektów badań naukowych life science wiodących instytucji w Warszawie.

BLIRT- logotyp

image_pdfimage_print
Podziel się ze znajomymi
Skocz do formularza

Komentarze 0

Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu, napisz coś!
 1. Dodaj komentarz
  (wymagany)
  (wymagany)
  (wymagany)

  Pola oznaczone znaczkiem W są obowiązkowe. Musisz wypełnić wszystkie pola wymagane, aby dodać komentarz.
  Twój adres email, który podasz nie zostanie opublikowany z Twoim komentarzem.

  W treści komentarza dozwolone są tagi XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

do góry