Rejestracja

Please leave these two fields as-is:
UWAGA: Prosimy o rozwiązanie prostego równania matematycznego!
zamknij

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Jeżeli nie pamiętasz swojego hasła, wyślemy Ci nowe - wystarczy skorzystać ze specjalnego formularza
Przypomnij mi hasło

Zarejestruj się
Napisano: 10 maja 2011

Liczba komentarzy: 0
Więcej pieniędzy na naukę w 2012 roku

O 989 milionów złotych więcej na naukę, w tym 230 milionów dla najlepszych wydziałów na uczelniach planuje przeznaczyć rząd w 2012 roku.

Jak poinformował rzecznik Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW), rząd planuje, że po uwzględnieniu środków unijnych wydatki na naukę w 2012 roku wyniosą ponad 7 miliardów złotych. To o 18,36% (989 milionów złotych) niż w roku bieżącym.

O 989 mln więcej na naukę planuje przeznaczyć rząd w 2012 roku

W ramach wydatków MNiSW na naukę w 2012 roku znacznie mniej niż w 2011 roku mają otrzymać na swoją działalność najsłabsze instytucje badawcze, za to wzrośnie pula na granty przyznawane przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Narodowe Centrum Nauki.

W dziale budżetu przeznaczonego na szkolnictwo wyższe przewidziano kwotę 10,39 miliarda złotych oraz dodatkowe 230 milionów złotych, z których sfinansowana będzie tak zwana dotacja projakościowa. Dostawać ją mają — zgodnie z uchwaloną niedawno nowelizacją ustawy o szkolnictwie wyższym — najlepsze wydziały uczelni, które uzyskają status Krajowych Naukowych Ośrodków Wiodących (KNOW). Status KNOW otrzyma na pięć lat wydział lub inna jednostka organizacyjna uczelni, wykazująca się szczególnymi osiągnięciami naukowymi. W tym czasie taka instytucja będzie miała prawo do dotacji, jej pracownicy otrzymają dodatki do pensji, a doktoranci wyższe stypendia.

image_pdfimage_print
Podziel się ze znajomymi
Skocz do formularza

Komentarze 0

Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu, napisz coś!
 1. Dodaj komentarz
  (wymagany)
  (wymagany)
  (wymagany)

  Pola oznaczone znaczkiem W są obowiązkowe. Musisz wypełnić wszystkie pola wymagane, aby dodać komentarz.
  Twój adres email, który podasz nie zostanie opublikowany z Twoim komentarzem.

  W treści komentarza dozwolone są tagi XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

do góry