Rejestracja

Please leave these two fields as-is:
UWAGA: Prosimy o rozwiązanie prostego równania matematycznego!
zamknij

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Jeżeli nie pamiętasz swojego hasła, wyślemy Ci nowe - wystarczy skorzystać ze specjalnego formularza
Przypomnij mi hasło

Zarejestruj się
Napisano: 25 maja 2011

Liczba komentarzy: 0
Wybitni polscy onkolodzy bronią minister Kopacz

Jak donosi Polska Agencja Prasowa, dwunastu znanych polskich onkologów opowiedziało się przeciwko wotum nieufności dla minister Kopacz i skierowało list do Jarosława Kaczyńskiego, w którym pozytywnie oceniają pracę minister zdrowia.

Najbardziej wpływowi polscy onkolodzy wyrażają w liście protest przeciwko ocenie działań Kopacz, wyrażonej przez PiS, które we wtorek złożyło w Sejmie wniosek o wotum nieufności wobec minister zdrowia.

Minister Ewa Kopacz

Pod listem podpisało się 12 onkologów, między innymi: kierownik Kliniki i Zakładu Radioterapii UM w Łodzi prof. Jacek Fijuth, kierownik Katedry i Zakładu Onkologii UM w Lublinie prof. Maria Mazurkiewicz, kierownik Katedry i Kliniki Onkologii i Radioterapii UM w Gdańsku prof. Jacek Jassem oraz prezes Polskiej Unii Onkologii dr Janusz Meder.

„Z całą odpowiedzialnością możemy powiedzieć o ogromnym zaangażowaniu pani minister w działania na rzecz poprawy dostępności pacjentów do leczenia onkologicznego, czego wymownym dowodem jest istotne zwiększenie nakładów na to leczenie […] Onkologia jest priorytetem tego rządu. Pani minister zdrowia daje na to liczne dowody, realizując konsekwentnie przyjętą strategię” — napisali onkolodzy.

Autorzy listu podkreślają, że w wyniku działań minister Ewy Kopacz uzyskano w Polsce znaczący rozwój możliwości diagnostycznych i leczniczych; wprowadzono zaawansowane technologie — między innymi sieć ośrodków diagnostyki Pozytonowej Emisyjnej Tomografii, do praktyki klinicznej wprowadzono szereg innowacyjnych leków, w tym inhibitory kinaz tyrozynowych. Zwiększyły się także możliwości leczenia chirurgicznego nowotworów, wprowadzono nowatorskie metody pokonywania bólu oraz skrócono kolejki do leczenia.

List przekazano między innymi do wiadomości premiera i marszałka Sejmu.

image_pdfimage_print
Podziel się ze znajomymi
Skocz do formularza

Komentarze 0

Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu, napisz coś!
 1. Dodaj komentarz
  (wymagany)
  (wymagany)
  (wymagany)

  Pola oznaczone znaczkiem W są obowiązkowe. Musisz wypełnić wszystkie pola wymagane, aby dodać komentarz.
  Twój adres email, który podasz nie zostanie opublikowany z Twoim komentarzem.

  W treści komentarza dozwolone są tagi XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

do góry