Rejestracja

Please leave these two fields as-is:
UWAGA: Prosimy o rozwiązanie prostego równania matematycznego!
zamknij

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Jeżeli nie pamiętasz swojego hasła, wyślemy Ci nowe - wystarczy skorzystać ze specjalnego formularza
Przypomnij mi hasło

Zarejestruj się
Napisano: 26 stycznia 2011

Liczba komentarzy: 4
Nudzi ci się? Wspomóż polską naukę!

Autor wpisu

Brzmi jak akcja charytatywna na rzecz powodzian albo innej poszkodowanej grupy ludzi, ale nie ma z nią nic wspólnego. Wiąże się raczej z ekonomicznym wykorzystywaniem zasobów, których utraty i tak nie zauważysz. Dalej nie wiesz o co chodzi? To czytaj dalej.

Jak? Wystarczy że masz komputer z dostępem do Internetu.

BOINC@Polandhttp://www.boincatpoland.org/ jest polską drużyną narodową, która od sześciu lat stara się wspierać rozwój nauki, realizując projekty z różnych dziedzin, także medyczno-biologicznych. Ogólnie jest to projekt polegający na złączeniu komputerów zwykłych użytkowników, jak ty czy ja, w wielką sieć, która wykonuje obliczenia związane z różnymi projektami badawczymi, które w innym przypadku zamiast miesięcy zabrałyby lata.

Logo boinc@poland
Każdy może dołożyć własną cegiełkę i przyczynić się do kształtowania przyszłości, uczestnicząc w projektach starających się odkryć naturę wszechświata lub wspomagających wynalezienie leków na choroby gnębiące ludzkość. Ponadto można się przy tym świetnie bawić.

Więcej o projektach na platformie BOINC: Kategoria: Projekty

Jak to działa?

Najprościej? Instalujesz i wybierasz sobie projekt do którego chcesz dołączyć –  i już. Jak masz włączony program to on pobiera zadanie i je wykonuje. Komputer otrzymuje instrukcje z serwera, które są uzależnione od możliwości posiadanego komputera. BOINC robi wszystko automatycznie, więc nie marnuje twojego czasu. Po kilku dniach otrzymujesz informację o rezultatach pracy, za którą uzyskujesz punkty. Nie mają one żadnej wartości materialnej, ale pozwalają uczestnikom projektów nakręcać się na wzajemne współzawodnictwo w ramach różnorakich rankingów.

Każdy użytkownik może ustalić ile czasu jego komputer przeznaczy na pracę z poszczególnymi projektami.

Podstawą jest zainstalowanie Menedżera BOINC, który jest programem ułatwiającym obsługę konta. Jest szczególnie przydatny dla bardzo aktywnych użytkowników, którzy posiadają wiele hostów, umożliwiając zdalne ich przyłączanie i odłączanie na jednym ekranie –  bez potrzeby szukania i gubienia się w masie okienek.

Instrukacja napisana przyjemnym językiem i z dużą ilością obrazków umieszczona jest pod adresem: http://www.boincatpoland.org/wiki/Przewodnik_krok_po_kroku

Jak inwestować – to w kraj.
Po instalacji nie jesteś w żadnym zespole. Ale łatwo można to zmienić – wystarczy po zainstalowaniu kliknąć preferencje i przeniesiesz się do ustawień konta. Tam kolejno klikasz „comunity” –> „teams” i wpisujesz w keyword boinc@poland.  Po kliknięciu pojawi się okienko, gdzie należy kliknąć join team. Ważne jest żeby mieć w ustawieniach konta wpisaną narodowość polską – inaczej cię nie dołączą.

image_pdfimage_print
Podziel się ze znajomymi
Skocz do formularza

Komentarze 4

 1. 1

  Ja również zachęcam wszystkich do przyłączenia się- to świetna zabawa

  7 lat temu
 2. 2

  Dokładnie, warto się przyłączyć

  7 lat temu
 3. 3

  Również polecam. Jestem nowym członkiem BOINC@Poland. Zmieniło to diametralnie moje podejście do wielu spraw. B@P dla mnie to nie tylko wykorzystywanie swojego komputera do obliczeń BOINC, ale również promowanie polskich projektów naukowych wspartych super komputerem w technologi GRID</a oraz poznawanie ludzi o podobnych zainteresowaniach i pasjach.

  7 lat temu
 4. 4

  Też liczę BOINC od jakiegoś czasu i staram się propagować wśród znajomych. Jakby większość komputerów na świecie liczyła to można by zmienić świat na lepsze. Nie od dziś wiadomo że dzięki nauce żyje się lepiej człowiekowi.

  6 lat temu
 5. Dodaj komentarz
  (wymagany)
  (wymagany)
  (wymagany)

  Pola oznaczone znaczkiem W są obowiązkowe. Musisz wypełnić wszystkie pola wymagane, aby dodać komentarz.
  Twój adres email, który podasz nie zostanie opublikowany z Twoim komentarzem.

  W treści komentarza dozwolone są tagi XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

do góry