Rejestracja

Please leave these two fields as-is:
UWAGA: Prosimy o rozwiązanie prostego równania matematycznego!
zamknij

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Jeżeli nie pamiętasz swojego hasła, wyślemy Ci nowe - wystarczy skorzystać ze specjalnego formularza
Przypomnij mi hasło

Zarejestruj się
Napisano: 15 października 2010

Liczba komentarzy: 0
Żółta kartka dla ośmiu wydziałów krakowskich uczelni

Osiem wydziałów krakowskich uczelni zostało ocenionych  przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego jako placówki nie spełniające oczekiwań pod względem jakosci prowadzonych badań naukowych. Wydziały te  mogą stracić pieniądze przeznaczone na te badania.

Osiem wydziałów w Małopolsce może stracić dotacje na badania
Ministerstwo nauki skontrolowało wszystkie publiczne uczelnie w Małopolsce, gdzie kontrola była obligatoryjna, oraz niepubliczne szkoły wyższe – ale tylko te, które same wystąpiły o poddanie ich ocenie. Od wyników oceny zależy, ile pieniędzy szkoły wyższe dostaną na dalsze badania.

Ministerstwo wystawiało oceny od 1 do 5. Ośmiu wydziałom ocenionym najsłabiej –  na  4 i 5 ministerstwo pogroziło palcem  i ostrzegło, że mogą  stracić dotacje na badania.  W grę wchodzą kwoty nawet do kilkunastu milionów złotych. Wiadomo już, że najsłabsze wydziały w styczniu 2011 dostaną pieniądze na utrzymanie potencjału badawczego tylko na pół roku.

Najniższe oceny dostały: wydział inżynierii elektrycznej i komputerowej oraz wydział inżynierii środowiska Politechniki Krakowskiej, wydział konserwacji i restauracji dzieł sztuki Akademii Sztuk Pięknych, wydział sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego, a na Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego wydziały: stosunków międzynarodowych, zdrowia i nauk medycznych, psychologii i nauk o rodzinie oraz architektury i sztuk pięknych.
Żródło: Gazeta Wyborcza, Kraków

Więcej… http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,35798,8496757,Ostrzezenie_dla_osmiu_wydzialow_krakowskich_uczelni.html#ixzz12NHCgEsr

image_pdfimage_print
Podziel się ze znajomymi
Skocz do formularza

Komentarze 0

Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu, napisz coś!
 1. Dodaj komentarz
  (wymagany)
  (wymagany)
  (wymagany)

  Pola oznaczone znaczkiem W są obowiązkowe. Musisz wypełnić wszystkie pola wymagane, aby dodać komentarz.
  Twój adres email, który podasz nie zostanie opublikowany z Twoim komentarzem.

  W treści komentarza dozwolone są tagi XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

do góry