Rejestracja

Please leave these two fields as-is:
UWAGA: Prosimy o rozwiązanie prostego równania matematycznego!
zamknij

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Jeżeli nie pamiętasz swojego hasła, wyślemy Ci nowe - wystarczy skorzystać ze specjalnego formularza
Przypomnij mi hasło

Zarejestruj się
Napisano: 08 sierpnia 2011

Liczba komentarzy: 2
„My Beautiful Genome” — nowa książka Lone Frank

Lone Frank jest doktorem neurobiologii, autorką książek i najwybitniejszą publicystką naukową w Danii. Jest znana ze swoich charyzmatycznych i inspirujacych wystąpień publicznych, podczas których porusza tematy takie jak neuro-rewolucja, płeć mózgu czy genomika personalna. Polecam obejrzenie bardzo ciekawego wykładu Frank na temat znaczenia i konsekwencji poznania osobistego genomu.

Jej najnowsza książka, zatytułowana My Beautiful Genome (Mit Smukke Genom), została już przetłumaczona na język angielski (niestety nie ma jeszcze wydania polskiego, ale napisana jest w dość przystępnie). Autorka przedstawia w niej swoje rozważania na temat genomiki personalnej. Część tekstu opiera się na spotkaniach i wywiadach z czołowymi naukowcami z całego świata. Jest to książka naukowa a zarazem dość osobista. Frank dzieli się nie tylko przemyśleniami na temat rozpowszechniania informacji genetycznej ale również przedstawia odkrycia dokonane w swoim osobistym genomie. Jej zdaniem człowiek jest tymczasowym „naczyniem” noszącym unikalną informację genetyczną, która nie należy jedynie do niego samego ale do ogółu ludzkości. Od nas zależy jak wykorzystamy informację, jaką są nasze geny na korzyść kolejnych pokoleń. Frank Ryan, autor innej ciekawej pozycji: Virolution określa My Beautiful Genome określił ją jako „ prowokującą, zabawną, pouczającą i głęboko osobistą książkę o genetyce konsumenckiej”.

Godna polecenia jest też inna z książek Lone Frank pod tytulem Mindfield: How Brain Science is Changing Our World. Książka zebrała już bardzo dobre recenzje wśród czytelników na całym świecie.

Agnieszka Gołąb

Ukazała się nowa książka Lone Frank

image_pdfimage_print
Podziel się ze znajomymi
Skocz do formularza

Komentarze 2

 1. 1

  Czy książka jest gdzieś dostępna w Polsce? Szukałam już na stronach kilku znanych księgarniach internetowych jak Empik i Merlin, ale niestety nie znalazłam ;(

 2. 2

  Nie znajduję dystrybutora w Polsce ale można ją zamówić przez Oneworld Publications (http://www.oneworld-publications.com/cgi-bin/cart/commerce.cgi?pid=609&log_pid=yes) przesyłka z UK trwa ok 2-3 tygoni, ja tak zakupiłam, polecam!

  6 lat temu profil
 3. Dodaj komentarz
  (wymagany)
  (wymagany)
  (wymagany)

  Pola oznaczone znaczkiem W są obowiązkowe. Musisz wypełnić wszystkie pola wymagane, aby dodać komentarz.
  Twój adres email, który podasz nie zostanie opublikowany z Twoim komentarzem.

  W treści komentarza dozwolone są tagi XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

do góry