Rejestracja

Please leave these two fields as-is:
UWAGA: Prosimy o rozwiązanie prostego równania matematycznego!
zamknij

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Jeżeli nie pamiętasz swojego hasła, wyślemy Ci nowe - wystarczy skorzystać ze specjalnego formularza
Przypomnij mi hasło

Zarejestruj się
Napisano: 30 marca 2011

Liczba komentarzy: 1
Ruszyła budowa dwóch nowych budynków w Parku LifeScience

Rozpoczęła się budowa drugiego i trzeciego budynku Parku LifeScience w Krakowie. Jagielloński Park i Inkubator Technologii LifeScience staną się miejscem pracy dla ponad pięciuset badaczy i naukowców.

We wtorek Katarzyna Pętlak-Długosz z Jagiellońskiego Centrum Innowacji (JCI) poinformowała, że zarząd JCI podpisał kontrakt na wykonanie robót budowlanych z konsorcjum firm Mostostal Warszawa i Acciona Infrastructuraes. Umowa z konsorcjum budowlanym, która opiewa na sumę 64 milionów złotych brutto, zakłada ukończenie prac budowlanych do końca 2012 roku.

„W następstwie podpisanej umowy potencjał infrastrukturalny Parku LifeScience w Krakowie wzbogaci się o dodatkowe dwa budynki, w tym BioInkubator, który pozwoli uzupełnić ofertę Parku dla małych firm i projektów badawczych” – wyjaśnia Katarzyna Pętlak-Długosz.

Wizualizacja fragmentu nowego kompleksu budynków JCI

Inwestycja o łącznej docelowej powierzchni 20 tysięcy metrów kwadratowych, zlokalizowana jest na terenie Krakowskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, w sąsiedztwie III Kampusu UJ. Wartość całego projektu szacuje się na 200 milionów złotych, z czego 125 milionów to wsparcie z funduszy unijnych w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013.

Jagiellońskie Centrum Innowacji to spółka powołana przez Uniwersytet Jagielloński w celu zarządzania projektem Parku LifeScience. Na ten cel pozyskała ona dofinansowanie z unijnych funduszy strukturalnych. JCI wraz z klastrem technologicznym Life Science w Krakowie zajmują się także promocją Krakowa, jako miejsca dla rozwoju nauk przyrodniczych: biotechnologii, biomedycyny, chemii, biochemii, farmakologii, biofizyki oraz fizyki.

image_pdfimage_print
Podziel się ze znajomymi
Skocz do formularza

Komentarze 1

 1. 1

  Ciekawe, czy zbudują też parking… 🙂

  6 lat temu
 2. Dodaj komentarz
  (wymagany)
  (wymagany)
  (wymagany)

  Pola oznaczone znaczkiem W są obowiązkowe. Musisz wypełnić wszystkie pola wymagane, aby dodać komentarz.
  Twój adres email, który podasz nie zostanie opublikowany z Twoim komentarzem.

  W treści komentarza dozwolone są tagi XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

do góry