Rejestracja

Please leave these two fields as-is:
UWAGA: Prosimy o rozwiązanie prostego równania matematycznego!
zamknij

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Jeżeli nie pamiętasz swojego hasła, wyślemy Ci nowe - wystarczy skorzystać ze specjalnego formularza
Przypomnij mi hasło

Zarejestruj się
Napisano: 25 sierpnia 2011

Liczba komentarzy: 2
Pij mleko, będziesz… nawodniony

Twoje dziecko dużo się rusza, a może trenuje jakiś sport? Zamiast wody albo napojów izotonicznych, daj mu szklankę mleka. Naukowcy z McMaster University przekonują, że mleko, lepiej niż cokolwiek innego, zapobiega odwodnieniu.

Z ankiet wynika, że nie tylko dorośli, ale również ich dzieci, nie piją wystarczająco dużo. Pomimo różnych kampanii dokształcających, nadal wiele osób lekceważy zgubne skutki odwodnienia. Zwłaszcza w upalne dni warto pamiętać o zapewnieniu sobie, ale także swoim dzieciom, odpowiedniej ilości płynu. Odwodnienie w skrajnych przypadkach może prowadzić do przegrzania organizmu, udaru, czy zaburzenia pracy serca.

Dzięki elektrolitom, wysokiej jakości białkom, węglowodanom i niekwestionowanym pokładom wapnia, mleko zostało zaliczone w poczet produktów zdrowych i potrzebnych do prawidłowego rozwoju dzieci. Brian Timmons, kierownik zespołu pracującego nad programem Child Health and Exercise Medicine w McMaster, przekonuje, że może również z powodzeniem zastąpić napoje podawane najmłodszym w ciągu dnia, szczególnie podczas intensywnego wysiłku.

Zgodnie z prowadzoną od jakiegoś czasu kampanią promującą zdrowe odżywanie: pij mleko! Będziesz nie tylko wielki, ale i dobrze nawodniony.

Z najnowszych badań wynika, że w celu zapobiegnięcia odwodnieniu organizmu najlepiej pić mleko

Marta Danch

Źródło: Science Daily

.

image_pdfimage_print
Podziel się ze znajomymi
Skocz do formularza

Komentarze 2

 1. 1

  Tylko jakie to ma być mleko? Czy te, które daje krowa, czy też te które stoi w sklepie na niechłodzonej półce z bardzo długim terminem przydatności do spożycia?

  6 lat temu profil
 2. 2

  Tego już nie napisali, ale nie sądzę, żeby w tej chwili wiele dzieci miało dostęp do mleka prosto od krowy. Znowu nie przesadzajmy, w takim na półce też są tłuszcze, białka i wapń, a o to przede wszystkim chodzi. Podejrzewam, że badania były kolejną akcją promocyjną, żeby dzieci w ogóle od czasu do czasu wypiły mleko, nawet takie z kartonu.

  6 lat temu profil
 3. Dodaj komentarz
  (wymagany)
  (wymagany)
  (wymagany)

  Pola oznaczone znaczkiem W są obowiązkowe. Musisz wypełnić wszystkie pola wymagane, aby dodać komentarz.
  Twój adres email, który podasz nie zostanie opublikowany z Twoim komentarzem.

  W treści komentarza dozwolone są tagi XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

do góry