Rejestracja

Please leave these two fields as-is:
UWAGA: Prosimy o rozwiązanie prostego równania matematycznego!
zamknij

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Jeżeli nie pamiętasz swojego hasła, wyślemy Ci nowe - wystarczy skorzystać ze specjalnego formularza
Przypomnij mi hasło

Zarejestruj się
Napisano: 04 maja 2012

Liczba komentarzy: 0
Smartfon dostosuje dźwięki do zaburzeń słuchu odbiorcy

Kiedyś luksusem było móc porozmawiać z kimś przez telefon. Dzisiejsze komórki znacznie różnią się od XIX-wiecznego pierwowzoru Aleksandra Bella. Odtwarzacz muzyki, wraz z aparatem fotograficznym, kamerą video, czy grami stał się nieodzownym elementem każdego telefonu komórkowego. Ludzie słuchają muzyki, głośnej muzyki, praktycznie wszędzie. Lekarze biją na alarm: społeczeństwo  głuchnie.

Odpowiedzią twórców inteligentnych telefonów na stale pogarszający się słuch populacji ma być stworzona niedawno aplikacja ACEHearing, prawdopodobnie od przyszłego roku instalowana w nowych modelach smartfona. Aplikacja jest kompatybilna z produktami opartymi na systemie iOS (Apple) i Android.

Stworzony program będzie wykrywał indywidualne zaburzenia słuchu u właściciela telefonu, a następnie dostosowywał balans w odtwarzanej muzyce do rozpoznanych defektów. Najczęściej bowiem słuch uszkodzony jest częściowo, co powoduje głuchotę tylko wybranych zakresów fal, a nie wszystkich. Wzmocnienie tych właśnie konkretnych zakresów spowoduje, że nie będzie trzeba zwiększać całkowitego poziomu głośności, tym samym uszkadzając słuch jeszcze bardziej.

Amerykańskie centrum słuchu i komunikacji podaje, że około 38% ludzi cierpi z powodu częściowej utraty słuchu. ACEHearing nie rozwiąże samego problemu zaburzeń u ludzi, ale być może zapobiegnie zwiększaniu się tej ilości.

800px-InEarMonitors

Marta Danch

Źródło: the wall street journal

image_pdfimage_print
Podziel się ze znajomymi
Skocz do formularza

Komentarze 0

Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu, napisz coś!
 1. Dodaj komentarz
  (wymagany)
  (wymagany)
  (wymagany)

  Pola oznaczone znaczkiem W są obowiązkowe. Musisz wypełnić wszystkie pola wymagane, aby dodać komentarz.
  Twój adres email, który podasz nie zostanie opublikowany z Twoim komentarzem.

  W treści komentarza dozwolone są tagi XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

do góry