Rejestracja

Please leave these two fields as-is:
UWAGA: Prosimy o rozwiązanie prostego równania matematycznego!
zamknij

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Jeżeli nie pamiętasz swojego hasła, wyślemy Ci nowe - wystarczy skorzystać ze specjalnego formularza
Przypomnij mi hasło

Zarejestruj się
Napisano: 19 listopada 2010

Liczba komentarzy: 0
Nowe środki na budowę laboratoriów w jednostkach badawczych!

Nareszcie pojawią się środki na budowę nowych laboratoriów. Pieniądze na ich budowę przyznawać będzie Ministerstwo Nauki. Radość naukowców psuje fakt, że proces oceny nie jest w pełni przejrzysty, a Minister bez podania przyczyny będzie mógł zmienić kolejność na liście rankingowej.

Pieniądze na budowę laboratoriów pojawią się już w przyszłym roku
Jak podaje dzisiejszy Dziennik Gazeta Prawna, Ministerstwo  Nauki określiło nowe zasady przyznawania dotacji na inwestycje budowlane w jednostkach naukowych.

Wnioski oceni zespół ekspertów powołany przez Ministra Nauki. Przy wydawaniu opinii eksperci wezmą pod uwagę np.  potencjał  wykonywanych w laboratorium badań naukowych oraz to, czy inwestycja jest niezbędna.

Na tej podstawie eksperci sporządzą listę rankingową wniosków z propozycją przyznania środków.

Komisja ekspertów może też na tym etapie zarekomendować nieprzyznanie dotacji.

Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie Minister. Co ciekawe – ustawa daje ministrowi m.in. prawo do odstąpienia od kolejności ustalonej na liście rankingowej.

Rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w sprawie kryteriów i trybu przyznawania oraz rozliczania środków finansowych na inwestycje budowlane służące potrzebom badań naukowych lub prac rozwojowych (Dz.U. nr 209, poz. 1379). Wchodzi w życie 20 listopada.

Wnioski o dotacje z Ministerstwa można składać do 31 sierpnia roku poprzedzającego rok, w którym dotacja ma być przyznana. We wnioskach trzeba będzie określić cenę, sposób finansowania kosztów i utrzymania inwestycji oraz cel jej wykorzystania.

W wyjątkowych przypadkach – jak zdarzenia losowe, przewidywane są odstępstwa i wniosek może zostać złożony w późniejszym terminie.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

image_pdfimage_print
Podziel się ze znajomymi
Skocz do formularza

Komentarze 0

Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu, napisz coś!
 1. Dodaj komentarz
  (wymagany)
  (wymagany)
  (wymagany)

  Pola oznaczone znaczkiem W są obowiązkowe. Musisz wypełnić wszystkie pola wymagane, aby dodać komentarz.
  Twój adres email, który podasz nie zostanie opublikowany z Twoim komentarzem.

  W treści komentarza dozwolone są tagi XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

do góry