Rejestracja

Please leave these two fields as-is:
UWAGA: Prosimy o rozwiązanie prostego równania matematycznego!
zamknij

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Jeżeli nie pamiętasz swojego hasła, wyślemy Ci nowe - wystarczy skorzystać ze specjalnego formularza
Przypomnij mi hasło

Zarejestruj się
Napisano: 29 września 2010

Liczba komentarzy: 3
W Warszawie powstaje supernowoczesne Centrum Badań Przedklinicznych

W Warszawie za 90 mln złotych powstaje supernowoczesne Centrum Badań  Przedklinicznych. Koordynatorem projektu jest Warszawski Uniwersytet Medyczny.

CBP będzie prowadziło na bardzo szeroką skalę badania nad chorobami cywilizacyjnymi. Współpracą z CBP jest zainteresowanych już kilkunastu gigantów farmaceutycznych.

Więcej o CBP i CePT:

Centrum Badań Przedklinicznych w Warszawie
Wizualizacja
Centrum Badań Przedklinicznych jest kluczowym elementem projektu CePT ( Centrum Badań Przedklinicznych i Technologii). Jest on największym przedsięwzięciem biomedycznym i biotechnologicznym w Europie Środkowo-Wschodniej. Celem projektu jest utworzenie w Warszawie prężnego ośrodka naukowego składającego się ze ściśle współpracujących ze sobą środowiskowych centrów badawczych, w których prowadzone będą badania dotyczące najczęściej występujących chorób cywilizacyjnych, w szczególności: chorób nowotworowych, neurologicznych, układu krążenia oraz schorzeń związanych ze starzeniem się.

Konsorcjum CePT tworzą: Warszawski Uniwersytet Medyczny (WUM), który jest koordynatorem tego interdyscyplinarnego przedsięwzięcia, Uniwersytet Warszawski (UW), Politechnika Warszawska (PW) oraz 7 instytutów Polskiej Akademii Nauk: Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego (IBD PAN), Instytut Biochemii i Biofizyki (IBB PAN), Instytut Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej im. M. Mossakowskiego (IMDiK PAN), Międzynarodowy Instytut Biologii Molekularnej i Komórkowej (MIBMiK), Instytut Podstawowych Problemów Techniki (IPPT PAN), Instytut Wysokich Ciśnień (IWC PAN), Instytut Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej (IBIB PAN).

Całkowity koszt realizacji Projektu wynosi prawie 400 mln zł, w tym wydatki kwalifikowane 359 350 000,00 zł. Koszty kwalifikowane w wysokości 85% pokrywane są ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR), natomiast  15% stanowi wkład, który będzie zapewniony ze środków budżetu państwa.

image_pdfimage_print
Podziel się ze znajomymi
Skocz do formularza

Komentarze 3

 1. 1

  Nareszcie w naszym pięknym kraju ktoś podjął naprawdę dobrą i tak długo oczekiwana decyzję o budowie Centrum

  7 lat temu profil
 2. 2

  Oby więcej takich inicjatyw! Mam tylko nadzieję, że z biegiem czasu filie centrum powstaną również w innych miastach, dając szansę na rozwój badań przedklinicznych i klinicznych na terenie całego kraju.

  7 lat temu profil
 3. 3

  Dobrze że Polska w końcu się rozwija, jest szansa, że po studiach młodzi biotechnologowie i nie tylko nie będą musieli uciekać z kraju lub liczyć na łut szczęścia

  7 lat temu profil
 4. Dodaj komentarz
  (wymagany)
  (wymagany)
  (wymagany)

  Pola oznaczone znaczkiem W są obowiązkowe. Musisz wypełnić wszystkie pola wymagane, aby dodać komentarz.
  Twój adres email, który podasz nie zostanie opublikowany z Twoim komentarzem.

  W treści komentarza dozwolone są tagi XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

do góry