Rejestracja

Please leave these two fields as-is:
UWAGA: Prosimy o rozwiązanie prostego równania matematycznego!
zamknij

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Jeżeli nie pamiętasz swojego hasła, wyślemy Ci nowe - wystarczy skorzystać ze specjalnego formularza
Przypomnij mi hasło

Zarejestruj się
Napisano: 08 stycznia 2011

Liczba komentarzy: 1
Zmiana prawa dotyczącego dokumentacji medycznej!

Od początku roku 2011 zmieniło się prawo dotyczące prowadzenia dokumentacji medycznej. Rozpoznanie choroby można obecnie pisać zarówno po polsku jak i po łacinie. Ministerstwo  Zdrowia argumentuje tą zmianę ochroną praw pacjenta.

Nowe rozporządzenie wprowadza również zmiany w prowadzeniu przez szpitale dokumentacji medycznej w przypadkach, gdzie udzielona pomoc trwała krócej niż 24 godziny.

Nowy akt prawny  doprecyzowuje też zakres danych osoby udzielającej świadczenia zdrowotnego (umożliwiające jej identyfikację) – obok jej podpisu muszą znaleźć się jej imię, nazwisko oraz numer wykonywania zawodu.

Pełne rozporządzenie Ministra Zdrowia w tej sprawie znajdziecie tutaj: http://isip.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20102521697

Rozpoznanie może byc pisane po łacinie jak i po polsku..
image_pdfimage_print
Podziel się ze znajomymi
Skocz do formularza

Komentarze 1

 1. 1

  Muszę długo oczekiwane skierowanie do rehabilitanta poprawić, bo rozpoznanie na skierowaniu jest napisane przez neurologa po łacinie! Nic to, że podajecie, że może być albo po polsku albo po łacinie wedle rozporządzenia M.Z. podpisanego przez min.Kopacz – rejestratorka wie lepiej, każe przynieść poprawione, a pacjent musi, bo po prostu nie zostanie przyjęty!

  6 lat temu
 2. Dodaj komentarz
  (wymagany)
  (wymagany)
  (wymagany)

  Pola oznaczone znaczkiem W są obowiązkowe. Musisz wypełnić wszystkie pola wymagane, aby dodać komentarz.
  Twój adres email, który podasz nie zostanie opublikowany z Twoim komentarzem.

  W treści komentarza dozwolone są tagi XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

do góry