Rejestracja

Please leave these two fields as-is:
UWAGA: Prosimy o rozwiązanie prostego równania matematycznego!
zamknij

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Jeżeli nie pamiętasz swojego hasła, wyślemy Ci nowe - wystarczy skorzystać ze specjalnego formularza
Przypomnij mi hasło

Zarejestruj się
Napisano: 15 października 2010

Liczba komentarzy: 0
Brak dostępu do Nature Biotechnology na UJ – odpowiedź Rzecznika Uniwersytetu

Brawa dla UJ! Interwencja portalu Dolina Biotechnologiczna przynosi nadzieję, że już niedługo badacze z UJ otrzymają dostęp do aktualnych numerów Nature Biotechnology. Rzecznik Prasowy UJ tłumaczy dlaczego do tej pory UJ nie udostępniał wszystkich numerów tego czasopisma i obiecuje, że po wpłynięciu stosownego pisma, ta sytuacja się zmieni. Pani Rzecznik i Panu Dziekanowi Fronciszowi bardzo dziękujemy. Część redakcji – jako pracownicy UJ – wyśle takie pismo i  sprawdzi, czy rzeczywiście tak się stanie, jak zapowiada Pani Rzecznik.

Dr Piotr Wójcik  w poprzednim artykule opublikowanym na portalu www.dolinabiotechnologiczna.pl zadał w imieniu pracowników UJ pytanie: dlaczego na UJ badacze nie mają dostępu do nowych (do 12 miesięcy wstecz) wydań czasopisma Nature Biotechnology i dlaczego Wydział Biotechnologii UJ o to nie zadbał.

Rozpoczęliśmy w ten sposób cykl interwencji portalu, mających na celu podniesienie jakości pracy polskich biotechnologów i biologów medycznych.

Nasz telefon z tym pytaniem wywołał spory popłoch u Asystentki prof. dr hab. Wojciecha Froncisza – Dziekana Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ. Zupełnie niepotrzebnie, bo o Wydziale  Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ mamy bardzo dobre zdanie. Wpadka z Nature Biotechnology, jest rzeczą drobną, którą jednak  trzeba jak najszybciej zmienić. Tym bardziej, że nasi koledzy z Wydziału  Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ oraz nasi bibliotekarze z CMUJ pozostawali bezradni w sprawie braku dostępu do aktualnych numerów Nature Biotechnology.

Od zaniepokojonej naszym telefonem Asystentki Profesora Froncisza dowiedzieliśmy się, że Pan Profesor był dziś niedostępny z powodu licznych spotkań. Wysłaliśmy więc prośbę o ustosunkowanie się do treści artykułu, który przesłaliśmy w całości – bezpośrednio do Pana Dziekana Froncisza oraz Rzecznika Prasowego UJ – Pani Katarzyny Pilitowskiej.

Poniżej list, który otrzymalismy od Pani Rzecznik. Nie ma w nim odpowiedzi, dlaczego Dziekanat Wydziału Biotechnologii nie zadbał o dostęp do aktualnych numerów Nature Biotechnology dla studentów i pracowników UJ. Ale krótka i zwięzła odpowiedź Pani Rzecznik bardzo nam się podoba i daje nadzieję, że sytuacja ta się zmieni. Część redakcji portalu to pracownicy UJ. W najbliższym czasie prześlemy stosowne pismo i przekonamy się, czy uzyskamy dostęp do aktualnych numerów czasopism potrzebnych w codziennej pracy nam i naszym studentom.


List Pani Rzecznik UJ w odpowiedzi na interwencję Portalu w sprawie dostępu do aktualnych numerów Nature Biotechnology:

 

na wniosek pracowników UJ mamy dostęp do kilku czasopism z grupy  wydawniczej Nature. Rzeczywiście nie ma dostępu do dodatkowego czasopisma  z grupy Nature – Nature Biotechnology – ponieważ nikt z pracowników lub  studentów nie złożył oficjalnego pisma z taka prośbą do władz wydziału.  Kupujemy dostęp do tych czasopism, o który wnioskują pracownicy. Nic nie  stoi na przeszkodzie, aby UJ wykupił dostęp do wymienionego przez  pracowników czasopisma. Prosimy o wniosek w tej sprawie.

Z poważaniem

Katarzyna Pilitowska

image_pdfimage_print
Podziel się ze znajomymi
Skocz do formularza

Komentarze 0

Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu, napisz coś!
 1. Dodaj komentarz
  (wymagany)
  (wymagany)
  (wymagany)

  Pola oznaczone znaczkiem W są obowiązkowe. Musisz wypełnić wszystkie pola wymagane, aby dodać komentarz.
  Twój adres email, który podasz nie zostanie opublikowany z Twoim komentarzem.

  W treści komentarza dozwolone są tagi XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

do góry