Rejestracja

Please leave these two fields as-is:
UWAGA: Prosimy o rozwiązanie prostego równania matematycznego!
zamknij

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Jeżeli nie pamiętasz swojego hasła, wyślemy Ci nowe - wystarczy skorzystać ze specjalnego formularza
Przypomnij mi hasło

Zarejestruj się
Napisano: 26 sierpnia 2011

Liczba komentarzy: 1
Kup sobie eksperyment na Science Exchange

Znane wszystkim internetowe serwisy zakupowe oferują codziennie najróżniejsze towary, od gadżetów, przez ubrania, a na samochodach i domach skończywszy. Nauka również wkroczyła na ten rynek. W połowie sierpnia rozpoczęła swoją działalność platforma Science Exchange.

Wystarczy założyć konto. Reszta dzieje się już ponoć sama. Można opisać swój projekt, znaleźć ludzi, którzy są potrafią i chcą pomóc przy zbieraniu danych lub wykonywaniu eksperymentów. W ten sposób tworzy się zespół wymieniający się wynikami przez sieć. Dzięki równoległemu wykonywaniu badań w kilku laboratoriach oszczędza się czas, ale również i pieniądze — jak zapewniają twórcy ceny są przystępniejsze od oferowanych przez komercyjne firmy. Ponadto na stronie znajduje się prezentacja, która, krok po kroku, opisuje korzystanie z serwisu.

Science Exchange jest piewszą tego typu platformą. Pomysłodawcą jest Elizabeth Iorns z University of Miami. Już teraz do bazy wpisanych jest ponad tysiąc osób z kilkunastu czołowych amerykańskich uczelni.

Są plany rozszerzenia rejonu, w którym działa Science Exchange. Być może platforma już niebawem będzie dostępna w Europie, o ile, oczywiście, do tego czasu na Starym Kontynencie nie powstanie konkurencyjny serwis.

Science Exchange wydaje się być prawdziwie rewolucyjnym serwisem
Źródło: http://scienceexchange.com/

Marta Danch

Źródło:
Nature.

image_pdfimage_print
Podziel się ze znajomymi
Skocz do formularza

Komentarze 1

 1. 1

  Kapitalny pomysł!

  6 lat temu profil
 2. Dodaj komentarz
  (wymagany)
  (wymagany)
  (wymagany)

  Pola oznaczone znaczkiem W są obowiązkowe. Musisz wypełnić wszystkie pola wymagane, aby dodać komentarz.
  Twój adres email, który podasz nie zostanie opublikowany z Twoim komentarzem.

  W treści komentarza dozwolone są tagi XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

do góry