Rejestracja

Please leave these two fields as-is:
UWAGA: Prosimy o rozwiązanie prostego równania matematycznego!
zamknij

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Jeżeli nie pamiętasz swojego hasła, wyślemy Ci nowe - wystarczy skorzystać ze specjalnego formularza
Przypomnij mi hasło

Zarejestruj się
Napisano: 08 maja 2012

Liczba komentarzy: 0
Travelery 2011 przyznane. Wygrali archeolodzy, przepadł antygen z UMCS.

Czytelnicy polskiej edycji magazynu „National Geographic” przyznali już po raz szósty nagrody za naukowe odkrycie roku. W tej edycji zwyciężyli archeolodzy z Łodzi za odkrycie skarbu w Czermnie. Tym samym pokonali zespół prof. Nikodema Grankowskiego z tej samej uczelni, który był nominowany za opracowanie  antygenu, mogącego posłużyć do wyprodukowania szczepionki przeciwko malarii.

Nagroda za naukowe odkrycie roku  trafiła do prof. Andrzeja Kokowskiego, Marcina Piotrowskiego i Artura Troncika „za dokonania naukowe, które pozwoliły lepiej zrozumieć świat, ludzi i kultury”. Efektem wykopalisk archeologicznych w Czermnie (powiat Tomaszowski) jest bezcenna biżuteria, złocone srebro z XIII w.

Czytelnicy magazynu  mogli oddawać głosy również na: prof. Andrzeja Udalskiego za odkrycie planet swobodnych, dr Włodzimierza Strupińskiego za odkrycie metody przemysłowej produkcji grafenu oraz prof. Dariusza Kucharczyka za wyhodowanie węgorza w warunkach sztucznych.

Przyznawane przez specjalne jury Grand Prix konkursu „za całokształt dokonań podróżniczych, naukowych lub eksploracyjnych oraz wierność życiowej pasji” otrzymała w tym roku Janina Ochojska.

Travelery 2011 zostały rozdane!

 

image_pdfimage_print
Podziel się ze znajomymi
Skocz do formularza

Komentarze 0

Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu, napisz coś!
 1. Dodaj komentarz
  (wymagany)
  (wymagany)
  (wymagany)

  Pola oznaczone znaczkiem W są obowiązkowe. Musisz wypełnić wszystkie pola wymagane, aby dodać komentarz.
  Twój adres email, który podasz nie zostanie opublikowany z Twoim komentarzem.

  W treści komentarza dozwolone są tagi XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

do góry