Języki – Akademia Kursów Rozwojowych

0

Języki – Akademia Kursów Rozwojowych

Czy chcielibyśmy umiejętności językowe czy narzędzie może przetłumaczyć dowolny tekstową zawartość do naszego języka ojczystego w ułamku sekundy? Czy musimy znać angielski, niemiecki lub francuski, aby skypeć z naszymi międzynarodowymi kolegami, jeśli w dowolnym momencie aktywujemy tłumacza? I czy coraz bardziej standardowe funkcje nauczania języków mogą zająć pozycję konwencjonalnych lekcji języka? Spójrzmy prawdzie w oczy, jest za wcześnie, aby zakopać szkolenie językowe. Artykuł Campus Plus 2017.

Akademia Kursów RozwojowychZnakomita aplikacja tłumacza jest warta całej gotówki – Danny Might, były hydraulik, najprawdopodobniej doszedł do tego wniosku, gdy kilka lat temu musiał podróżować do Chin. Paszport tej osoby został skradziony zaledwie kilka godzin po jego przybyciu, a ponieważ nie komunikował się z mandaryńskim ani kantońskim, przeszukał konsulat australijski w celu uzyskania pomocy w tłumaczeniu.

“Hej, jak się masz?” Byłby zaczął rozmowę z policją w swoim pośpiechu, jednak oprogramowanie odwrócił ten stosunkowo krótkie i proste zdanie siebie. „Hej, naprawdę cię lubię” – policja już osiągnęła to pół zdania, a to możewspomniany „nie brzmiał doskonale w tym scenariuszu”. Mówi, że ten bucky pomyślał o tym, by zatrzymać autentyczny zawód i stworzyć własny program tłumaczeń.

 • Oczywiście nie jest to jedyny program tłumaczeniowy, którego dziesiątki milionów ludzi na całym świecie używają do podróży, pracy i nauki. Google Translate Phrase Lens, na przykład, został zbadany przez masę w 2014 r.,
 • Ponieważ natychmiast pokazuje tekst, w którym aparat telefonu komórkowego przybliża się do języka ojczystego konsumenta.
 • Popularna aplikacja obsługuje teraz 30 języków, dzięki czemu jest łatwa w obsłudze dla turystów. Dwa lata temu, Skype tu mamy z tłumacza głosowej w czasie rzeczywistym, które można przetłumaczyć mowę z jednego języka na inny w całym oknie – funkcja jest „tylko w stanie” w ośmiu językach w tej chwili , jednak konstruktorzy są obiecujące w użyciu wkrótce w innych językach. skype-ols.
 • Z aplikacji iTranslate korzysta co miesiąc ponad 5 milionów osób, a aplikacja Reverso Context tłumaczy ponad sześć milionów tekstów, jednak szczytem jest oczywiście Tłumacz Google, który ma 500 milionów użytkowników – prawie tyle, ile pozostaje w Unii Europejskiej .

To nie przypadek, że dwa lata temu, kiedy pojawił się Skype Sync Translator, British Council miał dość śmiałe pytanie: czy rozprzestrzenianie się maperów tłumaczeniowych jest wskazówką do nauki języków? Sprawdź naszą ofertę w Akademia Kursów Rozwojowych.

Języki – Akademia Kursów Rozwojowych – jak to działa?

Nie mniej niż profesjonaliści raczej nie ostrzegą nikogo, aby zakopywał nauczanie języka. „Nie sądzę, że pakiety tłumaczeń mogą zastąpić naukę języków” – mówi Tibor Váradi, kierownik Wydziału Językowego Wiedzy o Języku i Zastosowań Lingwistyki

Akademia Kursów Rozwojowych - jak to działa?Akademii Nauk, dodając, że te programy tłumaczeniowe uzyskują swoje „informacje” studiując maszynowo, „do systemu, tym bardziej dokładnie mogą działać, to znaczy ponownie wykorzystywać informacje ludzkich tłumaczy”.

Zgodnie z Tamásem Váradi nie można zaniedbywać: ucząc się języka, nie tylko uczy się on lingwistycznych budynków i słów, ale dodatkowo uczy się o danej tradycji i cywilizacji języka docelowego, maszyna nie może tego zrobić, ponieważ tłumaczenie program nie odbiera treści tekstowych, nie mówiąc już o rozmowach o intencjach rozmówcy, w tym przypadku sztucznej inteligencji ”. 

Mówi, że teksty literackie są poza zasięgiem tłumaczenia maszynowego. „Na przykład dzieło literackie jest pełne odniesień, należy je zrozumieć. Kompilator nie jest jeszcze w stanie tego przekazać ”- wyjaśnia.

 • Niemniej jednak programy te są dobre w użyciu, wyjaśnia, do poruszania się po witrynie w celu sprawdzenia, o co w tym wszystkim chodzi. „Faktem jest, że w ciągu ostatnich dwóch do trzech lat nastąpił znaczny postęp technologiczny w tłumaczeniu maszynowym, a istnieją prototypy, które umożliwiają naturalny dialog między różnymi natywnymi systemami audio, ale strategie te są nadal aktualne w dość ograniczonych sytuacjach”, dodaje.
 • Nawet jeśli nie można uzyskać opakowań do tłumaczenia, czy zupełnie inne aplikacje do nauki języków, w większości wolne od kosztów, mogą kwestionować ważność nauczania tradycyjnego?
 • Akademia Kursów Rozwojowych, jedna z najważniejszych aplikacji, które bardzo się podobają, ma sto dwadzieścia milionów użytkowników – jeśli mówisz po angielsku, będziesz mógł brać nie tylko lekcje włoskiego, francuskiego lub irlandzkiego, ale możesz nauczyć się wietnamskiego za pomocą aplikacji, i nawet kilka lat temu, jest dostępny w języku powszechnym.
 • To nie przypadek, że tysiące ludzi uwielbia Duolingo, a jego projektanci, Luis Von Ahn, profesor z Carnegie Mellon University i były doktorant Severin Hacker, wprowadzili skuteczne narzędzie motywujące uczniów.

Akademia Kursów Rozwojowych - jak to działa?Aplikacja może być używana przede wszystkim do ulepszania słownictwa i gramatyki, chociaż niektóre opcje mogą poprawić zdolności mowy za pomocą mikrofonu i zestawu słuchawkowego. Niemniej jednak, w oparciu o Fluent Language, autor trenera blogów Fluent Language, „powtarzamy zdania jak papugi, nie widząc ich za sobą”, i istnieje wielki brak dokładnej racjonalizacji trenera. Aby ktokolwiek mógł zrozumieć, dlaczego dane wyrażenie lub konstrukcja gramatyczna jest używany.

„Opiera się na tym, co sugerujemy przez naukę języka”, wspomniał założyciel Duolingo, Luis Von Ahn, wiele lat temu, kiedy zapytał dziennikarza, czy może uczyć się języka zagranicznego wyłącznie za pośrednictwem Internetu. Dodał, że każdy może przejść do stosunkowo łatwych rozmów, jednak może nie być w stanie pisać wielkich tekstów literackich. 

Akademia Kursów Rozwojowych - jak to działa?

 1. Donavan Whyte, lider organizacji, która opracowuje program nauki języka Rosetta Stone, z którego mogą korzystać tysiące, nie twierdzi, że nauka języka obcego przy użyciu wyłącznie aplikacji jest łatwa.
 2. Zajmuje to dużo czasu i trzeba być bardzo zdyscyplinowanym”, powiedział The Guardian, zauważając, że know-how z szybkim know-how nie może zapewnić uczącym się języka czegoś: motywacji.
 3. Akademia Kursów Rozwojowych, przewodniczący Stowarzyszenia na rzecz Znajomości Języków, zgadza się, że bez względu na to, jak skomplikowane są funkcje nauczania języków, mają one znaczną wadę.
 4. Tylko ci, którzy są bardzo wytrwali, mogą uczyć się za pomocą takich środków.
 5. Podczas gdy w grupie szkół językowych wyznanie, że zapomnieliśmy odrobić pracę domową, jest krępujące, siadanie przed komputerem (lub naciskanie telefonu komórkowego) gwarantuje, że nie poczujesz się źle z powodu opuszczonej lekcji.

To nie przypadek, że nawet twórcy aplikacji z setkami tysięcy użytkowników deklarują, że te aplikacje mają lepszą znajomość języka, gdy uczący się języka używają różnych – dość konwencjonalnych – narzędzi podobnych do kursów językowych, rozmawiających z innym rodzimym systemem audio i międzynarodowych gazet językowych . uczą się, kupują książki językowe. 

Nauka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj