Rejestracja

Please leave these two fields as-is:
UWAGA: Prosimy o rozwiązanie prostego równania matematycznego!
zamknij

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Jeżeli nie pamiętasz swojego hasła, wyślemy Ci nowe - wystarczy skorzystać ze specjalnego formularza
Przypomnij mi hasło

Zarejestruj się
Napisano: 21 listopada 2010

Liczba komentarzy: 2
Poltransplant (nareszcie) pod lupą Resortu Zdrowia.

Poltransplant po  wywiadzie udzielonym Gazecie Wyborczej przez anestezjologa dr Zbigniewa Sycza, który opowiedział dziennikowi o niewydolności i nieefektywności Polstrasplantu –rządowej agendy koordynującej przeszczepy w Polsce, zostanie wzięty pod lupę Ministerstwa Zdrowia. Zapowiedział to wiceminister Resortu, Marek Twardowski, który ma bardzo poważne zastrzeżenia do funkcjonowania Poltransplantu.

W wywiadzie (http://wyborcza.pl/1,87648,8679592,Tylko_nerki_sie_nie_marnuja.html ) udzielonym dla Gazety, dr Sycz opowiedział ze szczegółami o nieefektywnych procedurach w polskiej transplantologii i braku zainteresowania narządami do przeszczepów przez Poltransplant, czego efektem jest nawet wysyłanie narządów – których nie chce Poltransplant- do przeszczepów za granicę.

Oświadczenie woli jest dla Poltransplantu ważnym dokumentem
Dopiero teraz , po wielu latach występujących w Poltransplancie nieprawidłowości, o czym od wielu lat grzmi w branży, Ministerstwo przyjrzy się szczegółowo działaniom Poltransplantu.

Do tej pory branża zarzucała Poltransplantowi działanie głównie na korzyść swoich pracowników  i rozwój  własnej infrastruktury – gdzie przydzielane pieniądze przeznaczane były głownie na drogie samochody czy remonty ekskluzywnej siedziby w jednym z najlepszych punktów w Warszawie, przy Alejach Jerozolimskich.

Kontrola Ministerstwa w Poltransplancie  jest rzeczą bardzo potrzebną. Lepiej późno, niż wcale. Szkoda jednak tylu zmarnowanych szans związanych z przeszczepami, do których nie doszło, właśnie z winy Poltransplantu i niekompetencji urzędników.

Stronę www Poltransplantu (zresztą słabej jakości) możecie zobaczyć tutaj:

http://www.poltransplant.org.pl/

image_pdfimage_print
Podziel się ze znajomymi
Skocz do formularza

Komentarze 2

 1. 1

  Czytając każde kolejne zdanie wywiadu, coraz szerzej otwierałam oczy i usta ze zdumienia i podziwu dla odwagi i siły kapitana. Narazić się na ostracyzm i ryzykować czymś więcej niż tylko karierą, by zmienić coś w polskiej transplantologii… to wymagało ogromnej siły woli i odporności na stres! Czekam na rozwój wypadków w sprawie Poltransplantu…

 2. 2

  To niestety szara rzeczywistość, o której się milczy

 3. Dodaj komentarz
  (wymagany)
  (wymagany)
  (wymagany)

  Pola oznaczone znaczkiem W są obowiązkowe. Musisz wypełnić wszystkie pola wymagane, aby dodać komentarz.
  Twój adres email, który podasz nie zostanie opublikowany z Twoim komentarzem.

  W treści komentarza dozwolone są tagi XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

do góry