Rejestracja

Please leave these two fields as-is:
UWAGA: Prosimy o rozwiązanie prostego równania matematycznego!
zamknij

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Jeżeli nie pamiętasz swojego hasła, wyślemy Ci nowe - wystarczy skorzystać ze specjalnego formularza
Przypomnij mi hasło

Zarejestruj się
Napisano: 22 czerwca 2012

Liczba komentarzy: 0
SureFish – znakomite sondy od Agilent Technologies

Firma Agilent Technologies wprowadziła na rynek nową generację sond, które znakomicie sprawdzają się w technice FISH. Ich zaletą jest bardzo wysoka rozdzielczość sygnału,  oraz cena, która jest bardzo konkurencyjna.

Innowacyjność nowej generacji sond polega między innymi na fakcie, że sondy te oparte są na długich oligonukleotydach (>150-mery). Efektem tego podejścia jest uzyskanie sond, które dają wysoką rozdzielczość na chromosomach, pozwalają elimonować niepotrzebne tło, hybrydyzują do krótkich fragmentów chromosomów i pozwalają oszczędzić czas na hybrydyzację (która może trwać 4h!), a uzyskiwane wyniki są wiarygodne i powtarzalne.

Odczynniki te pozwalają wysokospecyficznie znakować krótkie (nawet 6,7kb) fragmenty chromosomów.

Sondy SureFISH posiadają niestety pewne ograniczenia jeśli chodzi o dostępność – choć Agilent wciąż na bieżąco poszerza ofertę, nie jest ona bardzo szeroka. Jednak wciąż pojawiają sie nowe sondy, uzupełniające ofertę  – które co trzeba przyznać pojawiają się błyskawicznie.

Sondy można zamówić u dystrybutora dzięki bardzo wygodnemu i przyjaznemu dla użytkownika menu, które w rzeczywistości jest bardzo wygodną przeglądarką (omówione ono zostanie w osobnym artykule). Na tej stronie znajdziecie również publikacje i broszury o sondach SureFISH.

Sondy można znakować dwoma kolorami: zielonym (ex: 495nm, emisja: 517nm) i czerwonym (ex: 547nm i emisja: 565nm).

Sondy SureFISH wyrastają na bardzo użyteczne narzędzie do rutynowej pracy laboratoryjnej, gwarantując wysoką specyficzność i powtarzalność wyników. Co ważne – uzyskane przy zastosowaniu sond SureFISH zdjęcia są znacznie bardziej czytelne niż przy użyciu starej generacji sond (sondy BAC), gdzie uzyskuje się ciemniejsze kolory i gorszą rozdzielczość. Sondy SureFISH wymagają też krótszego czasu hybrydyzacji.

Dystrybutorem sond SureFISH jest firma Perlan Technologies.

image_pdfimage_print
Podziel się ze znajomymi
Skocz do formularza

Komentarze 0

Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu, napisz coś!
 1. Dodaj komentarz
  (wymagany)
  (wymagany)
  (wymagany)

  Pola oznaczone znaczkiem W są obowiązkowe. Musisz wypełnić wszystkie pola wymagane, aby dodać komentarz.
  Twój adres email, który podasz nie zostanie opublikowany z Twoim komentarzem.

  W treści komentarza dozwolone są tagi XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

do góry