Rejestracja

Please leave these two fields as-is:
UWAGA: Prosimy o rozwiązanie prostego równania matematycznego!
zamknij

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Jeżeli nie pamiętasz swojego hasła, wyślemy Ci nowe - wystarczy skorzystać ze specjalnego formularza
Przypomnij mi hasło

Zarejestruj się
Napisano: 21 marca 2012

Liczba komentarzy: 0
„PHD Movie: Piled higher and deeper” w Polsce?

Wielu z Was zapewne zna sieciowy komiks „PHD Comics: Piled higher and deeper” Jorge’a Cham’a. W tamtym roku bestselerowy komiks doczekał się ekranizacji w formie filmu „PHD Movie”. Całkiem możliwe, że  jego projekcja odbędzie siętakże w naszym kraju, w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego.

„PHD Comics” to publikowane od 1997 roku krótkie komiksy o przygodach bezimiennego magistranta i trzech doktorantów: pacyfistki Tajel, wiecznego studenta Mike’a i zapracowanej Cecilii, zmagających się z często absurdalną codziennością pracy na uczelni wyższej.

Cham zasmakował życia akademickiego w Stanford jako student, a później jako naukowiec w sławnym Caltechu (także tu „pracują” bohaterowie serialu „The Big Bang Theory”!). Jak wielu z nas już się przekonało, bycie naukowcem to ciężki kawałek chleba, a praca naukowa to w 99% papierologia, walka z grantami, edytorami i recenzentami prac naukowych, a przede wszystkim:  trudne partnerstwo z opiekunami naukowymi, przełożonymi, gremium profesorskim…

O bogactwie satyrycznym tematów związanych z pracą w Akademii świadczy fakt, że po prawie 15 latach (!) wydawania komiksów, tematów na nowe wciąż autorowi nie brakuje. Co jakiś czas zostają one wydawane w formie książek, a grany w kampusach na całym świecie film „PHD Movie” jest kolejnym dowodem na to, że z pracy naukowej można się serdecznie i z wyrozumiałością śmiać.

Czy także Polacy będą mogli obejrzeć u siebie ów film? Obserwuję mapę seansów od pół roku z nadzieją, że któraś z czołowych uczelni zdecyduje się na projekcję i chyba w końcu ktoś się tematem zainteresował: na mapie pojawiła się Warszawa, a termin seansu wyznaczono na 26.04.2012 na godzinę 17:00.  Pokaz odbyć ma się prawdopodobnie w Bibliotece Uniwersyteckiej, aczkolwiek ani na stronie uczelni, ani biblioteki nie ma wzmianki na ten temat.

Na stronie PHD movie można zaleźć adnotację, że termin nie jest jeszcze ostatecznie potwierdzony, więc zainteresowanym nie pozostaje nic innego jak czekanie na pewne informacje. Jedno jest pewne:  Dolina Biotechnologiczna poinformuje Was na bieżąco, gdy tylko coś się wyklaruje!

Phd Comics
Ulubione web-komiksy wszystkich naukowców


źródło:  Oficjalna strona PHD Movie

 

Marzena Pieronkiewicz

image_pdfimage_print
Podziel się ze znajomymi
Skocz do formularza

Komentarze 0

Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu, napisz coś!
 1. Dodaj komentarz
  (wymagany)
  (wymagany)
  (wymagany)

  Pola oznaczone znaczkiem W są obowiązkowe. Musisz wypełnić wszystkie pola wymagane, aby dodać komentarz.
  Twój adres email, który podasz nie zostanie opublikowany z Twoim komentarzem.

  W treści komentarza dozwolone są tagi XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

do góry