Rejestracja

Please leave these two fields as-is:
UWAGA: Prosimy o rozwiązanie prostego równania matematycznego!
zamknij

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Jeżeli nie pamiętasz swojego hasła, wyślemy Ci nowe - wystarczy skorzystać ze specjalnego formularza
Przypomnij mi hasło

Zarejestruj się
Napisano: 04 marca 2013

Liczba komentarzy: 2
Udało się wyleczyć dziecko z HIV

Wczoraj na Konferencji dotyczącej retrowirusów i infekcji oportunistycznych, odbywającej się w Atlancie (USA), dr Deborah Persaud z Johns Hopkins University przedstawiła pierwszy udokumentowany przypadek dziecka z HIV, które prawdopodobnie skutecznie wyleczono.

Dziecko z Mississippi , które obecnie ma 2,5. roku, urodziło się zakażone wirusem HIV. Informacje o tym, że dziecko może być zakażone lekarze odbierający poród otrzymali od matki w trakcie narodzin dziecka. Pomimo, iż nie wykonano jeszcze żadnych testów, dziecko prawie natychmiast (30 godzin po porodzie) poddano agresywnej terapii przeciwetrowirusowej. Wykonane w kolejnych dniach testy potwierdziły, że zarówno matka jak i dziecko były nosicielami wirusa HIV. Terapię kontynuowano przez następne 18 miesięcy, jednak po tym okresie matka dziecka przestała przychodzić na wizyty kontrolne. Dziecko nie było też leczone.

Matka pojawiła się z dzieckiem ponownie w szpitalu po prawie pół roku. Ku zdumieniu lekarzy okazało się, że organizm dziecka był wolny od obecności wirusa HIV. Przeprowadzane w kolejnych miesiącach bardzo szczegółowe testy potwierdziły – w organizmie dziecka nadal nie wykrywa się wirusa HIV.

dr Deborah Persaud z Johns Hopkins University przedstawiła pierwszy udokumentowany przypadek dziecka z HIV, które prawdopodobnie skutecznie wyleczono.

Autorzy doniesienia  przypuszczają, że drogą do całkowitej eliminacji wirusa HIV z krwi dzieci zainfekowanych od urodzenia HIV jest rozpoczęcie terapii przeciwretrowirusowej już od najwcześniejszych chwil życia dziecka po porodzie.

Doniesienie źródłowe: http://www.amfar.org/Research-Support-from-amfAR-Documents-First-Case-of-Child-Cured-of-HIV/

image_pdfimage_print
Podziel się ze znajomymi
Skocz do formularza

Komentarze 2

 1. 1

  Jest pewność, że dziecko było to samo?

  4 lata temu
 2. 2

  Proponuję zwrócić uwagę na literówki i powtórzenia…

  4 lata temu
 3. Dodaj komentarz
  (wymagany)
  (wymagany)
  (wymagany)

  Pola oznaczone znaczkiem W są obowiązkowe. Musisz wypełnić wszystkie pola wymagane, aby dodać komentarz.
  Twój adres email, który podasz nie zostanie opublikowany z Twoim komentarzem.

  W treści komentarza dozwolone są tagi XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

do góry