Rejestracja

Please leave these two fields as-is:
UWAGA: Prosimy o rozwiązanie prostego równania matematycznego!
zamknij

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Jeżeli nie pamiętasz swojego hasła, wyślemy Ci nowe - wystarczy skorzystać ze specjalnego formularza
Przypomnij mi hasło

Zarejestruj się
Napisano: 13 stycznia 2011

Liczba komentarzy: 0
Nowe zasady opisu faktur za usługi medyczne!

Od 2011 Przy wystawianiu faktur dokumentujących sprzedaż usług medycznych zwolnionych z  VAT  trzeba umieścić w miejscu ‘stawki podatków’ litery ‘zw’ (zwolnione). Inaczej faktura będzie nieważna.

Do ulgi w korzystania ze zwolnienia  z płacenia VAT  na usługi medyczne są tylko podmioty uprawnione – wskazane  w przepisach , a zwolnienie dotyczy tylko niektórych usług.

Jeśli  prowadzona działalność nie jest Zakładem Opieki Zdrowotnej, to zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt. 19 nowej wersji ustawy o VAT (Dz. U. z 2004, nr 54, poz. 535 z późniejszymi zmianami) zwolnieniu podlegają jedynie te usługi w zakresie opieki medycznej, które służą profilaktyce, zachowaniu, ratowaniu, przywracaniu i poprawie zdrowia pacjentów.

Przy wystawianiu faktur dokumentujących sprzedaż usług medycznych
zwolnionych z VAT trzeba umieścić w miejscu ‘stawki podatków’ litery ‘zw’ (zwolnione)
image_pdfimage_print
Podziel się ze znajomymi
Skocz do formularza

Komentarze 0

Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu, napisz coś!
  1. Dodaj komentarz
    (wymagany)
    (wymagany)
    (wymagany)

    Pola oznaczone znaczkiem W są obowiązkowe. Musisz wypełnić wszystkie pola wymagane, aby dodać komentarz.
    Twój adres email, który podasz nie zostanie opublikowany z Twoim komentarzem.

    W treści komentarza dozwolone są tagi XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

do góry