Rejestracja

Please leave these two fields as-is:
UWAGA: Prosimy o rozwiązanie prostego równania matematycznego!
zamknij

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Jeżeli nie pamiętasz swojego hasła, wyślemy Ci nowe - wystarczy skorzystać ze specjalnego formularza
Przypomnij mi hasło

Zarejestruj się
Napisano: 29 lipca 2015

Liczba komentarzy: 0
Masz problem z izolacją DNA? Sięgnij po Sherlocka!

Autor wpisu

W czasie swojej pracy naukowej i diagnostycznej testowałam wiele zestawów do izolacji DNA. Spisują się one zazwyczaj dobrze, problem zaczyna się przy bardzo małej ilości tkanki lub komórek. W przypadku trudnej izolacji, z niewielkiej ilości materiału biologicznego, polecam niezawodny zestaw do izolacji DNA ze śladów biologicznych: Sherlock AX produkowany przez polskiego producenta — A&A Biotechnology z Gdyni.

Choć dedykowany jako zestaw dla medycyny sądowej, w rzeczywistości jest to niezwykle uniwersalny zestaw do izolacji DNA ze śladów biologicznych z membraną jonowymienną. Zgodnie z zaleceniami producenta wielkość próbki do izolacji to 0,3 ml krwi obwodowej, lub 20 mg tkanki. Taką ilość determinuje pojemność złoża, która wynosi 20 µg DNA.

Zestaw Sherlock AX można nabyć w wersjach na 25 i 100 izolacji. Izolowane przy jego pomocy DNA bardzo dobrze sprawdza się przy pracy z technikami takimi jak: PCR, sekwencjonowanie, czy klonowanie.

Zestaw jest bardzo praktyczny w użyciu. Choć manualnie, izoluje się z jego pomocą szybko i przyjemnie. A co najważniejsze — zestaw jest niezawodny, wyratował mnie z niejednej opresji, kiedy izolacja DNA wydawala sie po prostu niemożliwa.

Izolacja przy pomocy Sherlocka AX eliminuje też efekt usunięcia  DNA po precypitacji, wraz z nadsączem. Dzięki niebieskiemu wzmacniaczowi precypitacji, użytkownik ma pełną kontrolę nad peletem DNA; pelet po zwirowaniu wybarwia się na granatowo i nie ma niebezpieczeństwa wciągnięcia go przez przypadek do końcówki.

Wymagany sprzęt laboratoryjny do izolacji to wirówka, zestaw pipet, blok grzewczy lub cieplarka, wortex.

Protokół producenta oraz informacje o zestawie Sherlock AX można znaleźć tutaj

Choć dedykowany jako zestaw dla medycyny sądowej, Sherlock AX to uniwersalny zestaw do izolacji DNA z bardzo skąpego materiału biologicznego
image_pdfimage_print
Podziel się ze znajomymi
Skocz do formularza

Komentarze 0

Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu, napisz coś!
 1. Dodaj komentarz
  (wymagany)
  (wymagany)
  (wymagany)

  Pola oznaczone znaczkiem W są obowiązkowe. Musisz wypełnić wszystkie pola wymagane, aby dodać komentarz.
  Twój adres email, który podasz nie zostanie opublikowany z Twoim komentarzem.

  W treści komentarza dozwolone są tagi XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

do góry