Rejestracja

Please leave these two fields as-is:
UWAGA: Prosimy o rozwiązanie prostego równania matematycznego!
zamknij

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Jeżeli nie pamiętasz swojego hasła, wyślemy Ci nowe - wystarczy skorzystać ze specjalnego formularza
Przypomnij mi hasło

Zarejestruj się
Napisano: 16 maja 2012

Liczba komentarzy: 0
Przedszkole obok laboratorium? W Poznaniu jest to możliwe!

Poznański Park Naukowo-Technologiczny Fundacji UAM to instytucja przyjazna naukowcom i ich rodzinom. Park proponuje pracownikom firm mieszczących się na jego terenie opiekę przedszkolną dla dzieci.

Poznański Park Naukowo-Technologiczny Fundacji UAM rozwija się w różnych obszarach. Przed realizowanym obecnie Zespołem Inkubatorów Wysokich Technologii kolejnym obiektem utworzonym w PPNT było Przedszkole „Parkowe Skrzaty.” Niepubliczne Przedszkole Fundacji UAM działa wśród firm, centrów badawczych, w otoczeniu naukowców. Powstało w 2011 roku w ramach projektu POKL „PARKujemy z rodzicami. Utworzenie ośrodka wczesnej edukacji Fundacji UAM na terenie Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego.”

Cechą wyróżniającą Przedszkole jest praca metodą projektów, rozwijająca naturalną ciekawość i aktywność badawczą dzieci, opracowaną na podstawie autorskiej koncepcji Instytutu Małego Dziecka im. Astrid Lindgren. Program Przedszkola promuje nowy obraz dziecka oparty na założeniu, że małe dzieci uczą się od urodzenia, w sposób aktywny poznają i próbują zrozumieć świat wokół siebie. Są małymi badaczami, eksperymentują, rozwiązują problemy, aktywnie szukają odpowiedzi na interesujące je tematy. Gdy czują się bezpiecznie, a ich pomysły traktowane są poważnie i z szacunkiem, aktywnie zajmują się poznawaniem świata.

Przestrzeń przedszkola i jego sal jest zaaranżowana w sposób bezpieczny i przyjazny dla dzieci poprzez jej podział na różne strefy sprzyjające zabawie i uczeniu się, miejsca do odpoczynku i relaksu.

Jednym z celów Przedszkola jest zapewnienie dzieciom dobrego przejścia i adaptacji do przedszkola i szkoły poprzez realizację programów adaptacyjnych dostosowanych do indywidualnych potrzeb dziecka i rodziny.

Lokalizacja na terenie PPNT ma również zapewnić wzrost poczucia bezpieczeństwa, komfortu psychicznego pracownikom Parku poprzez godzenie ról zawodowych i rodzinnych.

Przedszkole PPNT fundacji UAM w Poznaniu.

image_pdfimage_print
Podziel się ze znajomymi
Skocz do formularza

Komentarze 0

Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu, napisz coś!
 1. Dodaj komentarz
  (wymagany)
  (wymagany)
  (wymagany)

  Pola oznaczone znaczkiem W są obowiązkowe. Musisz wypełnić wszystkie pola wymagane, aby dodać komentarz.
  Twój adres email, który podasz nie zostanie opublikowany z Twoim komentarzem.

  W treści komentarza dozwolone są tagi XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

do góry