Rejestracja

Please leave these two fields as-is:
UWAGA: Prosimy o rozwiązanie prostego równania matematycznego!
zamknij

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Jeżeli nie pamiętasz swojego hasła, wyślemy Ci nowe - wystarczy skorzystać ze specjalnego formularza
Przypomnij mi hasło

Zarejestruj się
Napisano: 25 października 2010

Liczba komentarzy: 9
Przesekwencjonowano genom Ozziego Osbourne’a!

Autor wpisu

Zakończono sekwencjonowanie genomu Ozziego Osbourne’a. Teraz już wiadomo dlaczego stary, dobry Ozzy zjada na koncertach nietoperze, bezkarnie pije hektolitry alkoholu, i czemu przy swojej  skłonności do ryzyka, nigdy nie wpakował się w naprawdę poważne kłopoty.

Dzisiaj opublikowano wyniki sekwencjonowania genomu  61-letniego muzyka, które przeprowadziła amerykańska firma biotechnologiczna CofactorGenomics.

Ozzy Osbourne
Wyniki, które zgodził się upublicznić Ozzy, pozwalają z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić, że Ozzy pochodzi od Neandertalczyków.

Co więcej, dzięki sekwencjonowaniu genomu Osbourne’a okazało się też, że genom muzyka to iście wybuchowa mieszanka genów – co samego ‚Księcia Ciemności’ wcale nie zdziwiło.

Pozwoliło mu jednak zrozumieć, dlaczego prowadzi tak zwariowane życie. Okazuje się, że dziwaczne zachowanie muzyka jest po prostu zapisane w jego genach…

Geny Ozziego świadczą niezbicie o tym, że ma on 6x większą szansę na uzależnienie od alkoholu i 1.3x większą predyspozycję do uzależnienia od kokainy, niż reszta społeczeństwa.

Ozzy ma też zwiększoną predyspozycję do występowania halucynacji po paleniu marihuany, oraz posiada warianty genowe, które pozwalają mu na kontrolowanie takich nałogów jak zażywanie heroiny, czy palenie tytoniu – zresztą Ozzy sam przyznaje, że nie lubi heroiny, po której wymiotuje, oraz, że palenie tytoniu było nałogiem, którego najłatwiej było mu się pozbyć.

Od lat było wiadomo, że Ozzy ma naprawdę mocną głowę. Nie stroniący od alkoholu muzyk publicznie chwalił się wypijaniem dwóch butelek koniaku dziennie. Okazuje się, że nie były to czcze przechwałki.  Otóż muzyk posiada mutację w genie ADH4, która to mutacja pozwala dehydrogenazie Ozziego rozkładać alkohol znacznie efektywniej, niż dzieje się to u osoby z dzikim typem tego genu.

Kombinacja genów „warrior’ oraz ‚worrier’, które zwykle nie występują razem, powoduje, że Ozzy wykazuje skłonność do ryzyka i brawury, kierowania się impulsami, oraz zwariowanych zachowań, przy jednoczesnej skłonności do wycofywania się z najbardziej ryzykownych przedsięwzięć, które mogą zagrażać jego zdrowiu lub życiu.

Ozzy ma też zapisaną w genach skłonność do alergii.

Sekwencjonowanie genomu Osbourne’a zajęło 18 dni i kosztowało 75000 USD – koszty zostały pokryte przez CofactorGenomics.

Muzyk nie wyraził zgody na podanie do publicznej wiadomości zapisanych w jego genach predyspozycji do chorób takich jak nowotwory, czy choroby neurodegeneracyjne.

image_pdfimage_print
Podziel się ze znajomymi
Skocz do formularza

Komentarze 9

 1. 1

  Nieprawdopodobny mix 🙂 Jak szaleć to szaleć – on przynajmniej ma teraz genialny pretekst, żeby nie przestawać 🙂

  7 lat temu profil
 2. 2

  teraz też ma genialną wymówkę, żeby uniknać skutków protestów obrońców praw zwierząt 😉

 3. 3

  Jack Osbourne znany z programu „maniak adrenaliny” chyba po tacie odziedziczył skłonność do ryzykownych zabaw ;>

  7 lat temu profil
 4. 4

  Marihuana nie wywołuje halucynacji…

  7 lat temu
 5. 6

  A z jakiego to źródła?

  7 lat temu
 6. 7

  Kto o tym nie pisał …. CofactorGenomics pochwaliło się tym wszędzie gdzie było można…

 7. 8

  Zsekwencjonowano… co to znaczy „przesekwencjonowano”?

  6 lat temu
 8. 9

  Słowo „zsekwencjonowano”, mimo że powszechnie stosowane, jest zupełnie niepoprawne. W języku polskim nie istnieje forma dokonana czasownika „sekwencjonować”. Istnieje natomiast forma niedokonana, czyli „sekwencjonowano”. Przedrostek „z-” dodawany, by zaznaczyć fakt, iż czynność już się zakończyła, ze względu na współbrzmienie zamienia się w „s”, jak w wyrazie „skserować”. Tu czasownik zaczyna się na literę „s”, więc ssssekwencjonowano nie wchodzi w grę 🙂 Nie ma jednej słusznej poprawnej formy, ale na pewno lepsze jest „przesekwencjonowano”, niż „zsekwencjonowano”.

  6 lat temu profil
 9. Dodaj komentarz
  (wymagany)
  (wymagany)
  (wymagany)

  Pola oznaczone znaczkiem W są obowiązkowe. Musisz wypełnić wszystkie pola wymagane, aby dodać komentarz.
  Twój adres email, który podasz nie zostanie opublikowany z Twoim komentarzem.

  W treści komentarza dozwolone są tagi XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

do góry