Rejestracja

Please leave these two fields as-is:
UWAGA: Prosimy o rozwiązanie prostego równania matematycznego!
zamknij

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Jeżeli nie pamiętasz swojego hasła, wyślemy Ci nowe - wystarczy skorzystać ze specjalnego formularza
Przypomnij mi hasło

Zarejestruj się
Napisano: 01 czerwca 2012

Liczba komentarzy: 7
Jaka jest przyszłość biotechnologii medycznej w Polsce?

Jaka jest przyszłość biotechnologii medycznej i diagnostyki molekularnej w Polsce? Jakie plany w stosunku do biotechnologów i biologów molekularnych ma KIDL? Czy jesteśmy skazani na studia podyplomowe z analityki medycznej? Zapowiadamy niezwykle interesujący wywiad, którego portalowi dolinabiotechnologiczna.pl udzieliła Pani Prezes Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych – dr Elżbieta Puacz. Wywiad ukaże się na naszych łamach już niebawem!

Prezes KRDL - dr Elżbieta Puacz.

image_pdfimage_print
Podziel się ze znajomymi
Skocz do formularza

Komentarze 7

 1. 1

  już dawno ktoś powinien poruszyć ten temat…bo to jest skandal żeby ludzie po ciężkich 5-letnich studiach biotechnologicznych nie mogli uzyskać godziwych warunków zatrudnienia w laboratoriach diagnostycznych! Tylko dlatego że nie mają tytułu diagnosty, chociaż np. w dziedzinie diagnostyki molekularnej to biotechnolog będzie miał więcej do powiedzenia niż osoba po analityce medycznej…Trzeba coś z tym zrobić!

  5 lat temu
 2. 2

  Wywiad aktualnie autoryzujemy. Jest naprawdę bardzo ciekawy.

 3. 3

  Niebawem kończę w Poznaniu na UMP kierunek Biotechnologia Medyczna i naprawdę liczę na to, że nie będę zmuszona robić tak drogiej podyplomówki, gdzie i tak powtarzałabym te same przedmioty co na studiach… Jak dla mnie, kasa wyrzucona w błoto…
  Mam nadzieję, że jednak będą nowe, lepsze możliwości dla biotechnologów na uzyskanie tegoż tytułu czy uprawnień.
  Czekam z niecierpliwością na artykuł.

  5 lat temu
 4. 4

  Nie liczyłbym na to, że KIDL zmieni zasady i dopuści do zawodu Diagnosty laboratoryjnego biotechnologa czy biologa molekularnego. KIDL nawet gdyby chciał, to nie może tego zrobić, ponieważ zasady dostępu do zawodu są regulowane na poziomie ustawy. Jakiekolwiek zmiany w tej materii mogą być wprowadzone na poziomie Sejmu RP.

  5 lat temu
 5. 5

  A ja się niedługo wybieram na studia i nie mogę zdecydować – farmacja czy biotech. Może ten wywiad rzuci na sprawę nowe światło? 😉

  5 lat temu profil
 6. 6

  Wszystko jest możliwe na mocy rozporządzenia-Izba co rusz aktualizuje ustawę przez rozporządzenia. Wystarczy, by odpowiednia grupa interesów „chciała”.

 7. 7

  Obawiam się rozporządzenie ministerialne nic tutaj nie da. Rozporządzenie jest aktem niższej rangi niż ustawa, a to właśnie ustawa reguluje zasady dostępu do zawodu Diagnosty. Zresztą, w ustawie zapisano jak można ominąć konieczność robienia podyplomówki z analityki – wystarczy zrobić specjalizację z mikrobiologii lub toksykologii i z automatu KIDL wpisuje Cię na listę diagnostów. Ta furtka już została otwarta (przynajmniej jeśli chodzi o mikrobiologię).

  5 lat temu
 8. Dodaj komentarz
  (wymagany)
  (wymagany)
  (wymagany)

  Pola oznaczone znaczkiem W są obowiązkowe. Musisz wypełnić wszystkie pola wymagane, aby dodać komentarz.
  Twój adres email, który podasz nie zostanie opublikowany z Twoim komentarzem.

  W treści komentarza dozwolone są tagi XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

do góry