Rejestracja

Please leave these two fields as-is:
UWAGA: Prosimy o rozwiązanie prostego równania matematycznego!
zamknij

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Jeżeli nie pamiętasz swojego hasła, wyślemy Ci nowe - wystarczy skorzystać ze specjalnego formularza
Przypomnij mi hasło

Zarejestruj się
Napisano: 27 października 2010

Liczba komentarzy: 0
Zasady ustalania listy 5% najlepszych doktorantów nadal niejasne

Wiele Szkół Wyższych w Polsce  wprowadza obecnie regulacje dotyczące zasad wyboru 5% najlepszych doktorantów. Jest to związane z wpisaniem tych informacji do CV, listów rekomendacyjnych oraz ubieganiem się o umorzenie 20 % kredytu studenckiego lub pożyczki studenckiej. Niestety kryteria przyznawania tego wyróżnienia nie są nadal uregulowane w sposób przejrzysty.

Regulacje w sprawie ustalania listy najlepszych doktorantów
nadal nie sa w pełni przejrzyste
21.10.2010 Senat UJ przyjął zarządzenie Rektora w sprawie: zasad ustalania 5% najlepszych absolwentów studiów doktoranckich Uniwersytetu Jagiellońskiego uprawnionych do ubiegania się o umorzenie 20 % kredytu studenckiego lub pożyczki studenckiej.

Zarządzenie można znaleźć tutaj:

http://poprzednia.uj.edu.pl/BIP/GetdBIP/zarz_72_2010.pdf?dok=2436

Pomimo dobrych chęci ze strony UJ, kilka punktów zarządzenia nadal pozostawia pole do nadużyć, a pełna przejrzystość procesu selekcji jest nadal daleka od ideału:

2. W przypadku, gdy liczba osób, które spełniły kryteria opisane w ust. 1, przekroczy 5% absolwentów studiów doktoranckich w jednostce w danym roku akademickim, podstawą wyłonienia 5% najlepszych absolwentów będzie dorobek naukowy uzyskany w czasie studiów doktoranckich. Dorobek naukowy (według stanu na dzień zakończenia studiów doktoranckich) ustala się w oparciu o kryteria przyjęte do sporządzania listy rankingowej do stypendium doktoranckiego, obowiązujące w danej jednostce organizacyjnej prowadzącej studia doktoranckie.
3. Jeżeli przy ustalaniu listy 5% najlepszych absolwentów studiów doktoranckich w danej jednostce , stosując kryterium określonego w ust. 2, na ostatniej pozycji znajdzie się więcej niż jeden absolwent z identyczną punktacją, na listę wpisuje się wszystkich absolwentów posiadających tę samą punktację.
§ 3
Grupę najlepszych absolwentów studiów doktoranckich w danej jednostce organizacyjnej ustala rada tej jednostki.

image_pdfimage_print
Podziel się ze znajomymi
Skocz do formularza

Komentarze 0

Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu, napisz coś!
 1. Dodaj komentarz
  (wymagany)
  (wymagany)
  (wymagany)

  Pola oznaczone znaczkiem W są obowiązkowe. Musisz wypełnić wszystkie pola wymagane, aby dodać komentarz.
  Twój adres email, który podasz nie zostanie opublikowany z Twoim komentarzem.

  W treści komentarza dozwolone są tagi XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

do góry