Rejestracja

Please leave these two fields as-is:
UWAGA: Prosimy o rozwiązanie prostego równania matematycznego!
zamknij

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Jeżeli nie pamiętasz swojego hasła, wyślemy Ci nowe - wystarczy skorzystać ze specjalnego formularza
Przypomnij mi hasło

Zarejestruj się
Napisano: 16 listopada 2011

Liczba komentarzy: 0
„Nic prostszego”

Dobry blog naukowy poznamy po tym, że ledwo zaczynamy czytać dwustronnicowy wpis, a już nam się kończy. Właściciel bloga „Nic prostszego”, Rafał Marszałek z Imperial College w Londynie, potrafi tak skomponować wpis, żeby przeprowadzić czytelnika przez szereg skomplikowanych zagadnień naukowych niczym przez gawędę i pozostawić go z niedosytem.

Tematykę bloga należałoby umiejscowić gdzieś pomiędzy biologią a chemią. Rafał jest na czasie z wieloma nowinkami naukowymi, przedstawia najnowsze odkrycia w dostępny także dla nie-naukowców sposób. Prowadzi między innymi arcyciekawy cykl „Molekuła miesiąca” w którym opowiada o właściwościach różnych cząsteczek chemicznych w aspekcie ich zastosowania w życiu codziennym (i niecodziennym). Można u niego przeczytać o kapsaicynie, nadającej właściwości papryczkom, o związku nazywanym potocznie LSD, czy też o klejącym polimerze używanym w „super glue”.

W przerwach między jednym a drugim dyskursem naukowym możecie zajrzeć do multimediów, które autor bloga wyszperał w czeluściach internetu. Moim osobistym faworytem jest filmik o najmniejszym układzie okresowym świata. Serdecznie polecam!

„Nic prostszego"
Rafał Marszałek ©2009-2011

: Blog „Nic prostszego”

Marzena Pieronkiewicz

image_pdfimage_print
Podziel się ze znajomymi
Skocz do formularza

Komentarze 0

Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu, napisz coś!
 1. Dodaj komentarz
  (wymagany)
  (wymagany)
  (wymagany)

  Pola oznaczone znaczkiem W są obowiązkowe. Musisz wypełnić wszystkie pola wymagane, aby dodać komentarz.
  Twój adres email, który podasz nie zostanie opublikowany z Twoim komentarzem.

  W treści komentarza dozwolone są tagi XHTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

do góry