Rejestracja

Please leave these two fields as-is:
UWAGA: Prosimy o rozwiązanie prostego równania matematycznego!
zamknij

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Jeżeli nie pamiętasz swojego hasła, wyślemy Ci nowe - wystarczy skorzystać ze specjalnego formularza
Przypomnij mi hasło

Zarejestruj się
Napisano: 13 grudnia 2010

Liczba komentarzy: 0
Selvita i BioCentrum – laboratoria, które zachwycają

Dolina Biotechnologiczna złożyła wizytę w jednym z najbardziej nowoczesnych laboratoriów badawczych w Polsce – kompleksie laboratoryjnym należącym do Selvity S. A. i BioCentrum Sp. z o.o. Wyposażenie i standard laboratoriów BioCentrum i Selvity przeszły nasze oczekiwania. Takie zabezpieczenia przed działaniem szkodliwych substancji  i wyposażenie laboratoryjne można znaleźć tylko w kilkunastu najnowocześniejszych, nowo wybudowanych jednostkach zajmujących się badaniem leków w Europie.

BioCentrum jest  firmą biotechnologiczną (przejętą w tym roku przez Selvitę, przez co uzyskała potężny zastrzyk kapitałowy) zajmującą się  produkcją specyficznych produktów białkowych, działalnością usługową w zakresie chemii białek i badaniami nad nowymi lekami.

Laboratorium Drug Discovery - Selvita
Sama Selvita jest firmą założoną przez informatyków, która realizuje kilka projektów mających na celu rozwój nowych leków – po zgromadzeniu zespołu wysoce wykwalifikowanych chemików i farmaceutów i połączeniu sił z zespołem BioCentrum Profesora Dubina, stała się potężnym, prywatnym przedsięwzięciem badawczo-rozwojowym.

Wizyta zespołu Doliny Biotechnologicznej w siedzibie grupy kapitałowej Selvita, w budynku Jagiellońskiego Centrum Innowacji przy ul. Bobrzyńskiego 14 w Krakowie, rozpoczęła się od prezentacji dr Magdaleny Żabki i spotkania z założycielem BioCentrum – prof. Adamem Dubinem.

Profesora Dubina znaliśmy dobrze – także dlatego, że dzięki jego przychylności wielu  biologów molekularnych i biochemików mogło zrobić prace magisterskie i doktorskie. W Instytucie Biologii Molekularnej w Krakowie Pan Profesor ‘od zawsze’ nieodpłatnie użyczał magistrantom i doktorantom (szczególnie w czasach, kiedy nie było dostępu do odczynników zagranicznych) produkowane przez swoją firmę przeciwciała. W Krakowie nadal się o tym pamięta.

Panią dr Żabkę, specjalistę ds. promocji i sprzedaży w sektorze akademickim poznaliśmy dopiero teraz – ale zrobiła na nas bardzo dobre wrażenie. Bardzo kompetentna, znakomicie przygotowana, precyzyjnie odpowiadała na zadawane pytania.

Po prezentacji dotyczącej historii i fuzji firm Selvita i BioCentrum oraz ich najważniejszych dokonań, obejrzeliśmy laboratoria, które spełniają najwyższe standardy jakości.

600m2 powierzchni laboratoryjnej naszpikowanych sprzętem za kilkadziesiąt milionów złotych, o którym sami moglibyśmy tylko pomarzyć,  zrobiło na nas ogromne wrażenie. Podobnie jak młody, ale bardzo wykwalifikowany personel.

Bardzo dobre wrażenie zrobił na nas też sam budynek JCI, w którym znajdują się laboratoria Selvita/BioCentrum http://www.jci.pl/pl/
Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć z opisywanych laboratoriów.

Laboratorium chemii analitycznej – Selvita

Laboratorium syntez Selvita


Od wielu lat kibicowaliśmy Profesorowi Dubinowi w jego przygodzie z biznesem. Od małej firmy w kilku pokojach Instytutu Biologii Molekularnej, po fuzji z Selvitą – BioCentrum staje się jednym z najważniejszych graczy w polskiej biotechnologii. Będziemy za Selvitę i BioCentrum trzymać kciuki, tym bardziej, że Selvita wchodzi na giełdę.

Za jakość laboratoriów i zastosowane rozwiązania chroniące pracowników przed szkodliwymi substancjami nominujemy BioCentrum i Selvitę do Złotej Helisy Grudnia.

Pracownia biochemiczna BioCentrum

BioCentrum:
BioCentrum jest prywatnym przedsiębiorstwem działającym w obszarze biotechnologii. BioCentrum ma swojej ofercie zakres badań przedklinicznych obejmujących kluczowe etapy procesu rozwoju leku, znajdujące zastosowanie w przemyśle farmaceutycznym oraz biotechnologicznym. Firma świadczy również usługi z zakresu chemii białek, w skład których wchodzą: sekwencjonowanie, analiza składu aminokwasowego, analizy chromatograficzne, elektroforeza dwuwymiarowa z analizą proteomiczną oraz oczyszczanie preparatów białkowych.

Pracownia analiz fizykochemicznych  BioCentrum

BioCentrum specjalizuje się w produkcji wysoko-oczyszczonych i wysoko-aktywnych enzymów, inhibitorów i innych preparatów aktywnych biologicznie. Dodatkowo BioCentrum prowadzi prace zlecone prace  badawczo –rozwojowe oraz usługi naukowo-badawcze. Dzięki licznym kontaktom z uczelniami i światowej sławy naukowcami, BioCentrum oferuje konsultacje w zakresie biotechnologii.

Laboratorium
Laboratorium BioCentrum i Selvity o powierzchni 600m2 zlokalizowane jest przy ulicy Bobrzyńskiego 14 w Krakowie. Nowoczesna przestrzeń  pracowni analitycznej, biochemicznej, syntezy oraz analizy komórkowej wyposażona jest zgodnie z  najwyższymi standardami  i spełnia wszelkie wymogi stawiane tego typu laboratoriom. Doświadczony zespół naukowców oraz najnowsze i najbardziej zaawansowane wyposażenie gwarantuje najwyższą jakość usług.
BioCentrum odpowiada za wykonanie szeregu bio-analiz i dysponuje trzema pracowniami:
– pracownią biochemiczną (specjalizującą się m.in. w badaniach proteomicznych)
– pracownią hodowli komórkowych
– pracownią analiz fizyko-chemicznych

Selvita angażuje się w część chemiczno-informatyczną projektów i w tym celu posiada:
– laboratoriami syntezy chemicznej
– laboratorium analitycznym
– zespołem specjalistów  z zakresu chemii obliczeniowej
– zespołem bioinformatyków specjalizującym się  we wdrażaniu oprogramowania klasy LIMS w laboratoriach klientów Selvity”
Uzyskanie certyfikacji DPL (Dobra Praktyka Laboratoryjna) dla laboratorium BioCentrum jest planowane w 2011 roku.
Strona www BioCentrum: http://www.biocentrum.com.pl

Strona www Selvity: http://www.selvita.com

image_pdfimage_print
Podziel się ze znajomymi
Skocz do formularza

Komentarze 0

Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu, napisz coś!
 1. Dodaj komentarz
  (wymagany)
  (wymagany)
  (wymagany)

  Pola oznaczone znaczkiem W są obowiązkowe. Musisz wypełnić wszystkie pola wymagane, aby dodać komentarz.
  Twój adres email, który podasz nie zostanie opublikowany z Twoim komentarzem.

  W treści komentarza dozwolone są tagi XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

do góry