Rejestracja

Please leave these two fields as-is:
UWAGA: Prosimy o rozwiązanie prostego równania matematycznego!
zamknij

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Jeżeli nie pamiętasz swojego hasła, wyślemy Ci nowe - wystarczy skorzystać ze specjalnego formularza
Przypomnij mi hasło

Zarejestruj się
Napisano: 16 stycznia 2012

Liczba komentarzy: 0
Zmierz swój poziom glukozy… iPhonem

iHealth Smart GlucoMeter firmy Agamatrix  i iBGStar od Sanofi — tak nazywają się urządzenia do pomiaru stężenia glukozy komunikujące się z telefonami Apple’a, dopuszczone przez FDA na rynek amerykański w tym roku.

iPhone i iPad wyznaczają nowy standard w diagnostyce medycznej. Dzięki urządzeniom Apple’a możliwe staje się przeglądanie, przetwarzanie i wysyłanie wyników badań laboratoryjnych. Specjalne przystawki prowadzące pomiar stężenia glukozy umożliwią katalogowanie całej historii pomiarów glikemii pacjenta w telefonie. Pamięć pacjenta płata figle, a jego słowa czasami fałszują rzeczywistość, jednak dzięki logom programu będzie możliwe odtworzenie wyników. To tylko część możliwości glukometru- pacjent będzie miał również możliwość zdalnego przesłania wyników lekarzowi prowadzącemu do konsultacji.

To nie jedyne aplikacje medyczne, jakie są już dostępne dla urządzeń Apple’a. Jeszcze ciekawsze z punktu widzenia profesjonalisty opieki zdrowotnej  możliwości daje program do obsługi zdjęć radiologicznych, który oprócz przeglądania skanów z tomografii komputerowej i rezonansu pozwoli na pełne raportowanie stanu pacjenta lekarzowi. Żegnajcie płyty DVD! Teraz wystarczy przegrać dane na iPada i można analizować radiogramy gdziekolwiek tylko lekarzowi się to zamarzy.

Urządzenia i aplikacje są już dostępne w USA i niektórych krajach Unii Europejskiej. Czekamy na iPhone’owe glukometry w Polsce!

Źródło:
Glukometry w iPhonach
KT i MRI na iPadach

IPhone z glukometrem
Źródło zdjęcia: strona producenta, http://www.bgstar.com/web/ibgstar
image_pdfimage_print
Podziel się ze znajomymi
Skocz do formularza

Komentarze 0

Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu, napisz coś!
 1. Dodaj komentarz
  (wymagany)
  (wymagany)
  (wymagany)

  Pola oznaczone znaczkiem W są obowiązkowe. Musisz wypełnić wszystkie pola wymagane, aby dodać komentarz.
  Twój adres email, który podasz nie zostanie opublikowany z Twoim komentarzem.

  W treści komentarza dozwolone są tagi XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

do góry