Rejestracja

Please leave these two fields as-is:
UWAGA: Prosimy o rozwiązanie prostego równania matematycznego!
zamknij

Zaloguj się

Zapomniałeś hasła?

Jeżeli nie pamiętasz swojego hasła, wyślemy Ci nowe - wystarczy skorzystać ze specjalnego formularza
Przypomnij mi hasło

Zarejestruj się

Zespół

DolinaBIOtechnologiczna to Portal branżowy stworzony w 2011 roku przez ludzi nauki, pragnących połączyć teoretyczne aspekty biotechnologii i diagnostyki laboratoryjnej z praktycznym wykorzystaniem wiedzy w pracy zawodowej.

DolinaBIOtechnologiczna to nie tylko Portal dostarczający wiedzy o najnowszych osiągnięciach nauki, zbliżających się wydarzeniach ze świata medycyny, możliwościach rozwoju kariery zawodowej, wyjaśniający trudne zagadnienia czy wyrażający opinie.

DolinaBiotechnologiczna to także miejsce łączące specjalistów branży laboratoryjnej oraz ludzi nauki z firmami sprzedającymi odczynniki i sprzęt.

Redaktor Naczelny:

mgr Agnieszka Helis                    Agnieszka Helis

Diagnosta laboratoryjny. Pracuje w Pracowni Diagnostyki Laboratoryjnej Katowickiego Centrum Onkologii. Członek Polskiego Towarzystwa Mikrobiologów oraz Polskiego Towarzystwa Biochemicznego. Prowadziła badania naukowe nad toksycznością fluoru. Realizuje program specjalizacyjny z mikrobiologii medycznej.

 O sobie:
„Kilkuletnie doświadczenie zawodowe jako diagnosta laboratoryjny skonfrontowane z badaniami naukowymi pozwoliło na zdobycie wiedzy, dotyczącej potrzeb pacjenta, możliwości lecznictwa, rynku wyrobów medycznych oraz sposobu kształcenia studentów. Chciałabym zainteresować Państwa szeroko pojętą tematyką diagnostyki, wyjaśnić nurtujące zagadnienia oraz ułatwić kontakt pomiędzy laboratorium a firmami oferującymi różne rozwiązania diagnostyczne”

Redaktorzy:

Marzena Wojtaszewska dr. n.med. Marzena Wojtaszewska

Doktor nauk medycznych, biotechnolog, diagnosta laboratoryjny w trakcie specjalizacji z Laboratoryjnej Genetyki Medycznej. Pracuje i prowadzi badania naukowe nad molekularnym podłożem nowotworów układu krwiotwórczego. Członek Polskiego Towarzystwa Genetyki Człowieka oraz Europejskiego Towarzystwa MPN&MPN Euronet, zajmującego się genetyką przewlekłych nowotworów mieloproliferacyjnych.

 O sobie:
„Pisanie o nauce i naukowcach jest moją pasją od wielu lat. Jako redaktor zajmuję się głównie biologią molekularną i onkologią, jednak moje zainteresowania obejmują również zagadnienia z zakresu kontroli jakości badań diagnostycznych, aspektów prawnych medycyny laboratoryjnej oraz nowinek technicznych i odczynników wykorzystywanych w biotechnologii”

K_Okszak_2015dr n.biol. Krzysztof Olszak      

Biolog molekularny, doktor nauk biologicznych w zakresie biochemii. W swojej dotychczasowej pracy miał możliwość zajmować się badaniem budowy kwasów nukleinowych, szczególnie ludzkich mitochondrialnych tRNA. Obiektem zainteresowań były również nukleazy roślinne wykorzystywane jako sondy do badania struktury drugorzędowej kwasów nukleinowych. Z roślinami związany jest też kolejny temat, z jakim miał okazję pracować. Są to szlaki sygnałowe uruchamiane w roślinach pod wpływem stresu wywołanego przez patogeny zaliczane do organizmów grzybopodobnych.

 O sobie:

„Świat RNA  był początkowo jedną z dwóch teorii dotyczących powstania życia na Ziemi. Obecnie pod tą nazwą kryje się nie tylko wspomniana teoria, ale również wiele ciekawych zagadnień dotyczących budowy i funkcji RNA. Ten tak bardzo zróżnicowany świat RNA stał się obiektem wielu prac badawczych. Możliwe, że w niedalekiej przyszłości RNA będą stosowane powszechnie w medycynie i diagnostyce. Mam nadzieję, że w moich artykułach uda się przybliżyć tematykę RNA i innych ciekawych zagadnień z zakresu biologii molekularnej”.                    

Natalia Grzegorzakmgr Natalia Grzegorzak

Diagnosta laboratoryjny. Pracuje w Pracowni Immunologii prywatnego laboratorium. Członek Polskiego Towarzystwa Diagnostyki Laboratoryjnej. W ramach studiów doktoranckich prowadzi badania naukowe  dotyczące oceny stężenia markerów w surowicy krwi pacjentów z nieswoistymi zapaleniami jelit oraz rakami przewodu pokarmowego.

O sobie:
„Moje zainteresowania są szerokie i sięgają różnych dziedzin świata nauki. Będę pisać o zagadnieniach, które dotknęły mnie lub moich bliskich i w ten sposób są mi znane nie tylko od strony diagnostycznej, ale również z punktu widzenia pacjenta. Chciałabym przybliżyć Państwu tematykę dotyczącą onkologii, chorób autoimmunologicznych oraz cywilizacyjnych, szczególnie cukrzycy i nowych rozwiązań dotyczących jej diagnostyki i leczenia oraz nowinek, które mogą ułatwić życie chorych.”

martyna franczukmgr Martyna Franczuk

Biotechnolog, doktorantka w Katedrze i Zakładzie Mikrobiologii Farmaceutycznej na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. W pracy naukowej zajmuje się mobilnymi elementami genetycznymi patogenów roślin z rodzaju Pectobacterium. Blogerka, popularyzuje naukę od kuchni. Współpracuje również z magazynem Focus oraz serwisem poświęconym polskiej nauce i innowacjom INNPoland.

O sobie:
„Moje zainteresowania są zorientowane głownie na mikrobiologię, zwłaszcza organizmy o znaczeniu probiotycznym oraz żywienie człowieka w kontekście molekularnym. W swoich tekstach przybliżam tajniki stosunkowo młodej dziedziny nauki – nutrigenomiki. Zaskoczę was tym, jak bardzo dieta kształtuje aktywność genów! Nowoczesne odżywanie to także tzw. żywność funkcjonalna, nutraceutyki, superfood, suplementy diety i dodatki do żywności. Weryfikuję co jest prawdą, a co mitem na ich temat.”

asia bieniasdr n.med. Joanna Bienias

Biolog, diagnosta laboratoryjny, specjalista Laboratoryjnej Transfuzjologii Medycznej, uczestnik Studiów Doktoranckich w Śląskim Uniwersytecie Medycznym, członek Polskiego Towarzystwa Hematologów i Transfuzjologów.

O sobie:
„Prowadzanie codziennych badań laboratoryjnych jest moją pasją. Najbardziej interesuje mnie biologia komórek, wzajemne oddziaływania, zależności, wpływ różnych czynników a także zmienność w ich populacji. W swoich artykułach chciałabym podzielić się własnymi spostrzeżeniami oraz doświadczeniami innych autorów szczególnie w diagnostyce hematologicznej i w transfuzjologii”.

a grzelakinż. Adrianna Grzelak

Biotechnolog, student i pracownik Instytutu Biotechnologii Środowiskowej na Uniwersytecie Przyrodniczym (BOKU) w Wiedniu. W badaniach do swojej pracy dyplomowej charakteryzuje kompleksowo hydrożele na bazie biopolimerów i ich zastosowanie w leczeniu ran przewlekłych.

O sobie:
„Pisanie o nauce w sposób zrozumiały dla wszystkich jest moją wieloletnią pasją. Szczególne zainteresowania kieruję na biotechnologię medyczną, nutrigenetykę i nutrigenomikę. Wierzę, że dzięki rozpowszechnianiu wiedzy i nowin ze świata nauki wśród społeczeństwa będziemy świadomie dbać o swoje zdrowie wiedząc, że wszystko ma swoje wyjaśnienie w nauce i pozwoli to nam na długo odsunąć od siebie widmo chorób cywilizacyjnych.“

Kierownik Naukowy: 

Monika Zazuladr n. med. Monika Zazula

Popularyzator nauki i wykładowca akademicki.

Specjalista w zakresie patologii i onkologii molekularnej, biologii molekularnej i diagnostyki medycznej, ekspert Komisji Europejskiej w zakresie nauk przyrodniczych, rozwoju biobiznesu i bioetyki.

 

Manager Portalu: 

Artur Bochenek obrobione mgr Artur Bochenek
Magister ekonomii, specjalność: handel zagraniczny, specjalista ds. funduszy europejskich oraz e-public relations. Manager portalu dolinabiotechnologiczna.pl, odpowiedzialny za prowadzenie działań promujących portal oraz kontakt z klientami, firmami, partnerami i sponsorami Portalu.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            

 

Administratorzy strony:

Dawid Karabin

Wojciech Szczepucha

do góry