Rejestracja

Please leave these two fields as-is:
UWAGA: Prosimy o rozwiązanie prostego równania matematycznego!
zamknij

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Jeżeli nie pamiętasz swojego hasła, wyślemy Ci nowe - wystarczy skorzystać ze specjalnego formularza
Przypomnij mi hasło

Zarejestruj się
Napisano: 14 lipca 2011

Liczba komentarzy: 2
Dziś Selvita debiutuje na NewConnect

Selvita jest polską, prywatną firmą biotechnologiczną, działającą w obszarze odkrywania i rozwoju leków stosowanych w leczeniu chorób ośrodkowego układu nerwowego, onkologii i chorób autoimmunologicznych. Selvita posiada obecnie kilka projektów na wczesnym etapie badań przedklinicznych i planuje wprowadzić pierwsze związki do prób klinicznych w 2012 roku. Dziś Selvita debiutuje na New Connect. Od 11.25 można będzie za pośrednictwem tej strony obejrzeć bezpośrednią transmisję z tego wydarzenia.

Firma zatrudnia 120-osobowy zespół wysokiej klasy specjalistów, w tym 44 osób z tytułem doktora, z obszaru chemii, farmacji, biologii molekularnej, biotechnologii i informatyki oraz współpracuje z wiodącymi uczelniami i ośrodkami badawczymi z Polski, Europy i Stanów Zjednoczonych.

Ponadto, Selvita zajmuje się również świadczeniem usług badawczo-rozwojowych i budową rozwiązań informatycznych wspierających projekty innowacyjne. Oferta Selvity dotycząca świadczonych usług ma na celu dostarczenie kompleksowych rozwiązań dla przedsiębiorstw oraz jednostek badawczo-rozwojowych umożliwiających obniżenie kosztów wprowadzania produktów na rynek. Zakres świadczonych usług obejmuje:
— prowadzenie własnych projektów zmierzających do opracowania oryginalnych cząsteczek chemicznych o działaniu terapeutycznym
— świadczenie usług badawczo-rozwojowych dla sektora biotechnologii i farmacji
— tworzenie innowacyjnych i efektywnych kosztowo rozwiązań informatycznych przyspieszających prowadzenie badań i zmniejszających ryzyko ich niepowodzenia
— zapewnienie w modelu outsourcingu wykwalifikowanych zespołów naukowo-badawczych, wyspecjalizowanych w określonych fragmentach procesu wprowadzania nowych substancji na rynek

Jednym z filarów działalności Selvity jest odkrywanie własnych cząsteczek lub nabywanie cząsteczek wynalezionych w ośrodkach naukowych i prowadzenie dalszych badań nad ich rozwojem w stronę komercjalizacji. Selvita prowadzi także usługowe badania i analizy dla międzynarodowych koncernów i wiodących krajowych firm farmaceutycznych i biotechnologicznych. Jej klientami są między innymi: AstraZeneca, Sandoz, Pfizer, Sanofi-Aventis, Adamed, Bioton, Polpharma i wiele innych. Usługi są bardzo istotną częścią działalności. W 2010 roku przychody z tytułu działalności usługowej wyniosły ponad 6,8 mln zł.

„Oczekujemy, że przychody z usług będą rosły w tempie ok. kilkudziesięciu procent w skali roku przez najbliższe lata, a jeżeli chodzi o przychody z projektów innowacyjnych, zależy to od momentu, w którym zdecydujemy się na sprzedaż projektu. Najbardziej zaawansowany jest projekt SEL103, skomercjalizowany i prowadzony dalej we współpracy z firmą Orion Pharma. Kolejnym projektem jest SEL24, którego celem jest stworzenie innowacyjnego leku przeciwnowotworowego opartego o zahamowanie funkcjonowania białek występujących w nadmiarze w komórkach nowotworowych. Środki pozyskane z emisji akcji zostaną przeznaczone na dalszy rozwój projektu SEL 24 oraz kolejne innowacyjne cząsteczki chemiczne oraz rozbudowę infrastruktury laboratoryjnej.” — mówi Paweł Przewięźlikowski.

Po przeprowadzeniu prywatnej oferty akcji największym nowym akcjonariuszem spółki został Dr Tadeusz Wesołowski, twórca sukcesu jednego z największych dystrybutorów farmaceutycznych w Polsce — firmy Prosper (obecnie część grupy Neuca). Dr Wesołowski posiada 5,65 proc. udziału w głosach na WZ spółki Selvita i wszedł w skład Rady Nadzorczej spółki obejmując w niej funkcję Wiceprzewodniczącego. W posiadaniu Pawła Przewięźlikowskiego i Bogusława Sieczkowskiego — założycieli a zarazem Prezesa i Wiceprezesa Zarządu spółki Selvita jest obecnie ponad 71 proc. udziału w głosach na WZ spółki.
Selvita – liderem innowacji wśród firm Europy Środkowej
Podczas 10-tej edycji międzynarodowych Targów Biotechnologii i Biobiznesu BioForum 2011, prestiżowy konkurs na najlepszą spółkę innowacyjną krajów Europy Środkowej wygrała Selvita.
W jury zasiedli: Oliver Murphy (Deloitte, Poland), Kate Gunning (BioVisability, USA), Michał Kostka (JCI, Czech Republic), Roland Kozłowski (Life Science Consulting, UK) oraz Heinrich Cuypers (Biocon Valley, Germany).

Byliśmy miło zaskoczeni otrzymaniem nagrody, ponieważ konkurencja była bardzo silna. Myślę, że międzynarodowe jury doceniło fakt, że Selvita od początku powstania stara się działać nie tylko w Polsce ale i na rynku globalnym. Wszystkie nasze projekty innowacyjne, które podejmujemy są konkurencyjne międzynarodowo. Nasze usługi doceniła już nie tylko czołówka najlepszych polskich firm farmaceutycznych ale także 6 z 10 największych koncernów z tej branży na świecie — mówi Paweł Przewięźlikowski, Prezes Zarządu Selvita S.A.

14 lipca 2011 roku Selvita zadebiutowała na NewConnect
image_pdfimage_print
Podziel się ze znajomymi
Skocz do formularza

Komentarze 2

 1. 1

  wszystko fajnie, tylko żeby jeszcze na praktyki i i staże przyjmowali.

  6 lat temu
 2. 2

  Pierwszego dnia 1.8% w dół. Miejmy nadzieje, że następne dni będą lepsze 😉

  6 lat temu
 3. Dodaj komentarz
  (wymagany)
  (wymagany)
  (wymagany)

  Pola oznaczone znaczkiem W są obowiązkowe. Musisz wypełnić wszystkie pola wymagane, aby dodać komentarz.
  Twój adres email, który podasz nie zostanie opublikowany z Twoim komentarzem.

  W treści komentarza dozwolone są tagi XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

do góry