Rejestracja

Please leave these two fields as-is:
UWAGA: Prosimy o rozwiązanie prostego równania matematycznego!
zamknij

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Jeżeli nie pamiętasz swojego hasła, wyślemy Ci nowe - wystarczy skorzystać ze specjalnego formularza
Przypomnij mi hasło

Zarejestruj się
Napisano: 06 marca 2013

Liczba komentarzy: 0
Do 28 marca należy zgłaszać kandydatury do nagrody im. Browicza

Polska Akademia Umiejętności informuje, że w tym roku zostanie przyznana przez Polską Akademię Umiejętności nagroda im. Tadeusza Browicza. Poniżej załączamy regulamin tej nagrody. Kandydatury można zgłaszać do 28 marca br., na adres Kancelarii PAU, Wydział V Lekarski, ul. Sławkowska 17, 31-016 Kraków.

REGULAMIN NAGRODY IM. TADEUSZA BROWICZA WYDZIAŁU LEKARSKIEGO

POLSKIEJ AKADEMII UMIEJĘTNOŚCI.

 

1. Nagroda przyznawana jest uczonym polskim, każdorazowo za jedną pracę lub cykl prac z zakresu medycyny, opublikowaną w ciągu ostatnich 5 lat w czasopiśmie (-ach) o zasięgu międzynarodowym. Do nagrody nie mogą kandydować prace, których współautorem (-ami) jest (są) członek (-owie) PAU.

2.Wniosek winien być zgłoszony przez co najmniej jednego członka Wydziału Lekarskiego PAU. Do wniosku powinna być dołączona odbitka pracy przedsta­wionej do nagrody.

3.W skład Komisji decydującej o przyznaniu nagrody wchodzą wybrani przez Zarząd Wydziału Lekarskiego członkowie PAU. Do prac Komisji mogą być zaproszeni przedstawiciele sponsorów. Komisja wybiera spośród siebie przewodniczącego. Komisja może zasięgać opinii ekspertów spoza PAU.

4. Nagroda przyznawana będzie ze środków ofiarowanych przez sponsorów.

5. Wnioski o nagrodę rozpatrywane są nie rzadziej niż raz na dwa lata. Wnioski należy nadsyłać najpóźniej do końca marca. Decyzję o przyznaniu nagrody winna Komisja podjąć najpóźniej do końca maja.

6. Wręczenie nagrody i dyplomu następuje – w obecności przedstawicieli sponsorów – na Uroczystym Posiedzeniu Publicznym Polskiej Akademii Umie­jętności, które odbywa się tradycyjnie w czerwcu. Nazwisko laureata zostaje opublikowane w Roczniku PAU.

7. Wysokość nagrody nie może być mniejsza od półrocznych średnich poborów profesora wyższej uczelni. Nagroda nie może być dzielona między więcej niż trzech autorów nagrodzonej pracy. Ewentualni współautorzy z zagranicy nie mogą współuczestniczyć w nagrodzie. Prócz nagrody głównej Komisja może przyznać dodatkową nagrodę w wysokości co najmniej trzymiesięcznych średnich poborów adiunkta na jednego autora wybitnej publikacji naukowej (w wieku nie przekraczającym 36 lat życia).

Logo Polskiej Akademii Umiejętności

 

image_pdfimage_print
Podziel się ze znajomymi
Skocz do formularza

Komentarze 0

Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu, napisz coś!
 1. Dodaj komentarz
  (wymagany)
  (wymagany)
  (wymagany)

  Pola oznaczone znaczkiem W są obowiązkowe. Musisz wypełnić wszystkie pola wymagane, aby dodać komentarz.
  Twój adres email, który podasz nie zostanie opublikowany z Twoim komentarzem.

  W treści komentarza dozwolone są tagi XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

do góry