Rejestracja

Please leave these two fields as-is:
UWAGA: Prosimy o rozwiązanie prostego równania matematycznego!
zamknij

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Jeżeli nie pamiętasz swojego hasła, wyślemy Ci nowe - wystarczy skorzystać ze specjalnego formularza
Przypomnij mi hasło

Zarejestruj się
Napisano: 29 listopada 2010

Liczba komentarzy: 0
Ciekawy wywiad z Krzysztofem Krauze chorym na raka prostaty

Polecamy bardzo ciekawy wywiad, w którym w programie „Druga strona medalu”, polski reżyser i scenarzysta, jeden z najbardziej cenionych, współczesnych twórców filmowych w Polsce – Krzysztof Krauze opowiada o walce z rakiem prostaty, perypetiach z polskimi lekarzami oraz niedocenianych badaniach profilaktycznych, o swoim stosunku do choroby, chemioterapii  i o tym jak walczy o życie.

W 2006 roku zdiagnozowano u niego raka prostaty. Guz wycięto, jednak reżyser nie docenił powagi sytuacji i zlekceważył nowotwór. Rok temu okazało się, że reżyser ma przerzuty do kości.

Reżyser opowiadając z wielką odwagą o bardzo trudnej dla siebie sprawie, stał się wzorem dla innych chorych. Promując zdrowy tryb życia i badania profilaktyczne przyczynia się do zwiększenia świadomości społecznej w sprawie badań profilaktycznych.

Drobne błędy merytoryczne dotyczące epidemiologii nowotworów popełnione przez reżysera, nie umniejszają wartości tego świetnego wywiadu Jolanty Pieńkowskiej. Odcinek z Krzysztofem Krauze wyemitowano na TVN Style. Można go też obejrzeć w internecie.

http://vod.onet.pl/druga-strona-medalu,druga-strona-medalu-krzysztof-krauze,3157,3,7176,odcinek.html

i skrót: http://dziendobrytvn.plejada.pl/24,40504,wideo,,218225,druga_strona_medalu_krzysztof_krauze,aktualnosci_detal.html

image_pdfimage_print
Podziel się ze znajomymi
Skocz do formularza

Komentarze 0

Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu, napisz coś!
 1. Dodaj komentarz
  (wymagany)
  (wymagany)
  (wymagany)

  Pola oznaczone znaczkiem W są obowiązkowe. Musisz wypełnić wszystkie pola wymagane, aby dodać komentarz.
  Twój adres email, który podasz nie zostanie opublikowany z Twoim komentarzem.

  W treści komentarza dozwolone są tagi XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

do góry