Rejestracja

Please leave these two fields as-is:
UWAGA: Prosimy o rozwiązanie prostego równania matematycznego!
zamknij

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Jeżeli nie pamiętasz swojego hasła, wyślemy Ci nowe - wystarczy skorzystać ze specjalnego formularza
Przypomnij mi hasło

Zarejestruj się
Napisano: 25 lutego 2011

Liczba komentarzy: 0
Targi EuroLab 2011 – już 9 marca

Rekordowa liczba wystawców – blisko 180, którzy zaprezentują szeroki wybór produktów i usług dla laboratoriów oraz wyjątkowo bogaty program konferencji i seminariów będzie czekać na tegorocznych zwiedzających Targi EuroLab.  XIII Międzynarodowe Targi Analityki i Technik Pomiarowych odbędą się w dniach 9-11 marca w Centrum MT Polska przy ul. Marsa 56c w Warszawie.  W targach i wydarzeniach im towarzyszących można uczestniczyć bezpłatnie po dokonaniu obowiązkowej rejestracji na miejscu lub on-line na www.targieurolab.pl/rejestracja.

 

Logo Targów EuroLab
Tegoroczne EuroLab będą inne niż dotychczas m.in. z tego względu na to,  że są one jednym z wydarzeń, które wpisują się w ważny dla branży chemicznej rok – Międzynarodowy Rok Chemii oraz setną rocznicę przyznania Marii Skłodowskiej-Curie Nagrody Nobla – co znalazło odzwierciedlenie w programie merytorycznym targów. Ponadto po raz pierwszy na EuroLab zaprezentuje się 178  wystawców – aktualna lista, co oznacza, że zwiedzający będą mieć szeroki wybór zróżnicowanej oferty dla laboratoriów różnego typu. Propozycje wystawców tradycyjnie zaprezentowane zostaną są w trzech sektorach: analityka chemiczna, Life Science oraz metrologia.

Kobiety w nauce

Interesująco zapowiada się program seminariów i konferencji. Pierwszy dzień targów poświęcony Marii Skłodowskiej-Curie rozpocznie konferencja organizowana przez Uniwersytet Warszawski (Wydział Chemii), Polskie Towarzystwo Chemiczne oraz Komitet Chemii Analitycznej PAN zatytułowana „Nauka jest kobietą”.  Wśród omawianych tematów znajdą się m.in.: Maria Skłodowska-Curie – jej życie i osiągnięcia naukowe; Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie; Międzynarodowy Rok Chemii; kobiety we współczesnej nauce; oraz wpływ odkryć Marii Skłodowskiej-Curie na współczesną onkologię. więcej

Tematy akredytacyjne

Pierwszego dnia targów zostało zaplanowane również seminarium Polskiego Centrum Akredytacji pt. „Obszary regulowane prawnie w akredytacji laboratoriów i wymagania techniczne”.  Eksperci omówią m.in.: temat rzetelnego szacowania niepewności pomiarów związanej z wynikami badań oraz algorytmy postępowania w badaniach ilościowych i jakościowych. Zostaną także poruszone zagadnienia pobierania próbek do badań, jako szczególnego etapu procesu badawczego, a także obszary regulowane prawnie w akredytacji laboratoriów badawczych, pojawiające się w wyniku realizacji postanowień Parlamentu Europejskiego i Rady – pełny program targów.

O badaniach DNA i daktyloskopii

Osoby zainteresowane kryminalistyką laboratoryjną będą mogły wziąć udział w seminarium Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji – „Technologie laboratoryjne służące międzynarodowej wymianie danych kryminalistycznych”. Seminarium będzie mieć charakter międzynarodowy, a wśród prelegentów znajdą się ważni przedstawiciele międzynarodowych organizacji, instytucji i firm  działających w sektorze kryminalistyki laboratoryjnej, jak np.:  Marcel van der Steen, przewodniczący Europejskiej Akademii Nauk Sądowych i doradca Zarządu ENFSI, reprezentujący Holenderski Instytut Kryminalistyki (NFI) – więcej.

Dzień kariery i diagnostyka laboratoryjna

Już po raz trzeci  odbędzie się również Jobvector career day (dzień kariery ) – doskonała okazja dla gości targów do zapoznania się z najnowszymi ofertami pracy w branży naukowo-technicznej – więcej. Ostatni dzień targów w całości wypełni konferencja Krajowej Izby Diagnostów Laboratoryjnych. Warto dodać, że diagności laboratoryjni uczestniczący w seminariach i konferencjach targowych, będą mogli w sumie zdobyć 14 punktów edukacyjnych – więcej.

 

Rejestracja i bezpłatny autobus targowy

W targach, konferencjach i seminariach można uczestniczyć BEZPŁATNIE. Należy jedynie dokonać obowiązkowej rejestracji na miejscu w godzinach otwarcia targów lub on-line na www.targieurolab.pl/rejestracja (rejestracja on-line aktywna będzie tylko do 7 marca, do godz. 15.00). Posiadacze Kart MT Polska nie muszą się ponownie rejestrować. Kartę należy zabrać ze sobą i uaktywnić ją w rejestracji targów.  Ponadto na trasie Pałac Kultury i Nauki – odjazd spod Sali Kongresowej od ul. Emilii Plater – Centrum MT Polska przy ul. Marsa 56c, będzie kursować co około 10-15 minut aż 6 bezpłatnych autobusów targowych.  Pierwszy kurs autobusu o godz. 8.00. Drogę powrotną będzie można również odbyć autobusem targowym

image_pdfimage_print
Podziel się ze znajomymi
Skocz do formularza

Komentarze 0

Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu, napisz coś!
 1. Dodaj komentarz
  (wymagany)
  (wymagany)
  (wymagany)

  Pola oznaczone znaczkiem W są obowiązkowe. Musisz wypełnić wszystkie pola wymagane, aby dodać komentarz.
  Twój adres email, który podasz nie zostanie opublikowany z Twoim komentarzem.

  W treści komentarza dozwolone są tagi XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

do góry