Impotencja – zaburzenia erekcji

0
Rate this post

Zaburzenia erekcji: cechy męskiej impotencji, główne przyczyny natury fizycznej i psychicznej oraz najlepsze metody leczenia.

Zaburzenia erekcji Erogen X: jak to manifestuje i dane na temat dyfuzji

Zaburzenia erekcji definiuje się przez Konferencję Konsensusu z National Institutes of Health w 1993 roku jako „ utrzymującą się niezdolność do osiągnięcia i / lub utrzymania ‘ wzwód wystarczające dla osiągnięcia satysfakcjonującego stosunku płciowego .”

Dysfunkcja erekcji może występować jako pojedyncze odcinka (w tym przypadku może być wynikiem chwilowego choroby fizycznej lub tymczasowy problem natury psychologicznej), może stanowić problem, który występuje przewlekły wielokrotnie. Zaburzenia erekcji mogą występować w „człowieka dla wszystkich grup wiekowych, choć częściej w zaawansowanym wieku. Najlepiej zaradzi Erogen-X. Sprawdź go tutaj.

Dane na temat zjawiska zaburzeń erekcji (często określane również jakoimpotencja seksualna ) pokazują jego pełne znaczenie dla dobrostanu osobistego i pary: jedno z najbardziej autorytatywnych badań włoskich z 2000 roku pokazuje, jak około 13% włoskiej męskiej populacji Erogen x (około trzy miliony, w tym single i wdowcy) wykazują impotencję seksualną , biorąc pod uwagę pacjentów cierpiących zarówno z nawracających, jak i sporadycznych epizodów.

 Spośród nich 70% ma ponad sześćdziesiąt lat (Parazzini i wsp., 2000).

 SPOŚRÓD NICH 70% MA PONAD SZEŚĆDZIESIĄT LAT (PARAZZINI I WSP., 2000).Erogen X w ostatnich latach nastąpił znaczny wzrost liczby zapytań o leczenie tego problemu, prawdopodobnie także w wyniku zmiany kulturowej, która spowodowała, że ​​mężczyzna stopniowo wyłonił się z kliszy “człowieka, który nigdy nie powinien o to pytać”, a bardziej uważny i pełen szacunku nawet z własnych trudności.

Jednak wstyd przed tym tematem wciąż stanowi poważną przeszkodę dla skutecznego zarządzania, nie wspominając już o dezorientacji spowodowanej tak dużą (złą) informacją, która dzięki internetowi powoduje, że coraz więcej osób diagnozuje się przez i próbować leczenia bez odpowiednich wskazań medycznych i / lub psychologicznych, z ryzykiem przewlekłego zaburzenia i pogorszenia sytuacji.

Zaburzenia erekcji to zatem warunek trzeba się liczyć, ponieważ mogą one wpływać na fizyczne i psychiczne dobre psychologię człowieka, jak również wpływ na seksualne i romantycznych relacji poszkodowanych.

Zaburzenia erekcji: definicja i charakterystyka

Zaburzenia dysfunkcje (ED), powszechnie określane  impotencja seksualną, według DSM-5 (APA, 2013) zawiera szereg cech charakterystycznych, którymi są:

A. Osoba musi zgłaszać, we wszystkich lub prawie wszystkich (około 75-100%) stosunku płciowego, jeden z następujących symptomów:

1. Oznaczona trudność w uzyskaniu erekcji podczas aktywności seksualnej.
2. Oznaczona trudność w utrzymaniu erekcji do czasu zakończenia aktywności seksualnej.
3. Oznaczone zmniejszenie sztywności erekcyjnej.

B. Objawy Kryterium A utrzymują się co najmniej przez około 6 miesięcy.
C. Objawy Kryterium A powodują istotne klinicznie cierpienie u osobnika.
D. Zaburzenia seksualne nie mogą być lepiej wyjaśnione przez zaburzenia psychiczne niezwiązane z seksem lub w wyniku poważnego dyskomfortu związanego z relacjami lub innych istotnych czynników stresogennych i nie można ich przypisać działaniu substancji / leku lub innej choroby.

Badanie diagnostyczne i „ważną częścią podać:
Rodzaj wystąpienia zaburzeń erekcji :
Lifelong: Zaburzenie z zaburzeniami erekcji jest obecny, gdy jednostka staje się aktywna seksualnie.
Nabyte: Zaburzenie rozpoczyna się po okresie względnie normalnej funkcji seksualnej.

  • Stopień uogólnienia zaburzeń erekcji :
    uogólniony. Nie ogranicza się do niektórych rodzajów stymulacji, sytuacji lub partnerów.
  • Sytuacja: Występuje tylko w przypadku określonych rodzajów stymulacji, sytuacji lub partnerów.

Obecny poziom nasilenia zaburzeń erekcji :
Łagodny: lekki dystres w objawach Kryterium A.
Umiarkowany: Umiarkowany dystres w objawach Kryterium A.
Ciężki: Ciężki lub poważny dystres w objawach Kryterium A.

Zaburzenia erekcji mogą pojawić się nagle, bez wcześniejszego zaburzenia seksualne, lub stopniowo, w ciągu mniej lub bardziej satysfakcjonującego stosunku płciowego i / lub spadek pożądania seksualnego. Niektórzy mężczyźni cierpiący na zaburzenia erekcji  mogą uzyskać erekcję jedynie podczas masturbacji lub przebudzenia.

Zaburzenia erekcji mogą pojawić się nagle, bez wcześniejszego zaburzenia seksualne,Jedno z najbardziej autorytatywnych badań włoskich, sięgające 2000 roku, pokazuje, że około 13% włoskiej męskiej populacji (około trzech milionów, w tym jednoosobowej i owdowiałej) ma impotencję seksualną, biorąc pod uwagę pacjentów cierpiących zarówno na nawracające, jak i sporadyczne epizody; z nich 70% ma ponad sześćdziesiąt lat (Parazzini i wsp., 2000).

Czynniki ryzyka są różne i obejmują: zaburzenia naczyniowe, urazy rdzenia kręgowego lub miednicy, neuropatie, dysfunkcję hormonalną, palenie tytoniu, alkohol, narkotyki, lęk, depresję, problemy z parą i elementy kontekstu (Simonelli, 1997).

Reakcja alarmowa jest bardzo ważnym mechanizmem udział w etiologii i konserwacji ” bezradności . Wyraża się to interweniuje podczas współczulny układ nerwowy (zwany również współczulny), antagonistów układu przywspółczulnego, która podtrzymuje montażu, który działa jako „gaśnicy” podniecenia przez odprowadzanie krwi z narządów płciowych z nogami i mięśnie ramion , przygotowując w ten sposób ciało reakcji natarcia / ucieczki.