Rejestracja

Please leave these two fields as-is:
UWAGA: Prosimy o rozwiązanie prostego równania matematycznego!
zamknij

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Jeżeli nie pamiętasz swojego hasła, wyślemy Ci nowe - wystarczy skorzystać ze specjalnego formularza
Przypomnij mi hasło

Zarejestruj się
Napisano: 27 stycznia 2012

Liczba komentarzy: 0
Roche chce przejąć Illuminę za 5,7 miliarda USD

Firma Roche ogłosiła zamiar wrogiego przejęcia akcji firmy Illumina za 5,7 miliarda dolarów amerykańskich.

Jak podaje w oświadczeniu firma Roche, starania korporacji dotyczące polubownego przejęcia Illuminy były do tej pory konsekwentnie odrzucane, a szefostwo firmy Illumina nie było zainteresowane wykupieniem jej przez Roche. Stąd firma Roche zadecydowała o wykonaniu szybkiej operacji wrogiego przejęcia, której skutkiem będzie umieszczenie w radzie nadzorczej firmy Illumina dyrektorów zarządzających firmy Roche, którzy będą stanowić w radzie nadzorczej większość.

Firma Roche ogłosiła zamiar skupu od akcjonariuszy akcji Illumina za bardzo wysoką cenę rynkową – 44,5 dolara za akcję.

Firma Roche jest na tyle pewna sukcesu operacji wrogiego przejęcia, że wystosowała już oficjalne pisma do pracowników, oraz prezesa Illuminy Jay Flatley’a. W piśmie tym, oprócz słów uznania dla pracowników firmy Illumina, znajduje się zapewnienie, że „Roche po zakończeniu transakcji przewiduje dalsze zatrudnienie członków zarządu oraz pracowników Illumina pod warunkiem wypracowania  zadowalającego obie firmy modelu zatrudnienia”. Jest to odpowiedź na oficjalne stanowisko prezesa Illuminy sprzed ponad tygodnia, który stanowczo oświadczył, że Illumina nie jest zainteresowana wykupieniem jej przez Roche.

W tej chwili Illumina musi przeanalizować ofertę Roche i na podstawie analizy finansowej wyda rekomendacje akcjonariuszom.

Jak podaje Roche w oficjalnym oświadczeniu – „połączenie firmy Illumina z działem Diagnostyki Roche wzmocni pozycję firmy Roche na rynku mikromacierzy w sytuacji  rosnącego popytu na analizy genomu, co przyspieszy wdrożenie sekwencjonowania w rutynowej praktyce klinicznej i diagnostyce”.

Roche oferuje 5,7 miliarda USD za większościowy pakiet akcji firmy Illumina.

 

 

image_pdfimage_print
Podziel się ze znajomymi
Skocz do formularza

Komentarze 0

Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu, napisz coś!
 1. Dodaj komentarz
  (wymagany)
  (wymagany)
  (wymagany)

  Pola oznaczone znaczkiem W są obowiązkowe. Musisz wypełnić wszystkie pola wymagane, aby dodać komentarz.
  Twój adres email, który podasz nie zostanie opublikowany z Twoim komentarzem.

  W treści komentarza dozwolone są tagi XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

do góry