Rejestracja

Please leave these two fields as-is:
UWAGA: Prosimy o rozwiązanie prostego równania matematycznego!
zamknij

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Jeżeli nie pamiętasz swojego hasła, wyślemy Ci nowe - wystarczy skorzystać ze specjalnego formularza
Przypomnij mi hasło

Zarejestruj się
Napisano: 28 czerwca 2011

Liczba komentarzy: 1
Ukazał się najnowszy numer czasopisma NIMB

Czasopismo NIMB (Nauka, Innowacje, Marketing, Biznes) publikowane jest przez działające przy Uniwersytecie Jagiellońskim Centrum Innowacji, Transferu Technologii i Rozwoju Uniwersytetu (CITTRU). Choć najnowszy numer poświęcony jest głównie perspektywom rozwoju zawodowego humanistów, także osoby zajmujące się innymi dziedzinami nauki znajdą w nim z pewnością coś dla siebie.

Polecamy zwłaszcza artykuł dotyczący korzystania z cudzej własności intelektualnej w sieci autorstwa dr Justyny Ożegalskiej-Trybalskiej. Inni autorzy tekstów pytają, między innymi, o to jak dobrać się do skóry tradycyjnym instytucjom naukowym oraz, w zupełnie innym kontekście, jak „dobrać się” do wnętrza ciała pacjenta, aby precyzyjnie zdiagnozować stan jego zdrowia. Warto zajrzeć także do NIMBowych felietonów. W jednym z nich Sławomir Zagórski, szef działu naukowego „Gazety Wyborczej”, odnosi się do narastającej presji na coraz węższą naukową specjalizację. Czy aby na pewno jest to dobry trend? Odpowiedzi na to i inne pytania znaleźć można w najnowszym numerze NIMBu.

To wydanie jest już trzecią edycją NIMBa w nowej, poszerzonej i atrakcyjniejszej pod względem graficznym, odsłonie. Tematem przewodnim dwóch poprzednich numerów były: PopNauka oraz Nauka 2.0. NIMB, obok szeregu innych podejmowanych przez CITTRU inicjatyw, jest częścią kampanii pod hasłem „Odkryj Przestrzenie Nowej Nauki”. Jej celem jest pokazywanie naukowcom, czym jest nowoczesna nauka i w jaki sposób można korzystać z jej potencjału.

Zainteresowanych NIMBem zachęcamy do odwiedzenia strony CITTRU.

image_pdfimage_print
Podziel się ze znajomymi
Skocz do formularza

Komentarze 1

 1. 1

  Zauważyłam właśnie, że w najnowszym numerze dominują zagadnienia dotyczące humanistów. Szkoda, że nie urozmaicono go bardziej..

 2. Dodaj komentarz
  (wymagany)
  (wymagany)
  (wymagany)

  Pola oznaczone znaczkiem W są obowiązkowe. Musisz wypełnić wszystkie pola wymagane, aby dodać komentarz.
  Twój adres email, który podasz nie zostanie opublikowany z Twoim komentarzem.

  W treści komentarza dozwolone są tagi XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

do góry