Rejestracja

Please leave these two fields as-is:
UWAGA: Prosimy o rozwiązanie prostego równania matematycznego!
zamknij

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Jeżeli nie pamiętasz swojego hasła, wyślemy Ci nowe - wystarczy skorzystać ze specjalnego formularza
Przypomnij mi hasło

Zarejestruj się
Napisano: 11 marca 2011

Liczba komentarzy: 2
Nowy rodzaj pipet

Na targach EuroLab 2011 furorę zrobił nowy rodzaj pipet. Z pozoru dziwaczne, przypominające kształtem spryskiwacze do kwiatków pipety, okazują się być niezwykle ergonomiczne i wygodne w użyciu.

Pipety automatyczne jednokanałowe cyfrowe Ovation® BioNatural produkowane przez VistaLab nie wyglądają jak tradycyjne pipety.  Dzięki nowatorskiemu podejściu do problemu pipetowania Firma VistaLab opracowała system, który nie tylko ma ergonomiczne kształty, ale dzięki temu, że  się nim pracuje bez skręcania nadgarstka i ramion, jest – jak podaje producent – maksymalnie  ergonomiczny.

Nowy rodzaj pipet zostal zaprezentowany na Targach EuroLab przez BIOGENET
Pipetami Oviation® BioNatural można pracować wiele godzin bez zmęczenia ręki, pleców i szyi. Jest to pierwsza pipeta, która redukuje dyskomfort, zmęczenie i urazy w czasie pracy, zwiększając skuteczność i dokładność. Niskie położenie ręki i nadgarstka, kształt dopasowany do dłoni pozwala dokładnie kontrolować proces pobierania płynów i prędkość wydmuchu przy minimalnej sile. Jest to szczególnie istotne podczas pracy z próbkami zawierającymi komórki, o łatwo uszkadzanych błonach komórkowych, a także płynach łatwo ulegających spienieniu. Pipety zmniejszają też ryzyko kontaminacji materiałem genetycznym

Pipety cyfrowe, zmiennopojemnościowe występują w 6 najczęściej stosowanych zakresach: 0,2-2 µL, 1-10 µL, 2-20 µL, 10-100 µL, 20-200 µL, 100-1000 µL.

Istnieje też możliwość zamówienia pipet wielokanałowych oraz pipety nabierającej od 0.2 do 10mL (!!!).

Pipety zaprezentowała firma BIOGENET, która je dystrybuuje. Zestaw startowy zawierający 3 pipety, statyw i końcówki jest dostępny u sprzedawcy po promocyjnych cenach.

image_pdfimage_print
Podziel się ze znajomymi
Skocz do formularza

Komentarze 2

 1. 1

  Wygląd mają faktycznie nowatorski. Ciekawe jak się sprawują w praktyce. Od kiedy są dostępne na rynku?

 2. 2

  Wyglądają bardzo zachęcająco! Spróbowałabym, szkoda że na Eurolabie nie bylam 🙁

 3. Dodaj komentarz
  (wymagany)
  (wymagany)
  (wymagany)

  Pola oznaczone znaczkiem W są obowiązkowe. Musisz wypełnić wszystkie pola wymagane, aby dodać komentarz.
  Twój adres email, który podasz nie zostanie opublikowany z Twoim komentarzem.

  W treści komentarza dozwolone są tagi XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

do góry