Rejestracja

Please leave these two fields as-is:
UWAGA: Prosimy o rozwiązanie prostego równania matematycznego!
zamknij

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Jeżeli nie pamiętasz swojego hasła, wyślemy Ci nowe - wystarczy skorzystać ze specjalnego formularza
Przypomnij mi hasło

Zarejestruj się
Napisano: 06 stycznia 2011

Liczba komentarzy: 0
Zrób sobie upgrade

Autor wpisu

Czy zastanawialiście się kiedyś dlaczego człowiek wykorzystuje tak niewielką część swojego mózgu? Dlaczego wiadomości ulatują z głowy jak kamfora? Co zrobić by móc ulepszyć własne ciało. Jedni medytują, inni uprawiają sport. Są też tacy, którzy rozwiązania szukają w najnowszej technologii. O jednym z nich, od jakiegoś czasu jest szczególnie głośno.

W przedostatnim numerze Newsweek’a pojawił się kolejny artykuł o znanym brytyjskim cybernetyku. Prof. Kevin Warwic, bo o nim mowa, gościł w październiku w Katowicach na Dniach Nowych Mediów, ale świat naukowy zainteresował się jego dokonaniami znacznie wcześniej.

Prof. Warwick regularnie przedstawia światu efekty Projektu „Cyborg” (do tej pory dwie części). 

Zrób sobie upgrade..
W ramach badań wszczepiał sobie w obwodowy układ nerwowy implant, przez co jego ciało zyskiwało zupełnie nowe możliwości poznawcze.  Pół żartem pół serio przekonuje, że człowiek mógłby słyszeć ultradźwięki, widzieć w podczerwieni. On sam, dzięki implantom, mógł sterować elektroniczną ręką,  czy poruszać się za pomocą echolokacji. W swoich pracach przekonuje ludzi, że najwyższa pora wspomóc własny organizm osiągnięciami współczesnych technologii.

Poza futurystycznymi, prowadzi również badania  w zakresie  wspomagania chorych na Parkinsona czy epilepsję. W przygotowaniu jest implant wszczepiany bezpośrednio do mózgu.

Temat jest wart dalszego śledzenia. Jeśli takie ulepszanie samego siebie nie okaże się szkodliwe, na pewno znajdzie wielu zwolenników.

Być może kiedyś nadejdą czasy, gdy dosłownie będzie liczyło się wnętrze.

Strona domowa Kevina Warwick’a: http://www.kevinwarwick.com/index.asp

image_pdfimage_print
Podziel się ze znajomymi
Skocz do formularza

Komentarze 0

Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu, napisz coś!
 1. Dodaj komentarz
  (wymagany)
  (wymagany)
  (wymagany)

  Pola oznaczone znaczkiem W są obowiązkowe. Musisz wypełnić wszystkie pola wymagane, aby dodać komentarz.
  Twój adres email, który podasz nie zostanie opublikowany z Twoim komentarzem.

  W treści komentarza dozwolone są tagi XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

do góry